Bir insanı avucunuza almanın en iyi yolu, kalbini kazanmaktır.-- LA CORDAIRE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Karaca Kitabı - Karaca Kitapları

Karaca konu başlığında toplam 30 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Karaca kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nebil Özgentürk

Boyut Yayın Grubu

Karşınızda ortalama üç saat geçirdiğimiz televizyonlar için dünyada her gün 15.00 saat program üretiliyor. Türkiye'de 40'ı aşkın kanalıyla bu yarışın içinde. Günde 200 saate yakın program üretiliyor ve tüketiliyor. Bu programlardan bazıları var ki yeniden izlediğinizde büyük keyif alacağınızı bilirsiniz. Oysa TV programları, buzun üzerindeki yazı gibidir. Belgesel türdeki bu programlardan bazılar..»»
Ali Ozanemre

Alter Yayıncılık

Etkileyici bir dil ve duygu dünyası kurduğu şiirleriyle Türk halk şiirinin çığır açıcı şairlerinden olan Karacaoğlan`ın, günümüze kadar beşyüzden fazla şiiri gelmiştir. Şiirindeki temel temalar, doğa, aşk, ayrılık, gurbet, özlem, güzel, acı, ölümdür. Şiirleri ancak Cumhuriyet`ten sonra derlenen Karacaoğlan hakkında yüzden fazla kitap yayınlanmıştır. Bu kitapta ***Bir Ayrılık Bir Yoksu..»»
Karacaoğlan

Gendaş Kültür

DUNYA SIIR MITOSLARI»»
Şengün Kılıç Hristidis

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Umudunu, Rize`nin Çamlıhemşin Yaylaları`nda kendisine "Erozyon Dede" ismi veren çocuktan ve memleketine olan güveninden alan Hayrettin Karaca, inancını ve umutlarını şöyle anlatıyor: "Dünyadaki yeni paylaşma düzeni Anadolu`dan çıkacak. Niçin Atatürk İstanbul`a Kurtuluş Savaşı`ndan bilmem kaç sene sonra geldi, hep Anadolu`yu gezdi? Oradan aldı gücünü. Dünya kurtuluş hareketi veya paylaşma düzeni..»»

Mehmet Eryılmaz

Boyut Yayın Grubu

2-3 aylıkken bir kaza sonucu gözlerini kaybetti. Kendisini himayesine alan halasının yanında büyüdü. Hafızlık eğitimi sonrası İstanbul'a gelip Üsküdarlı Hafız Ali Efendi'nin öğrencisi oldu. İlk musıki derslerini Saadettin Kaynaktan aldı; ondan tüm ses nazariyatını ve önemli eserleri öğrendi... »»
Dursun H. Gümüşoğlu

Zinde Yayınevi

Prof. Dr. İzzettin Dğan kitap hakkında şöyle diyor: Kendisini 21. Yüzyılda günün gereklerine göre yeniden yapılandırmakta olan Alevilik, geçmişi ile bu defa kayıtlı ve belgeli biçimde tanışmak, öz değerlerini bugünün, bu çağın anlayışı içinde ortaya çıkarmak, anlamak, anlatmak, öğrenmek ve öğretmek sorumluluğu içindedir. Ehl-i Beytin geliştirdiği Hoca Ahmet Yesevi'nin kurumlaştırdığı, bugün iç..»»
Ömür Kurt

Doğan ve Egmont Yayıncılık

Karaca, Karadeniz'in küçük ve şirin bir kasabasında yaşıyor. Ailesi, arkadaşları, sevimli hayvan dostları, okulu ve tüm sevdikleri burada. Üstelik konuşan ağaçlarla dolu sihirli ormanı da… Fakat o gün olağanüstü bir şey oldu. Önce ormandaki ağaçlar arasında dedikodular başladı. Sonra da bütün kasabaya yayıldı. Herkesi bir telaş almıştı. Bütün çocuklar, hayvanlar, kasabalılar ormana doğru koşuşu..»»
Emin Karaca

Cinius

Çocukların dini, dili olmaz Çocuk her yerde çocuk Müslüman, Hıristiyan, Yahudi fark etmez Müslüman çocuklarının ölümü de Bütün çocuklar gibi acıdır Bütün çocuklar mutluluk şarkıları söylemeli. Ve yarınları olmalı       »»
Emin Karaca

Cinius

Bir insanın varlığı diğer bir insanın ömrünü kısaltamayacağı gibi uzatamaz da... O zaman neden bu yarış? İnsan insanı öldürmek için koşuyor...       »»
Karacan Açıköğretim Yayınları

Karacan Akademi Yayınları

İnsan Kaynakları

Girişimcilik,

Sermaye Piyasası Kurulu

Uluslararası İşletmecilik

Muhasebe Denetimi ve Mali Analiz

Stratejik Yönetim»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.