Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Nevzat Kitabı - Nevzat Kitapları

Nevzat konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Nevzat kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hikmet Özkahraman

Bakırköy Musıki Konservatuarı Vakfı

Değişik görüş ve kanaattaki yazarların, musıki faaliyetlerimi konu eden yazıları, inanıyorum ki, musıkimizin son altmış yılının aydınlatılmasında belge olarak kabul görecektir. -N. A.- (Arka Kapak) »»
Ahmet Ümit

Doğan Kitap

Çizen: İsmail Gülgeç»»

Ahmet Ümit

Güncel Yayıncılık

Çizen: İsmail Gülgeç»»

Ahmet Ümit

Everest Yayınları

HER KATİLİN BİR HİKAYESİ VARDIR. O HİKAYE Kİ SİZE İNSANI ANLATIR. “Bir suçluyu yakalamak… Bataklıkta sivrisinek avladığının farkındaydı... Polisliğin insan öğüten bir meslek olduğunu çoktan fark etmişti… İyi de polislik gerçek anlamda,Gerçekten bir ‘iş’ miydi? BAŞKOMİSER NEVZAT»»
Ahmet Ümit

Everest Yayınları

HER KATİLİN BİR HİKAYESİ VARDIR. O HİKAYE Kİ SİZE İNSANI ANLATIR.»»
Ahmet Ümit

Everest Yayınları

HER KATİLİN BİR HİKAYESİ VARDIR. O HİKAYE Kİ SİZE İNSANI ANLATIR. “Ne garip değil mi Komser? Ben sahte peygamberlerden medet umdum,Satanist kardeşim şeytandan Medet umuyor.” TAPINAK FAHİŞESİ»»
Mehmet Güntekin

21. Asır Yayınları

"Klasik Türk Musikisi" denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Nevzad Atlığ'ın şahsi tarihi, bir bakıma Türk Musikisi'nin de yakın tarihi anlamını taşıyor. Zira Türkiye'de 1940'ların sonundan günümüze kadar, Atlığ'ın odağında yer almadığı neredeyse tek bir musiki olayı dahi yok. Kişileri ve kurumları anlamak ve anlamlandırmak açısından vazgeçilemez öneme sahip olmaya başlayan "sözlü tar..»»
Tansel Korkmaz

Yapı Kredi Yayınları

"Düşünsel olarak uzakta ve geçmişte olanla, deneysel olarak gelecekte olacakla, pratik olarak hemen burnumuzun dibindeykiyle uğraşıyoruz." Günümüz Türk Mimarlığının önde gelen yaratıcılarından Nevzat Sayın'ın yaşamsal uğraşını, bir çağrıya kulak vererek düştüğü yolu "resimler ve levhalar" yardımıyla..»»
Mehmet Cemal Çiftçigüzeli

Doğan Kitap

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın yaşam serüveni, mücadelesi, idealleri, yakın dostu yazar Mehmet Cemal Çiftçigüzeli'nin akıcı kalemi aracılığıyla okurlarla buluşuyor. Türkiye'de muhafazakâr-demokrat fikriyatın belirleyici isimlerinden Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın çocukluğundan başlayarak, tüm yaşam serüveni, mücadelesi, idealleri, yakın dostu yazar Mehmet Cemal Çiftçigüzeli'nin akıcı kalemi aracılığ..»»
Nermin Bezmen

PMR Yayınları

Bu, Kıbrıs'ın İngiliz kolonisi olduğu günlerden, 1917'lerden başlayan bir aile öyküsüdür. Yaşadığı sınırların çok uzaklarına gözlerini dikmiş bir erkekle, İrfan Nadir'le başlar öykü. İrfan ve Safiye Nadir'in 1943'ün Varoşa'sında açtıkları küçük dükkanda hayat bulan tutkulu serüven 1970'lerde inanılmaz yükselişe geçtiğinde, artık, işin başında ailenin tek erkek çocuğu Asil Nadir v..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.