Şerefe hak kazanmak, ona sahip olmaktan daha değerlidir. THOMAS FULLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Buruk Kitabı - Buruk Kitapları

Buruk konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Buruk kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hüsnü Bala

Sokak Kitapları Yayınları

Tite Kubo

Gerekli Şeyler Yayıncılık

Bleach, bölümleri haftalık Shonen Jump dergisinde 2001'den beri yayınlanan ve Zombie Powder'ın mangakası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan ünlü manga serisidir. BLEACH ilk olarak Ağustos 2001'de Shueisha'nın Haftalık Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonya'da 1.25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36 ..»»
Danielle Steel

İnkılâp Kitabevi

India Taylor, kendini çocuklarına ve kocası Doug'a adamış bir kadındır. Bir zamanlar ödül alacak kadar başarılı bir haber muhabiriyken, böyle bir seçim yaptığı için de asla pişmanlık duymaz. Ancak bir gün olaylar onu pişman olmaya sürükler. Birden yapmış olduğu fedakarlığın kendisine çok pahalıya mal olduğunu anlar. Tam o sırada Paul Ward'la tanışır. Buruk Anılar India'nın; daha doğrusu özgürlü..»»
Osamu Dazai

Japon Yayınları

"... Gerçekliğin romandan daha tuhaf olduğunu söyleyen insanlar var, ama yaşadığımız dünyada kimsenin öğrenemediği gerçekler de var. Üstelik kimsenin haberdar olamadığı yaşam kırıntılarında oluşan öylesi gerçekler, çoğunlukla esas hazine niteliği taşır. Bunları, doğuştan yeteneklerle oluşan duyargalarla bulup çıkartmak edebiyatın işidir. İşte o yüzden de, edebiyatın yar..»»
Bekir Baki Aksu

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyo

Arka Kapak Yazısı   Mevsim sonbahardı. Vâdiden kıvrıla kıvrıla geçen ırmak, arada bir coşar, etrafındaki ekin tarlalarını suya boğardı. Dağların üzerine yılın ilk karı ha düştü, ha düşecekti. Zaten karlar toprağa bir düşmeye başladı mı, ne dallarda sarı yapraklar kalır, ne de ağaçlarda... İşte böyle bir gündü... Uzaktan sesi gelen siyah renkli Mersedes araba yaklaştı..»»
Emil Michel Cioran

Metis Yayınları

Edebiyat Dışı / Genel»»
F. Scott Fitzgerald

Everest Yayınları

F. Scott Fitzgerald kitaplığı devam ediyor... "Dick'le Nicole bir şekilde karşıt ve tamamlayıcı olmaktan çıkıp tek ve eşit olmuşlardı; Nicole aynı zamanda Dick'ti, onun kemiklerindeki cılız, yetersiz ilikti." F. Scott Fitzgerald'ın, 1934’te yayımlanan ve tamamlayabildiği son romanı olan Buruktur Gece, tüm hayatını bir kadına adayan ..»»
Enver Aysever

Tekin Yayınevi

Arka Kapak Yazısı     “Faili meçhuller, katliamlar, ölümler arasında ruhumu korumak için daha sık sarılıyorum kitaplara. Gevezelikte sınır tanımıyor insanlar. Herkesin cehaletle paketlenmiş ve asla kuşku duymadı­ğı kurtuluş planları var. Garip; biri kayboluyor mesela, ardından bakakalıyor kalabalık, birçoğu fark etmiyor. Genç bir adam tek­melerle öldürülüyor, ailesi ac..»»
Frank Miller

Arka Bahçe Yayıncılık

Ölmeye Değer.

Öldürmeye de.

Cehenneme Gitmeye de.

Amen. »»

Mert Özmen

İstiklal Kitabevi

`Mert Özmen, Karşımda Buruk Acı`da Türkçe yazılan romanlarda pek işlenmeyen bir konuyu, kasabalı gençlerin giderek politikleşen hayatlarını canlandırırken ele aldığı tarihsel dönem karakteristiklerini yerli yerinde kullanmış ve kasaba ruhunu yakalamayı başarmış...` (Ömer Türkeş - Radikal Kitap) `... Kaybolan geçmiş güzel yıllara, yıkılan ideallere, yok olan masumiyete dair gözyaşlarına boğ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.