Hakiki sevgi, herkesin bahsettiği, fakat pek az kimsenin gördüğü hayaletlere benzer. -- Anatole Franse [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

İra Kitabı - İra Kitapları

İra konu başlığında toplam 2351 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İra kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İzzet Yıldırım

Ensar Neşriyat

Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve en değerli varlıklarımız. Geleceğimiz olan çocuklarımızı; mutlu, başarılı, kendine güvenen (özgüven sahibi) bireyler olarak yetiştirmek hepimizin isteği ve görevidir. Fakat bunları yaparken bazen öyle büyük hatalar yapıyoruz ki, bu hataların telafisi mümkün olmuyor. Açtığımız yaralar zamanla kapansa bile izi kalıyor. Bu nedenle, onları..»»
Leyla Küçük Ülker

Sisyphos Yayınları

“Daldın Ceyhan.” Yıldız ablanın sesi ile kendime geldim. Evet, dalmıştım. Ve o da benimle birlikte oturuyordu. İkimiz, onun mezarının üzerinde yan yanaydık. Yıl 1968 değil, 2017 idi. Ve Haziran ayında, Urfa’daydık. Kimsesizler Mezarlığı’nda... GAP Gezisi dönüşü, bozulan otobüs nedeniyle diğer yolcular ile birlikte Urfa’nın kıraç toprağına ayak basan Ceyhan, gölgelik aram..»»
Bilal Kara

Ceres Yayınları

 “Bu kitabı okuyan bazılarınız gibi, benim de doğduğumda zor bir hayatım vardı ve ben dâhil ailemizin her ferdi çalışmak zorundaydı. Hatta bakacak olursanız, küçüklüğümüzde doğuştan kaybetmeye mahkûm gibiydik. Babam topraksız, yoksul bir köylüydü. Fakat bugün durup baktığımda, yaşamın zorlukları ve sıkıntıları konusunda hiçbirimizin yalnız olmadığını görüyorum. Kiminle konuşsam, herkesin kendine g..»»
Bünyad DinçYıldırım Güngör

NTV Yayınları

ÜLKEMİZ GÜZELDİR Ağrı Dağı kadar ağır güzeldir, Reşko kadar yırtıcı güzeldir, Erfelek şelaleri kadar narin güzeldir, Fırtına Vadisi kadar coşkulu güzeldir, Meke Göle kadar ilginç güzeldir, Valla Kanyonu kadar derin güzeldir, Girdev Polyesi kadar kaçıcı güzeldir, Pamukkale kadar yumuşak güzeldir, Verçenik zirvesi kadar sert güzel..»»
Thierry Kellner

Bilge Kültür Sanat

İranlılar kimdir? İran’ın ve İslam devriminin kısa tarihi... Devrim Muhafızlarının rolü nedir? İran’ın hâlihazırdaki yönetim sistemi nasıl işlemektedir? ABD ve İsrail İran’a silâh yardımı yaptı mı? İran’da yolsuzluk, eşcinsellik var mı? İnsan hakları ve kadınlara bakış nasıldır? İranlı ilk kadın ralli pilotu Lâle Sıddık yarışa katılabilmek için izni kimden aldı? İr..»»
Ferhat Uludere

Çitlembik Yayınevi

1001 Fıçı Bira, doğduğu ve büyüdüğü kasabadan ayrılmış olan Feryat'ın kasabasını ziyaret etmeye gittiğinde, ilk aşkı Şehrazat ile karşılaşması ve bu karşılaşmanın onun süregelen hayatını altüst etmesi üzerine yazılmış karanlık bir roman. Kasaba ile şehir arasında kalmış olan Feryat'ın Şehrazat'la karşılaşması, geçmişi ve bugününü birbirine karıştırdığı gibi, kasaba ve şehir hayatını d..»»
Ferhat Uludere

Yitik Ülke Yayınları

Ferhat Uludere'den unutulmaz bir Trakya efsanesi: 1001 Fıçı Bira "Anne, ben nezarethanede kalacaksam bunun yüce amaçlar uğruna olmasını istedim hep, ama bir türlü olmadı. Hep sokaklarda içki içtiğim için içeri alındım. Başkomiser ne suç işlediğimizi sorduğunda, yanındaki memur küçümseyerek hep aynı cevabı verdi. "Umuma açık yerde alkollü içecekler tüketmek." Anne, tek suçumuz buydu hayatta; umuma..»»
Ferhat Uludere

Çitlembik Yayınları

"Aşk çocukları değildik bizler, hiçbir şeyi planlamayan genç serserilerdik. Kimseyi sevemezdik ve kimse de bizi sevemezdi." Doğduğu ve büyüdüğü taşra kasabası ona dar gelmeye başladığında yazar olma hayalleriyle kendisini büyük şehre atan Feryat, ziyaret için kasabasına geri döndüğünde, unutamadığı aşkı Şehrazat'la karşılaşır ve zaten oldukça dağınık bir biçimde sürdürdüğü hayatı hepten altüst ol..»»
Kolektif

Fstc Ltd

Kahve çekirdeklerinin, torpidoların, ameliyat skalpellerin, kemerlerin ve rasathanelerin,hepsinin ortak yönü nedir? Leonarda da Vinci uçma fikirleri orjinal miydi? Kim haplar için kapsülü akıl etti ve Fibonacci matematik hünerlerini nereden öğrendi ? Bu soruların cevapları ve daha fazlası bu kitapta bulanabilir. 600 yılından 1600 yılana kadar o..»»
Salim T S Al-Hassani

NTV Yayınları

1001 İCAT DÜNYAMIZDA İSLAM MİRASI... Kahve çekirdeklerinin, torpidoların, ameliyat skalpellerin, kemerlerin ve rasathanelerin, hepsinin ortak yönü nedir? Leonarda da Vinci uçma fikirleri orjinal miydi? Kim haplar için kapsülü akıl etti ve Fibonacci matematik hünerlerini nereden öğrendi ? Bu soruların cevapları ve daha fazlası bu kitapta bulanabilir. 600 yılından 1600 yılana kadar olan uyg..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.