Bir insana iki türlü bilgi nasip olur : Biri, başkaları tarafından verilen, diğeri ve en önemlisi ise, kendi kendine kazanılandır. -- Gibbon [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Nalan Kitabı - Nalan Kitapları

Nalan konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Nalan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Alkım Özalp

Çınar Yayınları

Nalan, biraz alıngan. Hatta biraz değil, çok alıngan. Annesiyle babasına, kedisi Bitter’e, sınıftaki arkadaşlarına ve tatlılar tatlısı öğretmenine bile küsüyor bazen.  Neden mi? Çünkü Nalan etrafındaki insanların o söylemeden neyi istediğini anlamasını bekliyor. Peki ya bir gün herkes ona küserse... Benzemez Kimse Bana serisinin bu kitabını sadece alınganlar değil herkes sevecek.»»
Haluk Gökalp

Karahan Kitabevi

Divan şiirinde halin anlatımına dayalı şiirler ve eserler genellikle hasb-i hal olarak adlandırılmıştır. Edebi sahada bir kişinin halini anlatmak, dış alemin birey üzerindeki etkileriyle ilgili olabileceği gibi: bireyin iç alemindeki manevi serüveniyle de ilgili olabilir. Edebi eserdeki bu gerçeklik, anlık bir duygudan ya da tüm gerçekliğiyle yaşanmış bir hayattan kaynaklanabilir. Şairin gerçekliğ..»»
Phil Roxbee Cox

Bilge Kültür Sanat

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.