Hatalarımı düzelten kimse uşağım bile olsa efendim olur. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Işıl Kitabı - Işıl Kitapları

Işıl konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Işıl kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Murat Balcı

Semerci Yayınları

Gece olur ya üstünü açarsın. Bilmez misin ki küçük kız ! Ben en çok bulutsuz, Dolunaylı gecelerde ağlarım. Kalbin ayaza çalar, Tenine çiy düşüverir sonra. »»
Cengiz Batuk

İz Yayıncılık

Hıristiyan tarihinin en önemli isimlerinden birisi hiç kuşkusuz Assisili Francis'dir. O ne Augustin gibi Kilise doktrinlerinin babası, heretiklerin amansız rakibi, ne de Luther ya da Calvin gibi Kilise'ye başkaldıran bir reformisttir. Ancak o, kimilerinin dediği gibi mütevazı bir devrimcidir. Roma'nın resmi dini olduktan sonra devletleşen ve aynı zamanda zenginleşen Hıristiyanlığın karşısına çıkıp..»»
Ahmet Bekir Palazoğlu

Nobel Yayın Dağıtım

Atatürk Kimdir? Bu gerçeği Atatürk’ün kendi anlattıklarından veya onunla görüşenlerin anı ve değerlendirmelerinden öğrenebiliriz. Atatürk’e dair her yazıda bu büyük insanın bir yönünü, bir özelliğini görmek mümkündür. O, bu özelikleri ile başlı başına bir tarih olan bir “büyük insan”dır. Denilebilir ki Atatürk’ün kişiliğini ve hayatını kendi elleriyle biçimlendirecek ve yükselterek görüş, düşünce ..»»
Mühübe Gürlek İlgün

Adalet Yayınevi

Daha önce yayınlanan "Ecrimisil Davaları ve Yargılama Usulü" adlı kitabın yenilenerek güncelleştirilmesi ile yeniden oluşturulmuştur. Ayrıca, yeni 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve en son içtihatlar ile, dava dilekçesi örneği gibi talepleri karşılayacak yeni konular eklenmiş, ancak kitabı daha kolay taşınabilir kılmak için içtihatlarda o konu dışında olan bölümler çıkartılarak kısaltılmış..»»
Ahmet Cemal Ruhi

Seçkin Yayıncılık

Örnek dava dilekçeleri eklenerek tamamen uygulamaya yönelik olarak hazırlanmış kitap, içtihatlar külliyatı olarak nitelendirilebilir. Benzer nitelikte kitaplarda rastlayamayacağınız en son tarihli ve seçilmiş özel içtihatlar tereddütlü konuları çözümlerken, ayrı bir başlık halinde düzenlenmiş ecrimisil davaları, ecrimisilin hesaplamalarına ilişkin yöntemler kitabı diğer benzerlerinden farklı kılma..»»
M. Sadık Demirsoy

Çizgi Tıp Yayınevi

Penisilinler, aminopenisilinler ve sefalosporinler, son yıllarda bulunan monobaktamlar ve karbapenemler her yıl milyonlarca insanın hayatını kurtarmaktadırlar. Hem ters etkilerinin az olması, hem de ucuz ve daha etkin olmaları nedeni ile bu antibiyotikler enfeksiyonların tedavisinde birinci sırada tercih edilmektedirler. Ancak bu antibiyotiklerin neden olduğu allerjik reaksiyonlar ..»»
Sevinç Kuşoğlu

Bilgecan Yayınları

Benim adım Tekir. Bana öyle sesleniyorlar. “Tekir buraya gel”. “Tekir oraya gitme”. Tekir ne demek? Hiç bilmiyorum. _Tekir koş yemeğini ye. _Tekir hala uyuyor musun? _Tekir sakın oraya çiş yapma. _Tekir amma da ağırlaştın. Çok mu yemek yiyorsun? Evet, şişman bir kediyim ben, ama bu da sık, sık hatırlatılmaz ki.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.