Umudunu kaybetmiş olanın başka kaybedecek bir şeyi yoktur. -- Boise Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.-- J. Harris [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Cur Kitabı - Cur Kitapları

Cur konu başlığında toplam 128 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Cur kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Jack Ensing Addington

Luis Fernández-Galiano

Like its successful predecessors 10x10 (published in 2000) and 10x10_2 (published in 2005), 10x10_3 is a comprehensive overview of contemporary world architecture. Generously illustrated, this volume presents 100 of the world's most exceptional emerging architects, selected by 10 esteemed members of the international architecture community. Arranged alphabetically by architect, the book features m..»»
Marcia Stevens

Boğaziçi Üniversitesi Yayınları

This is the life of a determined man whose name should be included in any list of outstanding individuals of the nineteenth century. Cyrus Hamlin was much more than a dedicated missionary. He was a revolutionary educationalist who wanted learning to be a balance between the skills of the hand and the skills of the mind... No detail escaped this self-taught engineer who trained his students to ba..»»
Nikola Tesla

Platanus Publishing

Biographical Sketch of Nikola TeslaBiographical Tesla “While a large portion of the European family has beensurging westward during the last three or four hundredyears, settling the vast continents of America, another, buts maller, portion has been doing frontier work in the Old World, protecting the rear by beating back the “unspeakable Turk” and reclaiming gradually the fair lands that endure th..»»
Zafer Elçi

Ares Kitap

Sevip de söylemez maşuk, Vakit geçince kaybeder âşık, Dilinde düşürmez bir dörtlük, Yanıma bakıyorum boş, Bir de yanındakine, Yakışmıyor yanına, Sol yanım ağlar sol yanına… Bahaneler çok, Zamanında söylemesen sevdiğini, Karalar bağlasan da boş…       »»
Nadir Doğan

Kripto Basın Yayın

- Balkan Harbi’nde savaşan Osmanlı vatandaşı bir Baron, Almanya’daki Nazi partisini nasıl kurdu?- Vatikan Papalık Devleti’nin Türkiye’yi ele geçirmek için yetiştirdiği “Vaiz” kim?- Aryan Faşizminin tarihsel kökenleri nedir? Unutamadıkları Altın Çağı onlara yaşatanlar Türkler miydi?- Odin ve Kral Arthur Türk müydü?- Etrüsklerin İtalya topraklarında kurdukları medeniyet, neden yok sayılıyor?- Atomla..»»
Earl Derr Biggers

Platanus Publishing

“A gay crowd of Anglo-Indians gathered one night fifteen years ago on a hill outside Peshawar to watch the moon rise over that isolated frontier town. Among the company were Captain Eric Durand and his wife, just out from home. Eve Durand was young, pretty and well-born—a Miss Mannering, of Devonshire. Some one proposed a game of hide-and-seek before the ride back to Peshawar. The game was never f..»»
Brad Meltzer

İndigo Kitap

Keşfetmenin gücünü biliyorum. Marie Curie, küçük yaşlardan beri bilime ilgi duyuyordu. Çok iyi bir öğrenciydi, özellikle matematik ve fen bilimlerinde çok başarılıydı. Bilim insanı olmak istiyordu ancak ne yazık ki 1800’lerde Polonya’da üniversiteler kız öğrenci kabul etmiyordu. Ama bu onu durdurmadı. Önce kadınlar için kurulan gizli bir üniversiteye gitti, sonra da dünyanın en önemli üniversit..»»
Serhat Filiz

Pogo Yayınları

Marie Curie, Nobel Ödülü’nü alan ilk kadın bilim insanıdır. Onun yaşadığı dönemde kadınlar günümüzdeki gibi özgür değillerdi. Bu nedenle bilimsel çalışmalarını yaparken birçok zorlukla karşılaştı. Buna karşın eşi Pierre Curie’ye pes etmemeye dair söz vermişti. Eşinin ölümünden sonra sözünü tutarak insanlık adına çok faydalı buluşlara imza attı. Nobel Ödülü’nü iki kez alan bilim insanı ola..»»
Lluis Cugota

Altın Kitaplar

Benim Adım... Marie Curie Eşim Pierre ile saatlerce laboratuvarda çalışıyor ve o şaşırtıcı radyasyon ışınlarının kaynağı olan maddeyi bulmaya çalışıyorduk. Bulduğumuz bu maddeye "polonyum" adını verdik, ama daha sonra radyumu da keşfettik. Ve bu fenomenin radyoaktivite olduğunu söyledik.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.