Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Kaptan Kitabı - Kaptan Kitapları

Kaptan konu başlığında toplam 117 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Kaptan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Jules Verne

Altın Kitaplar Yayınevi

«Gezgin» Yelkenlisi 2 Şubat 1873 günü, Gezgin adlı yelkenli 43 derece 57 dakika güney enleminde ve 165 derece 19dakika doğu boylamında bulunuyordu. San Fransisco`da, güney denizlerinde balık avlamak üzere denize indirilen bu dört yüz tonilatonluk yelkenli gemi, Kaliforniya`lı bir zenginindi ve birkaç yıldır, kaptan Hull adında bir gemicinin yönetimindeydi. Kaliforniya`lı zenginin daha birçok..»»
Jules Verne

Mola Kitap

2 Şubat 1873 günü, Gezgin adlı yelkenli 43 derece 57 dakika güney enleminde ve 165 derece 19 dakika doğu boylamında bulunuyordu. San Fransisco'da, güney denizlerinde balık avlamak üzere denize indirilen bu dört yüz ton ila tonluk yelkenli gemi, Kaliforniya'lı bir zenginindi ve birkaç yıldır, kaptan Hull adında bir gemicinin yönetimindeydi. Kaliforniya'lı zenginin daha birçok balıkçı gemisi vardı ..»»
Jules Verne

Gece Kitaplığı

İki direkli bir hafif yelkenli olan Pilgrim, 2 Şubat 1973 de, Greenwich meridyenine göre 43°57’ güney enlemiyle 165°19’ batı boylamında bulunuyordu. Çok uzun bir zaman avlanmak üzere Güney sahillerinde San Fransisko’da donanmış olan dört yüz tonluk bu gemi, Kaliforniyalı zengin armatör James W. Weldon’a ait olup, yıllardır kaptan Hull tarafından yönetiliyordu. Hızlı ve b..»»
Jules Verne

Yuva Yayınları

İki direkli hafif bir yelkenli olan Pilgrim, 2 Şubat 1873'de, Greenwich meridyenine göre 14 derece 57 dk. güney enlemiyle 165 derece 19 dk batı boylamında bulunuyordu. »»
Vimala Rodgers

Lopus

Dünyanın en tanınmış ve en zengin korsanı olan Alex’in hazinelerini bulmak için evden ayrılan ve bir daha dönmeyen çocuklarını, yine Alex’in manevi oğlu olan Snow aramaya koyulur. Çünkü onları bulmasını ölüm döşeğindeki babası istemiştir. Altının ve zenginliğin her şeyden daha önemli olduğuna inanan ve onu bulmak için evden ayrılan çocukları acaba nerdeydiler? Uzun zaman..»»
Kolektif

Günışığı Kitaplığı

“Yasemin ve Lavanta” dizisinin üçüncü kitabı, deniz kıyısındaki bir tatil beldesinde başlayıp, efsanevi Amazonlar’a kadar uzanıyor. Hınzır oyunların, tatlı kapışmaların yaşandığı bu yaz macerasında, mizah hiç eksilmiyor. Yasemin, yaz tatili için gittikleri çadır kampında, alışık olmadığı bir durumla karşılaşır. Yıllardır oyun oynadıkları oğlanlar çete kurmuş, kızları kı..»»
Sabri Ugan

Çizmeli Kedi Yayınları

Kalbi Galatasaray aşkıyla yanan genç bir aslan! Altyapıdan yetişen, futbola ve Galatasaray'a âşık bir futbolcunun, Arda Turan'ın hayatını okuyacaksınız bu kitapta. Futbola olan sevgi ve bağlılığını, nasıl büyük emeklerle bu noktaya geldiğini öğreneceksiniz. Aile sevgisi ve saygısı ile büyümüş, çalışkan bir çocuktur Arda. Okulda başar..»»
Yücel Sügen

Denizler Kitabevi

KARANLIK GÜÇLER isimli romanında Denizcilik dünyasının İşadamları ve Üçkağıtçılar ile örülmüş atmosferinde başarılı tablolar çizen Yazar Yücel SÜGEN, bu kitabında sımsıcak ilişkileri, azgın fırtınalar: ve renkli görkemiyle başka bir yaşam biçimine ışık tutuyor...Denizcilerin ilginç yaşam tarzı büyülü de olsa okuyucuyu deşiyor, sarsıyor...Denizci günlüğünden ortaya çıkan tablolar okuyucuyu dalgalar..»»
Mark Twain

Alakarga

Özellikle nefret ettiğim bir şey varsa o da linç peşinde koşan güruhtur. Adam olan bir kişi bile görmedim içlerinde. Hasta bir terziyi haklamak için horozlanacak cesareti toplamadan önce bire yüz kişi toplanmak zorundadırlar. Korkaklardan oluşur; onu besleyen halk da aynı şekilde. Üstelik, yüzde doksan dokuz, şerif de onlardan biridir. Mark Twain’den, okumaya doyamayaca..»»
Cevat Fehmi Başkut

İnkılap Kitabevi

Deli Çavuş: Kaymakam Bey yok mu?
Tahrirat Katibi: (Dönüp bakarak.) Ooo sen misin Deli Çavuş? Gel bakalım.
Deli Çavuş: Kaymakam Bey yok mu?
Tahrirat Katibi: Yok, daha gelmedi.
Deli Çavuş: Öğlen oldu.
Tahrirat Katibi: Maaşını kes.
»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.