s.yuruk
169 şiiri kayıtlı

İLO'M- Ozan İlo gardaşımıza ithafdır.

s.yuruk Kimlik Onaylı
  0,0 / 0 kişi ·1 beğenme · 27 yorum · 924 okunma

İLO'M- Ozan İlo gardaşımıza ithafdır.
Sor atayı; utanır
Hele bir dur, can İlo’m
Gayrıyı iyi tanır
Hak edene vur İlo’m.

Ne haşlamam- taşlamam
Kem söz ile başlamam
Fitneyi bağışlamam;
Hak edene vur İlo’m.

Âşıkdır OL Hâmi’ye
Hak vermiş İlhâmi’ye
’Tapınak der Câmi’ye’
Hak edene vur İlo’m.

Sanır kendini âşık
Aklı biraz dolaşık
Fitne fücre alışık;
Hak edene vur İlo’m.

HAK’dır senin İLAH’ın
Kalem vermiş silahın
Hidâyet için âh-ın;
Hak edene vur İlo’m.

Gerçekten sahte çiçek
Dönüyor kelb-i köçek
Elinden sem içecek;
Hak edene vur İlo’m.

İki sözü yan yana
Getiren erdi şan-a
Tekdir almaz insana;
Hak edene vur İlo’m.

Öz kimlikten sapan var
Gelenekten kopan var
İsmini ’yad’ yapan var;
Hak edene vur İlo’m.

Özünden uzaklaşan
Ecnebiye yaklaşan
Övgü alıp paklaşan;
Hak edene vur İlo’m.

Kul Sultan’ın sözleri
Burda yine dur İlo’m
Mevlâm kayır bizleri
Hak edene vur İlo’m...


Sultan Yürük

Şiiri Değerlendirin
 
(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
İLO'M- Ozan İlo gardaşımıza ithafdır. şiirine yorum yap
Okuduğunuz şiir ile ilgili düşüncelerinizi diğer okuyucular ile paylaşmak ister misiniz?

İLO'M- Ozan İlo gardaşımıza ithafdır. şiirine yorum yapabilmek için üye olmalısınız.

Üyelik Girişi Yap Üye Ol
Yorumlar
28 Aralık 2007 Cuma 01:29:52
Ozan İlonun size yazdığı şiiri okuyunca geldim sayfanıza.Çok güzel böyle muhabbet ne güzel Allah her ikinizden de ebeden ve daima razı olsun. Saygılarımla.
26 Aralık 2007 Çarşamba 21:47:56


canbolatmurat tarafından 12/28/2007 1:28:42 AM zamanında düzenlenmiştir.
26 Aralık 2007 Çarşamba 16:12:14
Burada neler olmuş böyle.Haşlama mı Taşlama mı?

Şiir mi


o GÜZEL

TEBRİK BİZDEN
26 Aralık 2007 Çarşamba 14:32:13
SULTANIM, BU SİTEYE PEK FAZLA UĞRAYAMIYORUM . NEDENİ İSE RESİMLİ ŞİİRLERİ OKURKEN GÖZLERİM ÇOK SULANIYOR VE YORULUYOR.
BUNA RAĞMEN ŞİİRLERİMİ OKUYUP YORUM YAZMA NEZAKETİNDE BULUNAN TÜM CANLARA BU VESİLEYLE TEŞEKKÜR EDİYORUM. HATTA MAHCUBİYETLE OKUDUĞUMU BELİRTEYİM GELEN YORUMLARI.
NELER OLMUŞ PEK KAVRAYAMADIM AMA OZAN İLO DA GÖNLÜ KIRILACAK BİR İNSAN DEĞİLDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. MISRALARINDAN TANIDIĞIM KADARIYLA HAKETMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.
HİÇ KİMSENİN KIRILMAMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. MADEM Kİ BURADAKİ İNSANLAR DUYGU VE SEVGİ İNSANIYSA, SAYGILI OLMALILAR BİR BİRİNE . ŞİİR GÖRECELİDİR. İSTEYEN İSTEDİĞİ KALEMİ OKUSUN.
BEĞENMEDİĞİNİ DE OKUMASIN. KIRMAK, İNCİTMEK NİYE.
HELE DE GENÇLERİMİZ VARSA BİR BİLDİKLERİ , FAZLADAN ÖĞRENDİKLERİ OLABİLİR DE , OLMALIDIR DA
DAHA NAZİK BİR ÜSLUPLA DÜZ YAZI ŞEKLİNDE ANLATSALAR DA İHTİYACI OLAN DA OKUSA ÖĞRENSE.
BEN KENDİMİ HANGİ YAŞTA OLURSAM OLAYIM ÖĞRENMEYE İSTEKLİ GÖRÜYORUM. ÖĞRENMENİN DE YAŞI YOK ZATEN. MEMNUNİYETLE OKURUM İHTİYACIM OLANI ALIRIM.
BU SİTELERDE BİRAZ HUZUR BULMAK AMACIYLA YÜREK SESLERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ. YÜREKLER FARKLI OLDUĞUNA GÖRE SESİ DE FARKLI OLACAKTIR .
SAYGI VE SEVGİDEN YANAYIM. SANATTA EDEBTEN YANAYIM.
KUTLUYORUM DOST YÜREĞİNİ, DUYARLI YÜREĞİNİ
26 Aralık 2007 Çarşamba 10:58:00
KÖHNE BEYİNLERE CANIMIZ YETTİ
BU BİR TERANEDİR,GELEN YİNELER
HERKES TOHUMUNU UZAYDA SERPTİ,
AY DA AĞAÇ OLDU KÖKSÜZ FİDELER..

.Üstteki kıta oğul-arı dehasının yazmış olduğu devrik cümleler ve kafiye bozukluğu ile şiire açtığı çığırın numnunesidir !


Görüyorum ki hala ısrrla dikkat ekmeye çalışıyor bu zat-ı muhterem .Şiir dahisi olduğunu vehmeden bu arkadaşın tenezzülen ilave ettiği bu dörtlükte zannediyorum ki yetti- yineler-serpti- fideler de kafiye olmadığını anlayacak kadar bile şiir bilgisi yok.Şiir zannettiğiniz kadar ucuz şov yapabileceğiniz bir saha değildir

Şiiir bilmemek ayıp değildir ama bilgiçlik taslamak ayıptır yukarıdaki şiir müsveddesi ise şiir değil belki şiir yazmaya çalışan birinin karalamaları olabilir ama inkıtaya uğramış bir karalama siz yine kendi sayfanızda karalayın sözüm yok ama emeğe bile saygınız yok değil ki şiire olsun

Yoksa rüyanızda size birileri şiir otaritesi falan mı dedi ?. Kandırmışlar sizi inandınız mı külli yalan nasılda inandınız .Bu sitede zannediyorum şiirle resim yapacak kadar güzide kalemler var ama arasında sizi hiç görmedim,göreceğimide zannetmiyorum .İşin doğrusu bu hezeyanlarınızı ciddiye bile almıyorum kuru gürültü o kadar.

Az daha gayret şiir bilmeden şiir allamesi diye belki (zor ama) adınız çıkabilir.Size bunları akleden düpedüz dalga geçmiş,bana kalırsa sayfalarda arz-ı endam ederek allamelik yapana kadar biraz şiir öğreniniz.Bu sizin için daha hayırlı komik duruma düşmezsiniz.Hem okunmaktan da zarar gelmez biliyor musunuz?.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bir allame çıkar nevzuhur beşer
Rüzgarı bilmeden yel olup eser
Gelir sayfalara hezeyan düşer
Sırr-ı testereye nalıncı keser

Şiir odur edep saygı tevazu
Sen seni bilmeden seni bilsinler
İstersen semaya salda avazı
Ay daki tavuklar sana gülsünler

Poetika derken sürçmüştür dilin
Dışarı vuran boş laf-ı güzaf
Şair-ül Şüera olmaz ki yolun
Olsa olur muydun böyle akl-ı saf

Çocukça heyecan belki sözünüz
Farkınız sadece şiir-i sakat
Mahcubiyet sever ise yüzünüz
Beyhudesi olur ama ve fakat.............Makberiî
Makberî -Ahmet Akkoyun tarafından 12/26/2007 11:02:04 AM zamanında düzenlenmiştir.
26 Aralık 2007 Çarşamba 10:08:36
İkinci kez yazmaya kendimi zorunlu hissettim.Yukarıda eleştiri adına bir şeyler karalamaya çalışan zavallı şeyy ne demek istediğini sanırım kendide bilmiyor.Karalamasında imla gibi bir sorunu hiç olmamışş..Cümle düşüklüğü sürekli ..sanırım edebiyatçı şey farketmemiş bunuda.Şiir adı altında karalamaya çalıştıklarının adını ben koyamadım.Sanırım fazla serbest şiir ki ben bilmiyorum.Edebiyatta çığır açacak yeni bir tür olsa gerek.Sitede bilen varsa açıklasın. Bizlerde bu yeni türden nasiplenelim.Üstadın poetikasını okuyup ne kadarrrrr anladığı şiir adına yaptığı karalamalardan anlaşılıyor.
Özellikle belirtmek istediğim konu, zavallılık gösterip saldırmaya çalışılan mümtaz şahsiyet, ne Üstadı okumuştur,ne Yunus'u, ne Karacaoğlan'ı nede Pir Sultan'ı ve nede başka her hangi bir şairi.Hayatının büyük bir kısmı Medrese-i Yusufiyede geçmiştir.Onda ki şairlik HAKK aşkındandır.Eğitim sadece var olan şairliğe katkıda bulunur.Sonradan şair olmaya çalışanların durumu ortadadır.
Lütfen S.Yuruk hanımefendinin sayfasını bu tür saçmalıklarla doldurmayınız.Kendi sayfanda dilediğin gibi saçmalıyabilirsin.Edebiyat ve şiir adına cevap şiirle olmalı.Edep ve saygı diyorum.
26 Aralık 2007 Çarşamba 03:21:17
Güzel bir şiir okumanın hazzını aldım tebrikler efendim oldukça güzel bir çalışma bir yürek çağlayanı kaleminiz daim olsun saygı ve selamlarımla

Bu arada yukarıda oğul -arı rumuzu ile yazan kermeti kendinden menkul arkadaşa bir çift sözüm olacak aklı sıra bir site yazanlarını bilmezlike ve şiire mugayir olarak tasavvur ederek kendini ilm-i kebair mi zanneder acep .

Edebiyat vadı üstünde edepten gelir , edep odur ki kimseyi kör nefsin önünde alaycı bir uslüple itham etmeye.Sonunda sizede aynı muameleyi yaparlarda mahcup olursunuz.

Uslübünüz son derece yavan ve nezaketten uzak bilesiniz. Tavrınız hiç bir şey olmadan her şey oldum zanneden insanların tavrıyla paralellik arzediyor.Dikkat çekmek içinse bu yaptığınız tavsiyem bunu edebi şiirlerle vücuda getirmeniz, ama böyle değil tabiiki
Önce nezaket nezaket ,nezakete uymayan nezaket beklemesin selamlarımla
26 Aralık 2007 Çarşamba 01:54:10
o bayana cevap verecek diilim boşuna beklemesin..atadan cetten dem vurmuş,ilo lu milo lu döktürmüş ya..!ata-cet kadına el kalkmaz da demiş,mesala onu biliyom,o kadar da kopuk diilim demek ki,her ne kadar yüzümü dünyaya dönmüş olsamda..fakat katıla katıla güldüğüm bir şey okudum şimdi bu sayfada aslında şu metni karalıyor olmamın asıl sebebide o..şiir katına çıkamamış metinleri umursadığımdan değil..
valla sevgili ilo can senden damıtılacak meşhurluk bana lazım değil kalsın bir adet..senden meşhur olanların hali ortada ne diyim..sizin şairliğinizi kabul edenler ortada,eh bizimkiler ulu orta dolaşmaz pek,içlerinde en haşarı ben çıktım her halde,iyisimi bende pek görünmüyeyim..çünkü buralar arka sokaklar abe neme lazım,ucuz kahramanların volta avlusu buralar,körle topalın düello sahnesi..he he (tam burada tutamadım kendimi güldüm,yanlış anlamadınız diil mi??)..
aslında şu yazdıklarınız,düşündükleriniz,tavırlarınız,sözüm ona güya aranızda örgütlenmeye çalışmanız vs.biyografileriniz hakkında o kadar çarpıcı bilgiler sunuyor ki,arif olan oturup,türk şiirinin geleceğini kara kara düşünsün diyesi geliyor insanın...şimdi N.F.KISAKÜREK desem bana ondan bir gram pay vermesiniz.ve aklınızca şiirlerinizi de onun şiir anlayışı ekseninde oluşturduğunuzu sanarsınız.Ama sorsam ki üstadın poetikasını kaçınız okumuş,wallahi bırakın okumayı;yaw poetika ne demek diye yüzüme bakarsınız(lütfen yazının burasında,beni bozkırdan geçen topal bir tren gibi düşünün).
efendim üstat poetikasının bir yerinde aynen şöyle der;klasik anlamdaki türk şiiri miadını doldurmuştur.
Artık atom çağının şiirini ve şairlerini beklemek durumundayız,şimdi aziz ve celil ve kendinden meşhurluk damıtılacağından korkan(böyle bir kaygıyı boşuna kafana yük etme yalnız..)edebiyat defterinin bir cümle yazan ve çizen güruhu;siz üstadın bu yargısından ne anlarsınız??merak ettim yaw..!!!lütfen ben şunu şunu birde şunu anlıyorum dien muhterem özelden yazsın bana...
yunanistanın,isveçin,bulgarların,uzakdoğunun,iranın vs.halk şiiri yokmu tabiki var,ama adamlar bunu ilerletmenin,modernize temenin uğraşını veriyorlar,kaçınız merak edip araştırmış bunları,nası olsa yunus yazmış,karacoğlan yazmış,pir sultan yazmış,kalıp hazır doldur doldur git araları.. zaten millet olarak hep ilmin fenin gerisinde kaldığımızı sööleyip durmuyozmu?demekki yenileyemediğimiz bir şeyler var.
ama siz ve sizin gibiler şiire at gözlüklerinizi çıkarmadan baktığınız sürece benim gibi çatlak ses hep çıkacaktır,ha bide eleştiri tahammülünüz sıfır bile diil dostlarım..siz birbirinize övgüler dizerek şiire emek veren hiç bir kulu kandıramazsınız onu söölim..sizinki avuntudan öteye geçmeyen beyhuda uğraşlardır..
neyse beyhude de olsa,kötü alışkanlıklardan alıkoyması bakımından yinede güzel bir hobi olarak değerlendirilebilir.
Ha son olarak hatırlatiim benim en kafa hobim şiir eleştirileri okumaktır..HAYRA KALIN VE DAİM ŞİİR...!

ŞİİRİN ÇAKIL TAŞLARI..SİZ ALIŞMIŞSINIZ YA ÖVGÜYE ELEŞTİRİ AĞIR GELİR SİZE BİLİRİM. ELEŞTRİ TAŞIYAMAYACAK KADAR KÜÇÜK VARLIKLARSINIZ...BAKIN İŞİNİZE SİZLERİ KÜÇÜK DÜNYANIZLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUM..VARSA YÜREĞİ YETEN BENİMLE ŞİİR KONUŞUR DOSTUM.. HAVA CIVA LAFLARA CEVAP VERECEK KADAR UCUZ ADAM DİİLİM..ŞU YAZDIKLARINIZI ŞİİR DİYE BİR USTANIN MASASINA UZATIN,YÜZÜNÜZE FIRLATIRLAR...BIRAKIN DÜNYA ŞİİRİNİ,TÜRK ŞİİRİNDE BİLE NELER OLUP BİTTİĞİNDEN HABERİNİZ YOK..SİZİN ŞİİR DEDİĞİNİZ KARALAMALARDAN 3 AJANDA DOLUSU ÇÖPE ATTIM BEN..YANİ KUSURA BAKMAYIN AMA KENDİNİZ GİBİ KONUŞMAYA VE YAZMAYA MECBUR BIRAKTINIZ BENİ...GELDE YAZMA İŞTE YERİ GELDİ..ÇOOOK ESKİDEN KARALAMIŞIM AKLIMA GELDİ AL...

KÖHNE BEYİNLERE CANIMIZ YETTİ
BU BİR TERANEDİR,GELEN YİNELER
HERKES TOHUMUNU UZAYDA SERPTİ,
AY DA AĞAÇ OLDU KÖKSÜZ FİDELER...
1998

YAZAR GEÇERİM BAKMAM ARKAMA...!

oğul-arı tarafından 12/26/2007 5:03:46 AM zamanında düzenlenmiştir.
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:58:07
Tebrikler...İşi ehline havale etmişsiniz...Kaleminiz dert görmesin....
25 Aralık 2007 Salı 22:59:25
siz bir harikasınız ..
ozanca ..ozanilo ..es geçemediğim şair okumaya doyamadığım dizelerin sahibi ..
ve sizde harika vurgulamışsınız ..

can ..çok keyif aldım okurken ..
tebessüm ettiren tekrar okunası şiirin sahibi.. çiçek bırakıyorum gönlümden ..

sevgimle üstadem ..
25 Aralık 2007 Salı 18:23:37
yüreğinize kaleminize dilinize sağlık ..........
25 Aralık 2007 Salı 15:47:25
Hece vezninin 7'li kalıbıyla yazılmış
Kafiyeli
Anlamlı
Gülümseten bir taşlama...
Yüreğine sağlık arkadaşım...
Sevgilerimle...
25 Aralık 2007 Salı 14:01:27
Şiir ayrı güzel, ihtaf edelin değerse ap ayrı güzel... Değeri herkes tarafından anlaşılması gereken değer şair, büyük Ozan, saygı değer dayım İlhami ERDOĞAN'a ifhal edilmiş şahane bir eser. Siz ki o nu tanıma gururunu yaşamışsınız darısı tanımayanlara, daha doğrusu tanımakta geç kalanlara...
Şiiri tebrik ederim, Yüreğine sağlık...

Halis AKDAĞ
Oz-An
25 Aralık 2007 Salı 13:41:02
Yürekten kutluyorum yazan ve yazdıran yüreği.Öncelikle harika bir hicv örneği olmuş.
Teknik olarak kusursuz.
Ömrünü Hakk yoluna adamış, Medrese-i Yusufiyede yetişmiş,doğruluk örneği ,yüzlerce eserin sahibi bu eşsiz insan , günümüz edebiyatının mihenk taşlarındandır.(Eserleri incelendiğinde bu görülecektir.)Amacı gönüller yapmak olan,Hakk yolunun yolcusu gerçek Hakk aşığı bu insana ithafınız olan bu esriniz duygularıma tercüman olmuştur.Ellerinizden öpüyor tüm yüreğimle selam ve saygılarımı sunuyorum.
25 Aralık 2007 Salı 12:11:30
HAK EDENE VURMAK LAZIM DOĞRUDUR,BÜTÜN BU KONULAR SULTAN YÜRÜK ABLAMIZIN KALEMİNDEN
DAHA BİR GÜZEL İŞLENMİŞ.SEVDİĞİM BİR ŞİİR TARZI KUTLUYORUM.....SEVGİ VE SAYGILARIMLA...İBRAHİM KARAÇAY
25 Aralık 2007 Salı 10:07:56
Mükemmel bir taşlama olmuş..
Kaleminize uüreğinize sağlık..
Sevgi ve muhabbetle..
25 Aralık 2007 Salı 09:54:05
bu şiiri yazan yüreği tebrik ediyorum bu bir
vefanın ve gönül güzelliğini eseridir allah dert vermesin
iyilerle beraber kılsın inşallah

Ozan İlo zaten sitenin en değerli en özel insnalarındandır
eserlerindeki edebi değer ve manevi yanıyla ona yazılmış olması ayrı bir güzel

ve onun size yazdığı yorumdan bir cümle kopyalıyorum aşağıya

Derdim, gâyem, menzîlim Hakk!
Maşallah

Allah bu gönülleri sevgisinden ve yolundan ayırmasın

dua ve muhabbetle sultan hanım
sevgiyle kalın..
25 Aralık 2007 Salı 09:20:35
Taşlama ve övgü bir arada....Her ikisi de hak edene yakışmış...
Övgü Ozanilo dosta....Taşlar da muhataplarına...
Çok güzeldi hocam..Yüreğinize sağlık...Selam ve Saygımla....
25 Aralık 2007 Salı 09:01:09
Tebrik ederim. Değerli Ozan İlo' ya ithafen yazılmış bu güzel şiir ile yeniden gördük ki, kendisi hakikaten hak edene vuran, ama bunu incitmeden, uyandırmak için yapan bir halk ozanıdır. Size de ona da saygılar.
25 Aralık 2007 Salı 06:57:43
Hak edene vur İlo''m.
valla İLO güzel vuruyor...
25 Aralık 2007 Salı 04:45:07
ozan kardeşimiz için aynı duygulara sahibiz. kendisi yanlışa çekinmeden vuran bir taşlama ustasıdır. yazan ve yazdıran yüreğe selamlar binlerce, milyonlarca.
25 Aralık 2007 Salı 01:21:36
Taşlamanın bu kadarı

seni yürekten kutluyorum+5
, etkili yorum yaptı.
25 Aralık 2007 Salı 00:47:44
Can Ablam!
Rabbim, sizden râzı ve hoşnut olsun İnşaAllah, âmin.
Yüreğinizi, bu âciz kardeşinizin yüreğine yol etmişsiniz ve ne de güzel bir yol olmuş!
Hem öyle güzel ve nûrlu bir yol olmuş ki, gönül ehli huzurla adım atabilir bu yola!
Sevgili Ablacığım!
Manidâr desteğiniz, Kâinatın bütün hazinelerinden daha değerli bu âciz kardeşiniz için!
Emin olunuz ki; Bu kalem, bugüne kadar, iyi geleni Gül, kötü niyetle geleni Bîiznillâh züll etmiştir!
Bugünden sonra da Allah'ın izniyle Hakk'ın izinden milim dâhi sapmadan, hakedene hakkını bîhakkın vermeye devam edecektir! Zirâ, bu kalemi ve kelâmı veren de O'dur!
Pek Değerli Ablacığım!
Birkaç kere bu sitede; Kavgayla işim olmadığını, benim derdimin gönüller olduğunu haykırdım lâkin, birkaç hasis - her yerde olduğu gibi- burada da çıktı ve bize saldırınca meşhûr olurlar sandılar! Evet! Meşhûr ederiz onları, fakat, bu meşhûrluk onların istediği gibi bir meşhûrluk olmaz, işlerine pek yaramaz! Bu sözümü Ârif olan anlasın!
Derdim, gâyem, menzîlim Hakk! Derdi Hakk olana gönül kapımız sonuna kadar açık! Başka hesâp ardı gidenler bizden arzdan arşa kadar uzak olsunlar! Uzak olmaları da, kendi menfeatleri icâbıdır!
Sonsuz teşekkürlerimi, saygı, sevgi, hayır duâsı ve hürmetlerimi arz ediyorum ablacığım.
Rabbim Yâr ve yardımcınız ve yardımcımız olsun İnşaAllah, âmin.
25 Aralık 2007 Salı 00:41:33
çok güzeldi
tebrikler
25 Aralık 2007 Salı 00:21:45
hem mükemmel taşlama hem mükemmel bir savunma. bu vesile ile Ozan İlhami Ağabey'e de selamlarımızı göndermiş olalım. mükemmel şiirdi. selam ile...
25 Aralık 2007 Salı 00:13:23
Harika bir taşlama ile değerli ozanilo hocamızı desteklemişsiniz. Sizinle aynı fikirdeyim bu konuda efendim. Yüreğinize sağlık. Selam sevgi ve saygılarımla.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.