Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Nez Kitabı - Nez Kitapları

Nez konu başlığında toplam 69 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Nez kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ahmet Rasim BarkınayMustafa Pultar

Denizler Kitabevi

Adalar Denizi Kılavuzu, Ege Denizi nin kıyı coğrafyası ve seyir koşulları ile ilgili olarak 1925 yılındaki durumu anlatan bir kaynak olmasına rağmen, yalnızca tarihi değerini değil aynı zamanda yararlı bir seyir kılavuzu olma özelliğini hala koruyan bir eserdir. Bir kısım yer adları değişmiş, iletişim, ulaşım ve levazım temini koşulları gelişmiş olsa bile, kitapta içerilen coğrafya bilgilerinin..»»

İlhami Algör

İletişim Yayınları

Sende bu ad oldukça istersen sıfır numara kel, istersen at kuyruklu olurum. İnce bıyıklı, tek dişi altın olurum. Meftun olurum, meczup olurum. Uzaklara bakarım, çıtımı çıkarmam. Nasıl söyleyeceğimi bilmem, susarım. Susmak üzerine konuşmak gerekse, beni çağırırlar, oturur susarım. Dolmabahçe saat kulesiyle, Çırağan Sarayı ile konuşurum. Duvarlara ..»»
Herkül Millas

İletişim Yayınları

Araştırma İnceleme»»
Akgün Akova

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti

***Bir tarafta Polonya, diğer tarafta Türkiye, geçen asırlar boyunca Polonya Cumhuriyeti ve Türkiye'nin kanıtladıkları samimi dostluğun bağlarını yenileme ve güçlendirme arzusunu aynı derecede duyduklarından, Polonya ile Türkiye aralarındaki bu dostluğun en zor tarihi tecrübelere rağmen bozulmadan süregeldiğini göz önünde bulundurup her iki devlet arasında bir defa daha yenilenen bağl..»»
Selami Çakır

Erguvan Yayınları

Nezaket, zarafet şüphesiz insanı insan yapan en değerli kavramların başında gelmektedir. Bilenler bilir; binlerce yıllık kadim medeniyetimiz, ‘’Edep ve Adap’’ üzerine kurulmuştur. Tezat şu ki teknolojiye ve bilim çılgınca bir hızla gelişirken, belki çok daha hızlı bir şekilde sokaklarımız adeta taş devrine dönmektedir. Ceplerinde ileri teknoloji ürünü telefon bulunan mod..»»
Jonathan M. Bloom

14 Volumes - Jonathan M. Bloom - %25 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Since it was originally published in France in 1911, the Benezit Dictionary of Artists has been the unrivalled, indispensable work of reference for art historians, dealers, collectors, and students, with key factual information about painters, sculptors, engravers, and draughtsmen of all countries and schools, from antiquity to the present. It has grown steadily, and is now supported by a computer..»»
Eyüp Özdemir

Muştu Yayınları

Görgü ve nezaket kuralları metin, karikatür ve seslerle anlatılıyor. (Tantıım Bülteninden) »»
Eyüp Özdemir

Muştu Yayınları

Evde, sokakta, okulda, misafirlikte, alışverişte kısacası hayatın her alanında uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar yazılı değildir ama uymayan insanlar hemen fark edilir. Bu kitabı okuduktan sonra artık "Ne zaman, nerede, nasıl davranacağım?" diye bir endişeniz kalmayacak. Kitabın her sayfasındaki karikatürlerle gülümserken, görgü kurallarını da öğrenmiş olacaksınız. »»
Kolektif

Parıltı Yayınları

Nezaket, gözleri görmeyen ve kulakları duymayan bir insanın bileanlayabileceği bir dildir. Çocuğunuzun şefkatli, anlayışlı ve sevecenyaklaşımı kazanmış olması karakter gelişimde oldukça önemlidir. Bukitaptaki motive edici hikayelerle ona, başkalarına karşı nazik olmayı kolayanlaşılır bilr dilde ve eğlenceli bir şekilde anlatabilirisiniz. (Tanıtım Bülteninden) »»
Mehmet Zeki Aydın

Nobel Kitabevi

Değerler Sandığı Okulda Değerler Eğitimi Materyalleri adını verdiğimiz seri çalışmamızda NAZİK OLMAK (NEZAKET) değerini öğretebileceğiniz çeşitli başlıklar var. Bu başlıkları kullanarak erdemli ve değerlerine saygılı bir nesil yetiştirmek sizlerin elinde. Farkında olduğumuz ya da farkına varmadan uyguladığımız değer kalıplarını, size sunduğumuz bu materyal ve yöntemlerle öğrettiğinizde, öğrencil..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.