İnsan yaratılıştan iyidir. Kötülüğe yönelişi, dış etkilerdendir. Lu Wang [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Hattat Kitabı - Hattat Kitapları

Hattat konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hattat kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mehmet Sait Çalka

Kriter

Bu çalışmada 20. yüzyılda yaşamış olmasına rağmen klasik şiir geleneğinin etkisiyle şiirler kaleme alan Erzurumlu Hattat Mustafâ Necâtüddîn Efendi’nin hayatı, edebi şahsiyeti ile hece ve aruz vezinlerin kullanarak kaleme almış olduğu dört manzum eseri üzerinde durulmaya çalışılmıştır. Hemen tüm şiirlerini İslam akidelerinin okuyucuya sunmak adına kaleme alan Mustafâ Nec..»»
Ahmet Efe

Semerkand Yayınları

Semerkand Yayınları dinî - tasavvufî eserlerin yanında kadim geleneğimize ait değerlerin tanıtılması için de eserler üretiyor. Kadim İslâm sanatlarından birisi olan hüsn-ü hattın en önemli hattatlarının hayatlarının anlatıldığı ve eserlerinden örneklerin yer aldığı, Ahmet Efe’nin yazdığı Güzeli Bulmak kitabı Semerkand Yayınları’nda   »»
Muhittin Serin

İstanbul Ticaret Odası

Hat, bizim medeniyetimizde, yazının sanata dönüşmesini temsil eder. Bu yüzden hat sanatı, Osmanlı'da ve İslam dünyasında görsel sanatların önemli bir parçası olarak var olmuştur. Hattat denilen hat sanatının ustaları ise, sıkıntılı bir yolculuğu sabırla aşıp başarıya ulaşmanın simgesidir. Parmaklarının ucundan dökülen çizgilerle, kalemden bir dünya kurarak, mana ile estetiği buluşturm..»»
Ömer Faruk Dere

Korpus Yayınları

Altı asra yayılan Osmanlı hat sanatı tarihine ışık tutacak yayınlara olan ihtiyaç, hat sanatına karşı artan ilgi sebebiyle günden güne fazlalaşmaktadır. Bu ihtiyacı karşılayacak ciddi araştırma mahsulü kitaplar, ehil eller eliyle bir bir yayınlamaya çalışmaktayız. İlk olarak Hattat, ebrûzen ve Türk-İslâm sanatları uzmanı Ömer Faruk Dere'nin, on yıllık uzun bir çalışma neticesinde kale..»»
Yasmine Ghata

Dünya Kitapları

HATTATLARIN GECESI»»
Yasmıne Ghata

Dünya Yayıncılık

"Hattatlar asla ölmez. Ruhları, aletlerine kavuşmaya çalışarak, yaşanan dünyanın sınırlarında dolaşır durur. Allah kelamını iletmek için onları kullanır. Peygamberler bu kelamı iletir, hattatlar yazar."»»
Eğleniyorum Öğreniyorum (3 Kitap Takım)

Matematikçi

Bu yayınımızla, araştırıcıların Menazilname'nin son teknolojik imkânlarla yapılmış tıpkıbasımına kavuşması ve metninin rahatça anlaşılabilmesinin yanında Matrakçı'nın resim dilinin açıklanarak eserlerinin belge değerinin ortaya konması amaçlandı. Matrakçı Nasuh yaptığı resimleriyle dilini öğrenenlere çok şey anlatmaktadır. Müthiş bir gözlemci olan Nasuh'un özellikle bu eseri çok önemli bir belg..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.