İnsanın tüm evrende kesin olarak değiştirebileceği tek bir şey vardır: kendisi. (Aldous Huxley) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Hiç Kitabı - Hiç Kitapları

Hiç konu başlığında toplam 168 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hiç kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Douglas Cowie

Alakarga

Öğlen Paris’te Sekizde Chigago’da- Douglas Cowie Bu kitabı seninle gönderiyorum Geçeceğin yerlerden Belki o da geçer diye: Gece ışıklarının fısıltıları altında Tarihi sokaklarında Senin Fransa’nın Simone, bu şiiri de oraya gönderiyorum Benim de bir parçam seninle gelsin diye. Jean-Paul Sartre’ın ebedi sevgilisi Simone de Beauvoir, bir Amerika ziyaretinde, yıldız..»»
Kolektif

Büyüyen Ay Yayınları

Ahmet Atillâ Şentürk, keder ve öfke hisleriyle nazmedilerek aynı zamanda Kanunî için yazılmış bir hicviye hüviyeti kazanan meşhur ***Şehzâde Mustafa Mersiyesi***ni yorumlayarak şehzâdenin idamına edebiyat cephesinden ışık tutuyor: Halkın ve ordunun kendisine ümitler bağladığı bir Şehzâde, tahtının oğlu tarafından ele geçirileceği vehmiyle aldatılan ihtiyar bir baba, sahte mektuplar, yargısız infaz..»»
Güzella Bayındır

Yazılama Yayınevi

Bu kitap, SineGöz Film Atölyesi’nin “Akıntıya Karşı... Behice Boran: Tek Başına Bir Koro” film çalışmasından yola çıkarak hazırlandı. Kitabın ekinde sunulan DVD’de 90 dakikalık belgesel film ve SineGöz Film Atölyesi’nin diğer çalışmalarının fragmanları yer almaktadır. Türkiye’nin ismini ‘50’li yıllarda..»»
Lucinda Clare

EBURY Press

Sparklingly original and hugely entertaining, ***An English Psychic in Hollywood*** is the magical tale of Lucinda Clare's personal experiences as an actress and psychic among the stars of Hollywood. A cross between Jackie Collins and Bridget Jones, there is glitz and glamour mixed with dating dilemas and wardrobe malfunctions. Originally coming to LA to land her dream acting job, Lucinda soon dis..»»
Arif Çınaroğlu

İkinci Sayfa

9 yıllık öğretmenlik deneyiminin belki de bana kattığı en büyük şey, siz öğrencilerin muhasebe çalışırken zorlandıkları yerleri bir kenara not etmek oldu. İşte bu kitap o notların dikkate alınması ile oluştu. Kitabın yazılması sırasında vazgeçmediğim felsefe ise ***öğrenci tarafında yer alsam, çalışmak isteyeceğim kitabı yazmak*** oldu. Piyasada yer alan bütün muhasebe kitaplarındaki ***tek düzen..»»
Küçük Büyük Yazılar

Tüstav İktisadi İşletmesi

Kitapta, Behice Boran'ın 1931 yılında Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'nde öğrenci iken okul dergisine yazdığı yazılardan başlayarak, 1987 yılında ölümüne kadar tüm yazıları, konuşmaları, Söyleşileri, Savunmaları ve özgün akademik, politik çalışmaları yer alıyor. Kitap, Nihat Sargın'ın yönlendiriciliğnde, 'Behice Boran'ın Yoldaşları ve Dostları' tarafından hazırlandı. (Tanıtım Bülte..»»
Gökhan Atılgan

Yordam Kitap

Behice Boran " Öğretim Üyesi, Siyasetçi, Kuramcı "»»
Tuba Akekmekçi

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

“…ben hapis yatmakla ayrı bir çile, meşakkat çekiyor da değilim, bir kahramanlık da değil mahpus yatmak. Bir ‘acıma duvarı’nın duvarı da değiliz. Hiçbir yerde, hiçbir zaman sosyalizme giden yol; dikensiz, taşsız, dümdüz, ‘şahane’ bir yol olmamış. Yüzyılların ötesinden sürüp gelen mücadelede; hapse atılanların, haksızlığa ve bin türlü belaya uğrayanların biz ne ..»»
Tuba Akekmekçi

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

“…ben hapis yatmakla ayrı bir çile, meşakkat çekiyor da değilim, bir kahramanlık da değil mahpus yatmak. Bir ‘acıma duvarı’nın duvarı da değiliz. Hiçbir yerde, hiçbir zaman sosyalizme giden yol; dikensiz, taşsız, dümdüz, ‘şahane’ bir yol olmamış. Yüzyılların ötesinden sürüp gelen mücadelede; hapse atılanların, haksızlığa ve bin türlü belaya uğrayanların biz ne ..»»
Emel Koç

Destek Yayınları

BEHİCE BORAN 100 YAŞINDA Behice Boran arkadaşları gibi Türkiye’den ayrılmadı. Bunun başlıca nedeni, Behice Boran’ın tutkulu yurtseverliğiydi. Memleketini sadece soyut bir kavram olarak değil, elle tutulur bir gerçek olarak severdi. Azgelişmişliğiyle, yoksulluğuyla, eşitsizlikleriyle, haksızlıklarıyla, buruk acılarla severdi. Mina Urgan, Bir Dinazorun Anıları ... Eğer birşey yapıl..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.