İnsanın tüm evrende kesin olarak değiştirebileceği tek bir şey vardır: kendisi. (Aldous Huxley) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Enter Kitabı - Enter Kitapları

Enter konu başlığında toplam 34 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Enter kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Yazın Yayıncılık

Neo liberal saldırınının, militarizmin güçlü bir sekide devam ettiği; emekçilerin henüz savunma konumunda olduğu ve dünya ölçeğinde toplumsal hareketlerin bir dizi ülkede sendikal ve siyasal temsilinin zayıf olduğu; yeni yeşermekle olan toplumsal direnişlerin devrimci sosyalist bilince henüz karşılık düşmediği bir ortamda IV. Enternasyonal'in 15 Dünya Kongresi şubat 2003 tarihinde g..»»
Şule Özsoy Boyunsuz

On İki Levha Yayıncılık

***Elinizdeki kitap Parlamento önünde isyasi sorumluluğu bulunan kabinenin halk tarafından seçilmiş ancak siyasi güç kullanmayan cumhurbaşkanı ile birlikte varolduğu hükümet sistemlerine yakından bakmaktadır. Ana karakteri parlamenter olan bu hükümet sistemlerinde, cumhurbaşkanları halk tarafından seçilmiş olmalarına rağmen bağımsız bir siyasi iktidar alanına sahip değillerdir. Doğrudan demokratik..»»
Jack King

Salyangoz Özel Fiyat

soğuk Savaş boyunca, kağitalizme karşı mücadele için Doğu Bloku'nun kullandığı on binlerce ajan ve 150 milyar dolarlık varlık, 1990'larda kapitalist oyunu kurallarına göre oynamak için sisteme sokulursa ne olur? Komünist enternasyonallerin sonuncusu Troçkistlerin kurduğu Dördüncü Enternasyonal'di. Amerikan yönetiminde, Bush kanadının dayandığı Neoconlar içinde eski troçkistler de v..»»
Lev Davidoviç Troçki (Leon Trotskiy)

Yazın Yayıncılık

Emperyalist Savaş ve Dünya Proleter Devrimi Lev Troçki'nin siyasal vasiyatnamesi olarak nitelenebilecek bir metindir. 23 Ağustos 1939'da imzalanan Stalin-Hitler paktının sürdüğü günlerde IV. Enternasyonal'in 26 Mayıstaki alarm konferansı için kaleme alınmış olan Manifest, bir dizi tarihsel kesişmenin ürünü. Kişisel tarihi açısıdan 24 Mayıs'ta bir suikastten kurtulan Troçki'nin 20 Agu..»»
Emine Yetkiner

Fastbook Yayınları

Call Center; Müşteri Hizmetleri Departmanı için güzide ülkemde sık kullanılan ingilizce isim. Agent; Müşteri Temsilcisi anlamına gelen ve genellikle Müşteri Temsilcileri'nin pek sevmediği isim... Hemen hemen her sektörde Müşteri Memnuniyeti'nin öneminin anlaşıldığı günümüzde bu iki kavram hayatımızda daha çok yer eder oldu. O halde; Ey siz Müşteriler ; Çoğunlukla şikayet mektuplarıyla..»»
Ünal Değerli

Nobel Tıp Kitabevleri

IDeEFIXE'in Notu: Koray Sadık Acarlı, Ali Akyüz, Aydın Alper, Orhan Arıoğul, Alp Bozbora, Yavuz Bozfakıoğlu, Dursun Buğra, Yılmaz Büyükuncu, Temel Dağoğlu, Ünal Değerli, Ali Emre, Yeşim Erbil, Yusuf Gökşen, Nihat Gürkan, Mahmut Müslümanoğlu, Selçuk Özarmağan, Mesut Parlak, tarık Terzioğlu, Ömer Türel, Abdullah Zorluoğlu, Tuncay Yılmazlar, Mehmet Füzün, Serdar Saydam. ..»»
Fazlı Kazar

My Kitap Yayıncılık

Günlük hayatta sıkça karşılaştığımız ama çoğu zaman pek de dikkat etmediğimiz birçok nesne vardır. Birçoğumuz bunlara hemen hemen hiç dikkat etmeyiz. Oysa aynı dünyayı paylaştığımız ve kimi zamanda kullandığımız bu neslerlerin hepsi bir ilim ile yaratılmış ve ekosistem içerisinde insanlığın hizmetine sunulmuştur. Sosyal yaşam içerisinde karşılaştığımız da garipsediğimiz ama hemen ..»»
Serpil Çakır

Versus Kitap Yayınları

“Bir kere bize müstehzi bakıyorlar. Onlar bu işte pişmiş, kaşarlanmış, tecrübeli hani uzun yılların üstündeki insanlardır. Canım, canım, zavallıcım şeklinde bize bakıyorlar yani. Nereye kadar nasıl dayanabilir gibi... Bunları başta çok anlamıyorsunuz, sonradan anlıyorsunuz. Mesela en son ince oyun dün oynandı. Anayasadaki 10. Madde hakkında. Ama kadın ..»»
Murray Bookchin

Dipnot Yayınları

Yirminci yüzyılın en önemli ***aykırı*** düşünürlerinden biri olan Murray Bookchin'in, devrimci geleneğin zayıflaması, devrimler çağının eski ve yeni kuşakların bilincinden/belleğinden silinmeye yüz tutması karşısında duyduğu derin kaygı sonucu kaleme aldığı bu dört ciltlik anıtsal eser, o büyük devrimlerin özneleri olan halkların/kitlelerin/***taban*** oluşumlarının kurumsal ve örgütsel yapıların..»»
Foti Benlisoy

Agora Kitaplığı

“İngiliz Marksist tarihçi Eric Hobsbawm hayatının büyük bölümünün geçtiği, büyük siyasal ve sosyal altüst oluşların damgasını vurduğu 20. yüzyılı ‘enteresan zamanlar’ diye, ‘aşırılıklar çağı’ olarak nitelendirmişti. Biz de zaferlerin ve yenilgilerin birarada geldiği yeni ‘enteresan za..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.