Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gandhi Kitabı - Gandhi Kitapları

Gandhi konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Gandhi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Gandhi

Cem Yayınevi

Hindistan`ın milli ve dini lideri olan Gandhi (Mahatma "Yüce Ruh") 1869`da Porbandar`da doğdu. Kültürlü ve varlıklı bir ailedendi. Ahmedâbâd Üniversitesi`nde okudu ve Londra`da hukuk öğrenimi gördü. Bombay`da bir süre avukatlık yaptıktan sonra, 1893`de gittiği Güney Afrika`da 21 yıl yaşadı. Orada Transvaal British-Indian Derneği`ni ve Indian Opinon Gazetesi`ni kurdu. Bu ülkede oturan 150.000 Hintl..»»
Mahatma Gandhi

Alfa Yayıncılık

***Benim amacım, gerçek bir yaşamöyküsü yazmak değil, ben sadece gerçek yolunda edindiğim sayısız tecrübemi anlatmak niyetindeyim.*** Mohandas K. Gandhi 1869'da Hindistan'da doğdu. Londra'da eğitim gördü ve daha sonra ırkçılığın en kötüsünü bizzat yaşadığı Güney Afrika'da avukatlık yapmaya başladı. Yaşarken İngilizler için bir suçlu, Müslümanlar için bir kahraman, Hindular içinse kutsal bir ad..»»
Liderlik İlkeleri

Hayat Yayınları

Gandhi'nin eylemleri ve liderlik stratejileri Gandhi; Aziz mi, CEO mu? Büyük ruhani lider Mohandas Gandhi, kariyerinin daha en başında vizyon sahibi bir reformcu olarak; gerçek dünyanın, politikanın ve çalışma hayatının uzlaşmacı ve kirli güç oyunlarının tam içindeydi. Gandhi'nin eylemleri ve liderlik stratejilerinden oluşan 14 ilke üzerine kurulu 100 ders, bugünün ve yarının..»»
Rowena Akinyemi

OUP

This full-colour, non-fiction series presents an engaging range of topics such as environmental issues, historical facts, and culture. Each title features colour photographs, exercises, a glossary, and information about the author. Four levels are available to help you find the right level for your students. »»
Mohandas Karamçand Gandhi

Alfa Yayınları

“Benim amacım, gerçek bir yaşamöyküsü yazmak değil, ben sadece gerçek yolunda edindiğim sayısız tecrübemi anlatmak niyetindeyim.” Mohandas K. Gandhi 1869’da Hindistan’da doğdu. Londra’da eğitim gördü ve daha sonra ırkçılığın en kötüsünü bizzat yaşadığı Güney Afrika’da avukatlık yapmaya başladı. Yaşarken İngilizler için bir suçlu, Müslümanlar için bir kahraman, Hindular içinse kutsal bir a..»»
Alan Jacobs

Ganj Yayınları

Ömer Faruk Reca

Tutku Yayınevi

Mahatma Gandhi'nin Her Gün Okuduğu Dua Allahım! Güçlülerin yüzüne gerçeği söylemek için ve zayıfların alkışını ve sevgisini kazanmak için ve yalan söylememek için bana yardım et. Eğer bana para verirsen mutluluğumu alma ve eğer bana güç verirsen muhakeme yeteneğimi alma. Eğer başarı verirsen alçak gönüllüğümü alma. Eğer bana alçak gönüllüğü verirsen saygınlığımı alma. Görünenin diğer yüzünü de..»»
Ömer Faruk Reca

Tutku Yayınevi

Mahatma Gandhi'nin Her Gün Okuduğu Dua Allahım! Güçlülerin yüzüne gerçeği söylemek için ve zayıfların alkışını ve sevgisini kazanmak için ve yalan söylememek için bana yardım et. Eğer bana para verirsen mutluluğumu alma ve eğer bana güç verirsen muhakeme yeteneğimi alma. Eğer başarı verirsen alçak gönüllüğümü alma. Eğer bana alçak gönüllüğü verirsen saygınlığımı alma. Görünenin diğer yüzünü de g..»»
Thomas Merton

Kaknüs Yayınları

GANDHI VE SIDDET DISI DIRENIS»»
J. Eaton

Pınar Yayınları

GANDHI-KILIÇSIZ SAVASCI»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.