Kadınlar zayıftır;ama analar kuvvetlidir! Victor Hugo [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Faruk Kitabı - Faruk Kitapları

Faruk konu başlığında toplam 16 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Faruk kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mustafa Özkan

Akademik Kitaplar

Çeşitli alanlarda yetişmiş millet büyüklerini yakından tanımanın pek çok yararları vardır. Millet hayatında büyük insanların ortaya çıkması, daha önce yetişmiş olanların iyi tanınmasına bağlıdır. Geçmiş büyüklerin yetişme tarzını, düşüncelerini, eserlerini öğrenmek, genç kuşakların önüne engin ufuklar açar. İyi örnekler tesirinde yetişen bir neslin ise büyük şahsiyetler ortaya çıkarması imkânı dah..»»
Mustafa Özkan

Akademik Kitaplar

Faruk K. Timurtaş bir ilim adamı olduğu kadar bir fikir ve dava adamıdır. İlme, kültüre, töreye, örf, ahlak ve dine dayalı bir milliyetçilik anlayışını savunmuş, bu konuda yüzlerce yazı yazmış, sanat edebiyat, dil ve kültür meseleleri üzerinde yorumlar yapmış, Türk edebiyatının eski dönemlerinden başlayan ve 1970’lerin, 80’lerin aktüel sorunlarına kadar uzanan ilgi alanı içinde çok değişik konular..»»
Yakup Öztürk

Ebabil

19. asrın sonunda doğan, geçtiğimiz asrın son çeyreğini göremeden vefat eden Faruk Nafiz Çamlıbel, idrakine kavuştuğunda altı asırlık bir dağın, yok olurken bıraktığı son gürlemeye tanıklık ediyordu. Osmanlı'nın çöküşü, Osmanlı'dan bağımsız olmayan Cumhuriyet'in doğuşu, büyük toprak kayıpları, Cumhuriyet politikalarının bir ideoloji hâline gelip tabulaştırılması, çok par..»»
Vahap Kabahasanoğlu

Toker Yayınları

Faruk Nafiz Çamlıbel Toker Yayınları»»
Evrim Yeşilyurt

Yeryüzü Yayınevi

Köyde Kış Her ocaktan tüter bir ince duman Dereler bir çocuk sesiyle güler; Çıngıraklarla canlarnır korudan, Çoban ardından, bembeyaz sürüler, Karlı dağlarda çağlayanlar akar. Sarar etrafi bir gümüşten ses; Doldurur boş kalan geçitler kar; Damlar altında gün sayar herkes. Gamlı bir yolcu ürpertir tepeden. Hasta kalbinde bir damar sızlar: ***Nerde, omzunda destisiyle geçen, Çeşmel..»»
Necat Birinci

Boğaziçi Yayınları

Türkçeyi ustaca kullanışıyla büyük şâirimiz Yahya kemâl´in de derin takdirini kazanan Faruk Nâfiz´in sanatını ve şiirinin en güzellerini bu kitapta bulacaksınız.»»
Faruk Bayraktar

Kuzey Yayınları

Sütaş, yıllardır Türkiye’nin seçkin karikatüristlerinin ve çizerlerinin katkısıyla oluşan karikatürleri sayesinde, Türk insanının hayata biraz daha keyifli bakmasına destek oldu. İneklerinden koyunlarına, tavuklarından keçilerine kadar birbirinden sevimli karakterleriyle Sütaş karikatürleri dünyamıza renk ve neşe kattı. Sütaş’ın sıcak ve doğal dünyasını yansıtan karikatürler, yediden yetmişe herke..»»
Ahmed Cevdet Paşa

Çamlıca Basım Yayın

Sahabe-i Kirâm'ın büyüklerinden olan Hz. Ömer (r.a.), Hz. Ebûbekir'den (r.a.) sonra İslâm'ın ikinci halîfesidir. Sözünü dinletir, dînî hükümlerin yerine getirilmesinde şerrinden korkulan insanların haksız tenkitlerinden ve dil uzatanın kötü sözünden çekinmezdi. Hiçbir hususta hatır gözetmez, her hal ve işte adaleti seçer, kat'iyyen taraftarlık yoluna gitmezdi. Adaletine bütün dünya hayran kaldı. D..»»
Nilay Kınay Civelek

Fenomen Yayıncılık

Mahlasını da ismi olarak kullanan ya da ismini açıklamayan Kâsım ve onun Fârûkiyye mesnevisi bu çalışmanın konusudur. 15. yüzyılda yazılmış olan bu mesnevide eserin adı, telif tarihi ve yazılış sebebi gibi bilgilere ulaşılmıştır. Dönemin kaynakları tarandığında Kâsım isimli ‘Fârûkiyye’ mesnevisini yazan bir şaire rastlanılmamıştır. Bu mesneviye, Hz. Ömer’in lakabı olan Fârûk kelimesine nispetle..»»
Peyami Sfa

Damla Publishing

KRAL FARUK'UN ELMASLARI»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız