Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Nail Kitabı - Nail Kitapları

Nail konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Nail kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Bill Bowler

OUP

Conan!' cried Valeria. 'What are you doing here?' When Conan the Barbarian follows Valeria the Pirate south, he surprises her. Together they escape from a fierce dragon, and enter a strange city in the desert, looking for treasure. Two enemy clans live there, and Conan and Valeria are soon asked to join in the war between them. This adventure story - full of battles, magic, and terrible monsters -..»»
İrem Barutçu

Destek Yayınları

Keçili Ailesi'nin Yükselişi ve Düşüşü Dede, Yenibahçeli Nail... İttihat ve Terakki'nin ünlü fedailerinden, Teşkilat-ı Mahsusa'nın kurucu komutanlarındandı. "Mustafa Kemal'e suikast" suçlamasıyla yargılandı ve asıldı. Baba, Nadir Nail Keçili... Celal Bayar ve Adnan Menderes'in arkadaşı, Demokrat Parti'ye yakın ünlü bir işadamıydı. 27 Mayıs darbesinin ardından ofisinde kendini astı. Torun, re..»»
Numan Aydınoğlu

Epsilon Yayınevi

Arka Kapak Yazısı     Nâzım Hikmet’ten Mina Urgan’a, Sabahattin Ali’den Ruhi Su’ya kadar pek çok ismin yer aldığı bir dönem romanı.   Ortaokul yıllarında yazmanın büyüsüne kapılan, çıkardığı dergilerle haksızlığa başkaldıran, şiirleri nedeniyle Atatürk’e şikâyet edilen, 17 yaşında Nazım Hikmet’le koğuş arkadaşlığı yapan, 24’ünde Moskova’da yaşarken gelen bir telgra..»»
Abdulbaki Gölpınarlı

Kapı Yayınları

Nailî Mustafa, Türk Divan Edebiyatı'nın en seçkin örneklerini meydana getirmiş, XVII. yüzyılın en kudretli şairlerinden. Kendinden sonra gelen bütün şairlerde, özellikle Nedim ve Şeyh Galip'te etkileri rahatlıkla fark edilir. Divan şiirinde yeni bir çığır açmış şair zamanında büyük bir şöhret elde etmiştir. Klasik Edebiyat ve Tasavvuf Tarihi alanlarında çok önemli bir yere sahip olan Abdülbâki ..»»
İskender Pala

Kapı Yayınları

Yıkanlar hatır-ı naşadımı ya Rab şad olsun Benimçün namurad olsun diyenler bermurad olsun Allah'ım şad olmayan şu gönlümü yıkanlar şad olsunlar; Benim için "Murada Ermesin!" diyenler muratlarına ersinler!.. (Arka Kapak) »»
Özer Şenödeyici

Serüven Kitabevi

Klasik Türk şiirini anlamlandırma çalışmaları çerçevesinde yeni birtakım bakış açılarının mahsulü olan yöntemler, bu edebiyat geleneğinin eserleri üzerine uygulanmıştır ve uygulanmaya devam etmektedir. Çalışmamız da, böyle bir arayışın neticesinde Naili şiirinde sözcükleri, kullanımlarına göre anlamlandırma esasına bağlı olarak oluşturulmuştur ve onun şiirine bir adım daha yaklaşabilme ümidini taş..»»
Abdülbaki Gölpınarlı

Kapı Yayınları

Nailî Mustafa, Türk Divan Edebiyatı’nın en seçkin örneklerini meydana getirmiş, XVII. yüzyılın en kudretli şairlerinden. Kendinden sonra gelen bütün şairlerde, özellikle Nedim ve Şeyh Galip’te etkileri rahatlıkla fark edilir. Divan şiirinde yeni bir çığır açmış şair zamanında büyük bir şöhret elde etmiştir...»»
İskender Pala

Kapı Yayınları

Kültür savaşlarının yapıldığı günümüzde aydın kimliğine / sahip olacak insanlar, mutlaka kendi klâsiklerini tanımak ve ` geçmiş güzellikleri gözler kamaştıran kültür hazinelerinden yararlanmak zorundadır. Kapı Yayınları olarak bizler, Türk klâsik şiirinin söz ustalarından on adedine ait gazellerin yer aldığı bazı cep kitapla..»»
Kolektif

Çiçek Yayıncılık

Princess Top Designs-Nails     »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.