Geceye bir cümle bırakalım. .

14.102 izlenme - 526 yorum -
/ » 53
Yorum Yaz
(AYSIZ)
23 Ekim 2017 Pazartesi 22:50:42

Gece, sessiz sevgili. .

Uyusam geçer mi ? dedi kadın
Geçmez, geçmez ama
gecenin koynunda uykuya teslim olmak
Gün ışığında yalnız olmaktan iyidir! dedi gece. ..
Hadi küçük sevgilim, gel kollarıma ve teslim ol sessiz sevgiline usulca. ..
Bermuda
25 Ekim 2017 Çarşamba 00:42:27
Şerefli bir kişi düştüğü zaman, ona ilk darbeyi ayak takımı indiriyor.

Cervantes
(AYSIZ)
25 Ekim 2017 Çarşamba 07:39:19
Savaştepe
25 Ekim 2017 Çarşamba 01:07:10
Ne bitmez bir sınav hayat, sorular ne kadar da zor !
(AYSIZ)
25 Ekim 2017 Çarşamba 07:40:14

Kopya da veren yok , yandık :)

eksik susmalar
25 Ekim 2017 Çarşamba 01:17:29

yoruldun bil/iyorum..
güçlü olmaktan ve dimdik durmaktan hecelerinin sessizliğinde ki attığın her adımın arkasında durmak yoruyordu seni..hangi düşün hangi köşesinde kabuk atmış bir rüya bekliyordu seni sızlayan yanlarına sürünmek içim merhem/merhem ki yanımdaymışsın hissi kafi gelmiyordu avuç içlerinin ıslaklığına..arka bahçenden geçen okul çocuklarının sesleri tam orta yerine DÜŞtüğün kuyularında aks ediyordu..bir yerlerde yanlış yapmanın dayanılmaz hafifliğini ve telaşlı kırıntısını yaşıyordun..sonsuza dek düzelmeyeceği korkusu pusuya yatmıştı gecelerinin ki çocukça küsüyordun gecelere/kendine ve akşama..kağıda sonra..karayı alıp terkine, kağıttan gemilerini yakarAK..kendine yazıyor/kendine yazılıyordun tüm sahipsizliğinle..(ellerim/ellerin) derdin kış olsa gerek henüz göç etmiyor doruklarından/üşü-yorsun hüzünleri biriktirmeyi seversin sen..sıraya sok bence..postalanmamış mektuplarını önce/kuru yapraklarını son/baharının..gözyaşını/deniz taşını/sorulmamış sorularını/verilmemiş cevaplarını/kırılmış seslerini/yaşanmamış paylaşımlarını/biriktirilmiş zamanlarını/ve özlemi ve hasreti biriktirmeye…hala d(üşüyorsun) ekim..mavi ve siyah en güzel taşıdığım iki renk hiç sana söylemedim..sen sıcağı pek sevmezsin bilirim..güz/ü severdin…bu yüzden döküldü yüzümüz yaprak yaprak son/baharlarımızda ki yönsüz/yersiz yurtlarımızda yüreğimize düşen sevdamızla boyardık her şeyi..sen hazan gözlüm olurdun ve yağmur başlardı..ben seyyahı olurdum evrenin/sen rüzgarın en delisi ile dalaşırdın kırarak saçlarının kırıklarını…gülüm/süyorum..yüzüne yakışan en güzel apolet omuzlarından sekip yüzüne düşüyor ne de güzel yakışıyor gözlerine tebessüm…hırpalamak istiyorsun bil/iyorum..bende takıldım köşelerine odalar boyunca ki en özeli kalakalmak kim bilir…sinip kuytularından içeri bir hasreti/harareti biriktiriyoruz her dem..................................................................................................................................................kahve içmeliyim şimdi/yutkunmak-sızın….

(…)
(AYSIZ)
25 Ekim 2017 Çarşamba 07:42:22

Ah sen!

İyi ki varsın şair. ..
Bermuda
25 Ekim 2017 Çarşamba 08:55:44
Allahtan 'bir cümle bırakalım' dediler. :)

İyi ki birkaç cümle bırakalım dememişler.
(AYSIZ)
25 Ekim 2017 Çarşamba 08:58:57
Muzurluk yapma nedim yaa 🤗😊
Makedonyalı Şair
18 Kasım 2018 Pazar 00:25:55
Bir cümle maşallah.
(AYSIZ)
25 Ekim 2017 Çarşamba 18:33:55

Gel, zihnimin en tatlı meşguliyeti
Karıştır fikrimi cumlelerinle. .
(AYSIZ)
25 Ekim 2017 Çarşamba 21:32:29

Canımla besliyorum şu hüznün kuşlarını. .
meleksukan
25 Ekim 2017 Çarşamba 23:47:18
dışarıya atılan ayak sesleridir bu kabahat dolu günler
...
Son Düzenleme: meleksukan @ 29.10.2017 07:32:44

(AYSIZ)
26 Ekim 2017 Perşembe 22:58:59
Bazan güzel hissedersin
dellysedat
26 Ekim 2017 Perşembe 23:02:34

gözlerin, yeşil bir kıyamet.

(AYSIZ)
26 Ekim 2017 Perşembe 23:15:19
Düşleri yalnız olan bilir, dedi kadın
Nasıl kırılgandır. .
Yorum Yaz
/ 53 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.