İnsanın tüm evrende kesin olarak değiştirebileceği tek bir şey vardır: kendisi. (Aldous Huxley) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

İkindi Kitabı - İkindi Kitapları

İkindi konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İkindi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Marguerite Duras

Can Yayınları

Bay Andesmasın İkindisi»»
Mehmet Akar

Aram Yayınları

Soğuk bir sonbahar gecesinde, esen rüzgarın önüne düşerek, köyümüzü terk ediyorduk. Sırtımızda rüzgarın o kuvvetli elleri, ensemizde ise, onun soğuk soluğu, durmadan yürüyorduk. Sıcak nefesimiz, ensemizden akan kristalleşmiş buz ırmaklarında donuyordu. Donmuş nefeslerimizle ilerliyorduk. Geride köyümüzle birlikte binlerce anımızı, bütün yaşanmışlıklarımızı bırakarak gidiyorduk. Bir ara, başımı rü..»»
Nermi Uygur

Yapı Kredi Yayınları

Kendine özgü bir düşünce dili yaratan, dil ve düşünce üzerine denemelerinin yer aldığı “Eşekler, İkindiler, Yetişimler” kitabıyla Batı-dışı bilgeliğin izlerini süren Nermi Uygur, okuyucusuyla tatlı bir dil bağı kuruyor. Ulusal kültürün bilgeliğinde yol almak isteyenlere... »»
Fatih Budak

Roza Yayınevi

Uzağı yakın eyleyen şiir. Acının, sevincin gönül yurdunda karşılık bulması. Hakikat odağında bir arayış. Mısra mısra vurgulu yürek. Şiirin iç imkânları ile hayatı, insanı yeniden yorumlama, anlama ve anlatma çabası. Adanmış bir duruş ile güzelliğe, iyiliğe dair şiirler toplamı. Bir beyaz haber ***İkindi Gölgesi***. Ve ikindi, üzerine yemin edilen asır vaktidir. İğdişleşmiş kavramlar, ruhsuzlaşm..»»
Mehmet Erdoğan

Dergah Yayınları

Heyhat nasıl da diz çökmekteyiz önünde kuşatmaları yararak kuşatıldığımız dünyanın mahrumiyet içinde verdiğimiz kavgalar göğsümüze saplanan bir hançer şimdi yenile yenile yazdığımız tarihin hükmü böler bir ömrü en bölünmez yerinden hiçbir hayat uğrunda ölmeye değmez yaşamaya değer belki aşkların uğrunda ölmek. (Arka Kapak) »»
Seyit Mehmet Şen

Nesil Yayınları

"Yusuf'u zindana attıran Züleyha, Zindana kendisi girmişti de farkında değildi. ... O Züleyha ki, geçen zamanın farkında olmayarak. Yusuf'u ikindi zamanını bekler gibi bekledi. İstedi ki, Yusuf'u gelsin; isterse ikindi zamanı gelsin. Yüreği Yusuf'un hasretiyle yanan Züleyha. O'nun bu kadarcık bir gelişine bile razıydı. Heyhat! Yusuf geldiğinde... Züleyha gecenin karanlığına girmişti b..»»
Seyit Mehmet Şen

Nesil Yayınları

"Yusuf'u zindana attıran Züleyha, Zindana kendisi girmişti de farkında değildi. ... O Züleyha ki, geçen zamanın farkında olmayarak. Yusuf'u ikindi zamanını bekler gibi bekledi. İstedi ki, Yusuf'u gelsin; isterse ikindi zamanı gelsin. Yüreği Yusuf'un hasretiyle yanan Züleyha. O'nun bu kadarcık bir gelişine bile razıydı. Heyhat! Yusuf geldiğinde... Züleyha gecenin karanlığına girmişti bile. Züleyha..»»
Adem Kandemir

Pınar Yayınları

Kalk diril artık Gâvur musun ey yürek? Söküp at ruhundaki kiri Arık ölüme bıçak çal! Yürü kesinliğin bilgisi gereğince Ak kundaklar aç yepyeni bir güne. Bırak, şafakların süvârisi sende kanatlansın Çekip al mıhlanmış korkuyu gözlerinden Sende sükûn bulsun sersefil yüreklerin sarsıntısı. Yürü Gâvur musun ey yürek? Hakikat odur ki Kişioğlu ef'alinden mesûldür. Yürü, yak yeni bir haya..»»
Fahri Tuna

Meserret Yayınları

BENİM İÇİN KAHRAMAN HATİBAĞA’DIR YEFTİN’İN  DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ SESSİZLER ORATORYOSU ‘SINIFIMIZDAN BİR YAZAR YETİŞİYOR ARKADAŞLAR’ TARIK AKAN’DAN YARIM SAATTE ÖĞRENDİĞİM ARAPÇA CAVİT AKOVA İLE GELEN MİLAT: FUTBOL İLELEBET KAPANIYOR ‘SESİMİZ’ i YÜKSELTMENİN TAM ZAMANIDIR ‘KOŞUN! AĞLAYAN HOCA GELMİŞ’ SABA..»»
Kürşat Başar

Everest Yayınları

İşte hazırlık başlıyor, okul günleri bitiyor. Geç gelen baharla, kışı hatırlayan bir ben varım. Artık durgunluk son buluyor, mutluluk başlıyor, dolaplarının içine yazılar yazıyorlar, kalpler çiziyorlar, bir ok kalbi delip geçiyor aşk böyle bir şey mi? temiz giysilerini giyiyor, saçlarını tarıyorlar, bir yıl sonra nerede buluşacaklarını, az sonra..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.