Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Erzincan Kitabı - Erzincan Kitapları

Erzincan konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Erzincan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nurettin Birol

Arı Sanat Yayınevi

Tanzimattan Birinci Dünya Savaşına Kadar (1839-1914) Dr. Nurettin Birol Erzincan Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde, Orta Anadolu’yu doğuya, Kuzey Anadolu’yu güneye bağlayan yolların kavşak noktasında bulunan, iklimi ılıman, etrafı dağlık, ortası bağlık şirin bir Anadolu şehrimizdir. 19. yüzyıl, Osmanlı Devleti’nin en buhranlı bir dönemi olarak tarihteki yerini alırken bunun ..»»
Vatan Özgül

Pan Yayıncılık

"Balabanlılar, 500 yıl kadar önce bugün Yunanistan sınırları içinde kalan "Dimetoka" adlı yerleşim biriminden göçüp Anadolu'ya yerleşmiş bir topluluktur. 16. yüzyılın başlarından itibaren bir Kızılbaş-Türkmen aşireti olarak tarih sahnesinde yer alan Balabanlılar, Safevi-Osmanlı mücadelesi içinde Safevi taraftarı olarak belirmişlerdir. Anadolu'ya geçtikten sonra önce Konya-Adana civarına göçtükl..»»
Kazım Karabekir

Emre Yayınları

Karabekir Paşa Doğu'daki ileri harekatımızı en ince ayrıntısına kadar yazmıştır. Bu harekatın tafsilatlıca bilinmesi, tarihimiz için olduğu kadar yetişmekte olan gençlerimiz ve umumiyetle milli terbiyemiz içinde son derec zaruridir. Karabekir Paşa, Cihan harbi döneminde Irak Cephesinde Van Gölü-Muş-Çapakçur; Rus ordularının Bolşeviklik darbesinde sarsılması üzerine Kafkas cephesinin sağ tarafınd..»»
Kemal Özdemir

Timaş Yayınları

Anayasayı değiştren şehirde neler yaşandı? Ergenekon soruşturmasında Erzincan'ın rolü ne? Türkiye tarihinde ilk kez bir savcı başka bir savcının emriyle gözaltna alınarak tutuklandı. Erzincan'da yaşananlar bununla da sınırlı kalmadı. Şehrin Jandarma Komutanı, MİT Müdürü de Ergenekon Terör Örgütü'ne üye olmaktan dolayı tutuklandı. Türkiye, Erzincan'da yaşananları HaberTürk Gazetesi Erzincan tem..»»
Filiz Kırbaşoğlu

Zafer Ofset

Dünyada ve bizde mezhep ayrılıklarından doğan çatışmalar, sıkıntılar her zaman görülmüştür. Araştırmalarım sırasında görüştüğüm Alevi Dedelerinden birinin sıkça tekrarladığı bir söz vardı: ’’İnsan bilmediğinin düşmanıdır’’ derdi. Ülkemizde hangi kesimden olursa olsun maalesef birçok kişi birbirini tanımak için çaba sarf etmiyor, düşünmüyor ve kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerle karşısındakini d..»»
Kolektif

Siyasal Kitabevi

Erzincan’ın en eski sakinlerinden olan, literatürde Lomlar olarak kabul edilseler de yerelde ‘Poşa’ olarak adlandırılan ancak kavramın dışlayıcı bir anlamda kullanılması nedeniyle bu nitelendirmeyi kabul etmeyen ‘Poşa’ toplumu, yoksulluğu ve işsizliği çok yoğun yaşayan bir topluluk olarak Erzincan’ın toplumsal hayatında varlıklarını sürdürmeye çalışmaktadır. Sosyo-ekonomik entegrasyon sorunları ya..»»
Mehmet Akar

Do Yayınları

Mustafa Özbey, günümüz dünyasında insan ilişkilerinde giderek artan sıradanlaşma, yüzeysellik, güvensizlik, temassızlık sonucu, o güzel ***kitap insan***ı okuyamayışımıza meydan okuyarak, bir cesaret koymuş ortaya. Bize sanki ***Ben buradayım, Ma Kırmancime, bu benim hikâyem, beni benden okumayanlar kitabımdan okusun*** diye sesleniyor. Aslında ***Erzincan'dan Öteye - Bir Kırmanc Alevi'nin Yaşa..»»
Şaban Er

Kutup Yıldızı Yayınları

Zâhirî ilimlerin mütehassısı; bâtınî ma'rifetlerin hazînesi; insânlara doğru yolu göstererek hakîkî se'âdete kavuşduran ve kendilerine ***Silsile-i Aliyye*** ismi verilen zü'l-cenâhayn, allâme ve başbûğ velîlerin yirmi dokuzuncusu; Ehl-i Sünnetin gözbebeği Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî Hazretleri'dir. Terzî Baba diye meşhûr olan Erzincânlı Hayyât Muhammed Vehbî Hazretleri de, Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî Haz..»»
Kolektif

Kutup Yıldızı Yayınları

“Silsile-i Aliyye”den Nakşbendî-Müceddidî, Kadirî, Kübrevî, Çeştî, Sühreverdî, Zü’l-Cenahayn Zıya’üddîn Ebu’l-Beha Mevlana Muhammed Halid-i Bağdadî “Kuddise Sirruh” Hazretleri’nin mutlak halîfelerinden Nakşbendî-Müceddidî-Halidî Şeyh Abdullah-i Mekkî “Kuddise Sirruh” Hazretleri’nin halîfelerinden Erzincan’lı Nakşbendî-Müceddidî-Halidî, Üveysî Şeyh Hayyat Muhammed Vehbî ya?nî Terzî Baba “Kuddise Si..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.