Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Erdem Kitabı - Erdem Kitapları

Erdem konu başlığında toplam 56 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Erdem kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Yuva

Çocuklarımızın eğlenerek okuyacakları bu öykülerin onlara, insana yakışır erdemleri hayatlarının her döneminde uygulamalarına katkı sağlaması dileklerimizle...       »»
İbrahim Kalın

Küre Yayınları

Bir tarafta sağlam ve derin kökleri olan ve böylece dünyada bir var olma noktası merkezi bulunan diğer tarafta açık ufuk perspektifiyle dünyaya bakan ve yeni imkanlara kapı aralayan bir özne olmak mümkün müdür Bu soru elinizdeki çalışmanın temel sorunsallarından birini oluşturuyor. Bir yanda dünyayla entegre olmak ve modernleşmek adına kendi varlığına sırtını dönmek öte yanda kendi olmak adına he..»»
Halil Cibran

Gece Kitaplığı

Günlerden bir gün ***Güzellik*** ve ***Çirkinlik*** dalgaların kıyıya ulaştığı bir deniz kenarında karşılaştılar.***Hadi denize girip yıkanalım*** dediler birbirlerine. Elbisleerini çıkarıp denize girip yüzdüler. Sonra, ***Çirkinlik*** sudan çıkarak ***Güzelliğin*** elbiselerini giydi ve gitti. Daha sonra ***Güzellik*** çıktı sudan, fakat elbiselerini bulamadı. Kendini çıplak hissedip utandı v..»»
Ertuğrul Efekan

Ferzan Yayınları

Özü sözü bir, söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutan, hayatları ve eserleri arasında tezat bulunmayan, ömürleri boyunca dupduru yaşayan, gökteki yıldızlar gibi pırıl pırıl, herkesin gıptayla baktığı insanlar vardır. İşte Mehmet Akif, böyle özel bir şahsiyettir. Milletimizin sinesinden çıkan bu fikir ve edebiyat adamı, tertemiz, lekesiz hayatı, din ve vatan uğrundaki mücadelesi, vicdanına..»»
Ertuğrul Efekan

Ferzan Yayınları

Özü sözü bir, söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutan, hayatları ve eserleri arasında tezat bulunmayan, ömürleri boyunca dupduru yaşayan, gökteki yıldızlar gibi pırıl pırıl, herkesin gıptayla baktığı insanlar vardır. İşte Mehmet Akif, böyle özel bir şahsiyettir. Milletimizin sinesinden çıkan bu fikir ve edebiyat adamı, tertemiz, lekesiz hayatı, din ve vatan uğrundaki mücadelesi, vicdanına hıya..»»
Halil Turhanlı

Chiviyazıları Yayınevi

"Turhanlı'nın inanılmaz aynalar galerisinde boy gösteren yazarların, çizerlerin, müzisyenlerin, şairlerin, heykeltraşların, gazetecilerin, siyasetçilerin, sinemacıların, feministlerin ya da düpedüz sokak insanlarının bilerek ve isteyerek sokağa düşmüş hatta daha uygun bir deyişle, oraya 'çıkmış' insanların hayat ve ölüm çizgilerinin kesiştiği o kaçınılmaz nokta, işte bu sağkınlık noktası oluyor d..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

1950li yılların ortalarında, bir lisede, gelecekte adından söz ettirecek edebi topluluğun aynı sınıfta bir araya geleceğini kim nereden bilebilirdi?. Üstelik bu topluluk bir kurgu değil, doğal bir oluşum. Böylece Maraşta bir "edebiyat muhiti" oluşur. Bu muhitin oluşmasında Necip Fazıldan Nuri Pakdile, Sezai Karakoçtan Rasim Özdenörene kadar birçok şair ve yazarımızın katkısı vardır. Biraz da Cahit..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

1950'li yılların ortalarında, bir lisede gelecekte adından söz ettirecek edebi topluluğun aynı sınıfta bir araya geleceğini kim nereden bilebilirdi?! Üstelik bu topluluk bir kurgu değil, doğal bir oluşum. Böylece Maraş'ta bir ***edebiyat muhiti*** oluşur. Bu muhitin oluşmasında Necip Fazıl'dan Nuri Pakdil'e, Sezai Karakoç'tan Rasim Özdenören'e kadar birçok şair ve yazarımızın katkısı vardır. Biraz..»»
André Comte-Sponville

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Felsefe»»
Abdullah Gül

Cumhurbaşkanlığı Yayınları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, siyasi hayatını adil, eşitlikçi ve herkesin refahını gözeten bir anlayış üzerine kurmuştur. Bu çizgi dış politikaya, hegemonya yerine karşılıklı anlayış ve saygıya dayanan yeni bir uluslararası sistemin kurulma çabası olarak yansımıştır. Cumhurbşakanı Gül Dünyanın ve Türkiye'nin geleceğine dair vizyonunu bel..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.