Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Şenlik Kitabı - Şenlik Kitapları

Şenlik konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Şenlik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Anthony Strano

Phoenix

Gücün birçok yönü vardır: hepsi birbirine bir dokumanın iplikleri gibi örülmüştür. Birini diğerinden ayıramayız çünkü dokuma bir bütün olarak her bir ipliğin doğru şekilde ve doğru yerde kullanımıyla yaratılmıştır. Bu kitap sekiz gücü anlatıyor olmasına rağmen, esenlik halini sağlamak üzere başka birçok güç de onlarla birlikte dokunmuştur. Bu sekiz gücün etkin olabilmesi..»»
Celaleddin Vatandaş

Pınar Yayınları

"Bugünün kitleleri, belirli bir hayat tarzını benimseyerek, onun ilke ve özelliklerine göre yaşamayı, o hayat tarzını belirleyen (ler)e ibadet manasına geldiğini düşünmez kılınmış, ibadetten bir varlığın önünde secdeye varmayı anlar olmuşlardır. Oysa ibadet, Kur'ani manasıyla daha farklı olup doğrudan hayat tarzıyla ilgilidir. Elbette ki birisine secde etmek te ibadettir; bunda tereddüt yok. Ancak..»»
Cemal Şakar

İz Yayınları

Osman Bayraktar'ın anlatımıyla Esenlik Zamanları: ***Peki, aranan nedir? Aranan 'ebedi bir zaman'dır. Esenlik Zamanları, büyük ölçüde itminana ermiş bir ruhun, sükûnet halindeki duraklamasıdır. Bu süreçte, yazar bir yandan da, öykü yazma işinin teknik yanlarını sorgulamaya başlamaktadır. (…) Esenlik Zamanları, yazar için tatmin edici olma mevsimini tamamlamış; yazmanın anlamına ilişkin arada bir b..»»
Pascal Bruckner

Ayrıntı Yayınları

Batı toplumları hep birlikte yeni bir uyuşturucunun istilasına uğruyor: Mutluluk kültü. En yüce buyruktur, mutlu olun! Bizim iyiliğimiz için olduğundan bir nebze olsun kuşku duymayız bu çağrının ve hemen kulak veririz. Peki, insan mutlu olup olmadığını nasıl bilir? Acınası bir ifadeyle mutlu olmayı başaramadığını itiraf eden bir insana ne cevap verilir? Budizm, alışveriş, tüketim ya da başka mut..»»
Jim Harter

İstanbul Kültür Üniversitesi - İKÜ Yayınevi

Dünyanın en güvenilen araştırma kurumu Gallup 150 ülkede yaptığı küresel çaplı inceleme ile yaşam kalitemizi en çok neyin belirlediğini bulmaya çalıştı. Wellbeing Esenlik kitabında meslek, duygusal ilişkiler, para durumu, sağlık, çevre faktörlerini etkisi ve ideal düzenlemeyi başaranların bunu nasıl yaptıkları matematik kesinlikle anlatılıyor. Bir kitap okudum, hayatım değişti cümlesi edebiyat söz..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.