bin keredir tanışıyor, bilişiyoruz da bin birinci kere yine beni gördü mü “kim ki?” diye soruyor! Hafız [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mermer Kitabı - Mermer Kitapları

Mermer konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mermer kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Gill Vickery

Parodi Yayınları

Tia, hayvanlarla konuşmasını ve istediği şekle girebilmesini sağlayan mücevherleri ele geçirdi. Şimdi de havayı kontrol edebilen topazı Luona’dan almalı.Ancak bu sefer işi daha da zor. Çünkü Yüksek Cadı Luona, topraklarını fırtınayla koruyor. İlk önce dağları aşıp Luona’nın topraklarına girmeli, daha sonra da mücevheri ondan çalmalı. Tia, Ejderha Ağabey’i ve sadık kargasıyla beraber yeni bir macer..»»
Nimet Karadağ

Hayy Kitap

İnsanın İyilikleri Suya Kötülükleri Mermere Yazılır Wıllıam Shakespeare’den Hayat Dersleri Modern hayatın koşuşturmacasında Shakespeare okumaya vakit bulamayan fakat zamansız bir kuşatıcılığın örnekleri olarak önümüzde duran eserlerindeki sanatsal dehasıyla tanışmak ve yaşamı hakkında bilgi edinmek isteyen okuyucular, bu dev söz ustasının görkemli dünyasına elinizde tuttuğunuz kitapla bir ba..»»
Cevat Varlı

Sokak Kitapları

yine beyaz bir sabah sisli bir gecenin ardında kalan kendini korkarcasına saklayan o görkemli dağlar acaba duyarlar mı sesimi avazım çıktığı kadar bağırsam ağlasam, ağlasam duyarlar mı beni? acaba benimde üstümü örter mi? o sis tanecikleri beni de saklar mı hasımlarımdan? keşke kaçmasam beni benden ayıran korkudan ..»»
Onur Sakarya

Düşülke

Mutfak neresidir? Yeraltının ciğerlerimizde bombardıman olduğu, o yeraltı metrosuna -büyücü sözlerle- nasıl gidilir? Yaralamacı toplumun yaralanmışları nerede toplanır? Vitrin jargonu neden tiksinti vericidir? Çırılçıplak gerçeklikle neden sadece hakiki hikayeler anlatılır? Ve şanssızların karartıları neden edebiyatın ta kendisidir? Onur Sakarya bu kez şiir dışında, not ve dipnotlarıyla çıkıyor ok..»»
Mine Soysal

Gün Yayıncılık

KONU Ege kıyılarına inen Ala, günümüzden 2500 yıl önceleri büyük ve ünlü bir kent olan Priene`ye gelir. Burada Bereket Tanrıçası Demeter`in tapınağında çalışan rahibe Nikeso ve şahini Barba ile tanışır. Onlarla yaptığı uzun sohbette, kenti, yapıları, ünlü sanatçıları, devlet adamlarını, günlük yaşamlarını ve inançlarını dinler. Sorularına aldığı cevaplar kimi zaman çok şaşırtıcı, kimi zaman ..»»
Mehmet Eroğlu

İletişim Yayınları

Demirler Köşkü’nün bahçesi, serası ve Öykü’sü... Neli’nin planları.Hisseler, büyük ortaklar, küçük ortaklar, atılan zarlar... Sonra başka türlü bir adamın gelişi... Paranın karşısında parasız yatılı. Yaralar iyileşir gibi değildir bazen. Kazanmak için kazanmaktan başka çareniz olmamalı. Mermer Köşk, yıkıcı bir aşkın romanı. Uğur ile Öykü’nün, Uğur ile Ezgi’nin, Öykü ile Ezgi’nin hikâyesi... Ska..»»
Ernst Jünger

Can Yayınları

Ernst Jünger bugün 101 yaşında, Alman yazarlarının en yaşlısı. Mermer Yalılar dilimize çevrilen ilk kitabı. Yazar, İkinci Dünya Savaşının başlamak üzere olduğu günlerde Hitlerin ordusunda subayken yazdığı bu yapıtta, dünyayı yıllarca dehşete boğacak bir savaşın haberini veriyor, bir kültürün çöküşünü anlatıyordu. Ama..»»
Ernst Jünger

Kırmızı Kedi Yayınevi

Yakın dostu Heidegger’e göre Ernst Jünger Birinci Dünya Savaşı’nı izleyen dönemde Avrupa nihilizmini tanımlayan ilk yazar. Mermer Yalıyar ise Naziler iktidardayken Alman toprakları üzerinde Alman bir yazar tarafından yayımlanmış tek Nazi eleştirisi. Hitler’in basımına onay vermiş olması, sonradan hem kitap hem de yazar üstünde büyük bir kuşku cenderesi yaratacak olsa bile. Barış ve huzur dolu bir ..»»
Berna Olgaç

Mühür Kitaplığı

Kendimden geçtim aşka geldim yoktunuz Yama tutan duyguları üç nokta bıraktınız Ne zaman çalsam kapınızı İç çekmelere açılır Kulakları tıkayan sessizliğe Sığmaz olurdu yankısı…»»
Hayrettin Usul,Ahmet Sarıtaş,İsa İpçioğlu,Mustafa Zihni Tunca,Levent Aytemiz,Süleyman Barutçu,Erdoğan Öztürk,İsmail Bekçi,Muhammed Karataş,Nursen Vatansever Deviren

Asil Yayın Dağıtım

  »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.