Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Muhip Kitabı - Muhip Kitapları

Muhip konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Muhip kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Cengiz DönmezŞahin Oruç

Atatürk Araştırma Merkezi

...Kanaatimizce, vatana ve millete ihanet boyutunda gerçekleştirilmiş hadiseleri ortaya çıkarmak, bu millete yapılabilecek büyük hizmetlerdendir. İngiliz Muhibleri Cemiyetinin çalışmaları da, bu kapsamda değerlendirilebilecek, tamamıyla yıkıcı ve bozguncu hain faaliyetlerdir. Bu sebeple, adı geçen cemiyeti bütün yönleriyle ele alarak, onun gerçekleştirdiği faaliyetleri gözler önüne se..»»
Ahmet Muhip Dıranas

Yapı Kredi Yayınları

Ahmet Muhip Diranas`in bu siirleri, kendisi henüz hayatta iken ilk kez Is Bankasi Kültür Yayinlari tarafindan 1974 yilinda yayimlanmisti. Siirler bu yeni baskida da ilk baskinin edisyonu esas alinarak yayina hazirlandi. Ahmet Muhip Diranas 1908 yilinda Istanbul`da dogdu. Ankara Hukuk Fakültesi`nde okurken Istanbul`a geldi. 1938`de tekrar Ankara`ya döndü. Önce CHP Halkevleri Kültür ve Sanat Ya..»»
Ahmet Muhip Dıranas

Everest Yayınları

Hoyrattır bu akşamüstüler daima. Gün saltanatıyle gitti mi bir defa  Yalnızlığımızla doldurup her yeri  Bir renk çığlığı içinde bahçemizden, Bir el çıkarmaya başlar bohçamızdan  Lavanta çiçeği kokan kederleri; Hoyrattır bu akşamüstüler daima. Dalga dalga hücum edip pişmanlıklar  ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.