Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Sparta Kitabı - Sparta Kitapları

Sparta konu başlığında toplam 22 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sparta kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nur Urfalıoğlu

Isparta ve Burdur Evlerinde Cephe Biçimlenişi - Nur Urfalıoğlu - %15 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Türk kültür ve sosyal yaşantısını günümüze taşıyan; gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan kültür varlıklarımızdan Osmanlı-Türk eviyle ilgili son 60 yıl içinde, Anadolu konut geleneğinin kaynakları, kent morfolojileri ve tipolojik çalışmalar başlıkları altında toplanabilecek birçok araştırma ve yayın yapılmıştır. Bunlar içinde Antalya, Isparta ve Burdur'u kapsayan Batı Akdeniz B..»»
Himmet Koçoğlu

Nesil Yayınları

Üstad Bediüzzaman, 1926-1934 yılları arasında Barla`da kaldığı süre zarfında Isparta`nın muhtelif kazâ ve köylerinden kendisine gönül vermiş nice talebeleri oldu. Bu nurlu ve bahtiyar KAHRAMAN zümrenin içinde âlimler, şeyhler, veliler, efeler, çobanlar ve hattâ ümmiler de bulunuyordu. Onlar, her türlü tehlikeyi göze aldılar; canla başla Kur`an ve iman hizmetine dahil oldular. İşte bunun içindi..»»
Himmet Koçoğlu

Şahdamar Yayınları

Hazreti Üstad'ın, Risale-i Nur Külliyatıyla başlattığı iman ve Kur'ân hizmetindeki ilk muhatapları Ispartalı talebeleridir. Bu nurlu ve kahraman zümrenin içinde âlimler, şeyhler, ümmîler, efeler, çobanlar, çiftçiler, ihtiyarlar, ihtiyâre hanımlar vardır. Onlar İslâm'a sahip çıkma hususunda âdeta Asr-ı Saadet'teki sahabi efendilerimizin bu asırdaki bir izdüşümü olmuş, dine hizmet yolun..»»
Memduh Oğuz

Tonoz

Daha piyasaya çıkmadan ulusal basında ve televizyonlarda hakkında çok haber ve yazı çıkan, yoğun tartışma konusu olan ***İlim Şehri Isparta*** kitabı nihayet okuyucusuyla buluşuyor. Memduh Oğuz'un Isparta Valiliği sırasında üretilen ve kurucu başkanı olduğu İlim Şehri Isparta Derneği çerçevesinde ilerleyen İlim Şehri Isparta Projesini anlattığı kitapta Aziz Paul'den Said Nursi'ye, Isparta'nın ilim..»»
Aleksandr Pavloviç Bilizinski

Etkin Yayınevi

"Dövüşler yarın ne zaman başlayacak? " diye sordu Urus. "Erken, " dedi Spartacus. "Güneşin doğusuyla birlikte insanlar meydanda toplansın. "Spartacus!.." Spartacus, kendisine bir şey söylemeye hazırlanan Urus 'a döndü. "Evet?" "Ben 'Güneş Ülkesi 'ne dönmek istemiyorum!" Spartacus..»»
Levent Özgür Erdem

Pencere Yayınları

Sınırsız Evrenler Arasında Afaroz Edilen Yaratıcı " Spartaküsler Ölmedi "»»
Suat Kılıç

Arşiv Kitapları

Osmanlı İmparatorluğu'na dört sadrazam verdi gül kentli güzel Isparta. Dördünün de yüzüne gülmedi kader. Ispartalı ilk sadrazam, Kemankeş Ali Paşa'ydı. Kemankeş, İran Şahı'nın seferini Padişah'tan gizlediği gerekçesiyle sadrazamlığının ikinci yılında IV. Murad'ın fermanıyla öldürüldü. İkinci Ispartalı sadrazam Halil Hamid Paşa, askeri harcamalar için ödeneği kısınca, bir de hakkındaki..»»
Lewis Grassic Gibbon

Karakutu Yayınları

"Şerefim uğruna; yanmaya, zincire vurulmaya, arenada öldürülmeye yemin ediyorum! Çünkü arenada efsaneler kanla yazılır!" Tarihin en asi kahramanı Spartacus sizi sonsuz bir isyana çağırıyor! Romalıların ihanetine uğradı, köleliğe zorlandı ve bir gladyatör olarak yeniden doğdu. Yurdundan ve sevdiği kadından koparılan bir adamın, kanlı arenalarda küllerinden doğuş öyküsünü heyecanla okuyacaks..»»
Arthur Koestler

Plato Film Yayıncılık

Spartacus " Özgürlük Tarihinin İlk Bireycisi "»»
J. M. Clements

Martı Kitabevi

Bazı efsaneler kanla yazılır... Efsanevi bir gladyatörü yenerek şampiyon olan Spartaküs (Spartacus), köleleri tarafından öldürülmüş zengin bir adam için düzenlenen ölüm oyunlarında dövüşmektedir. Ancak sürüp giden kaosun ardında büyük bir mirasın olduğunu öğrenen Spartaküs, masum ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.