Elleriyle çalışan adam amele, elleriyle birlikte zihnini de çalıştıran adam usta, fakat elleri zihni ve kalbi ile çalışan sanatkardır. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Azize Kitabı - Azize Kitapları

Azize konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Azize kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ali Ece

İthaki Yayınları

Çağdaş Türk Edebiyatı»»
Nursel Aras

Artshop Yayıncılık

Baba hadi talt saba oldu diye pijamalarından tutup çekiştirirken Al şu çocuğu başımdan diye anneme bağıran sen değil miydin Kızgınlıklarını çabuk unutuyordum o yaşta. Sonra yine geliyordum yatağına Baba hadi talt saba oodu. diyordum ama sen yine Git başımdan diyordun. Biliyor musun baba hala her pazar sabahı içimde aynı sözleri bıkmadan yineleyip duran cüce bi..»»
Nursel Aras

Siyah Beyaz Yayınları

"Evet baba, benim olmama izin vermedin!" dedi içinden. "Çocukluğumdan gelen bir ruh hali miydi hayatımı yönlendiren, yoksa dibe vuruşlarım, boşluğa uçuşlarım rastlantı sonucu muydu, diye düşünmüşümdür hep. Ne ruh halim, ne de rastlantıydı hayatımı yönlendiren. Sendin baba! Kendim olmama hiçbir zaman izin vermedin. Bir..»»
Sheri Holman

Aykırı

1483 Yılında Bir Hac YolculuğuAngela'nın Külleri'nin yazarı Frank McCourt'ın "Tarihsel romanın yeni ustası" olarak nitelendirdiği Sheri Holman'ın bu romanı Umberto Eco'nun Gülün Adı'ndan bu yana yayınlanan 'en sürükleyici tarihsel roman' olarak değerlendiriliyor. Romanlarında ele aldığı dönemleri ve koşulları en ince ayrıntılarına kadar inceleyerek öyküsünü belgesel titizliğiyle işlemesiyle tan..»»
Henry Grunwald

Düş Yayınları

Gizemli bir şifacı olan Nicole Tavernier, 16. yüzyılın ortasında Paris'e gelince sıaradan vatandaşların, dini liderlerin ve Paris arisyokrasisinin hayatları tamamen değişir. Dindar ve siyasi olarak etkili Acarie ailesinin kanatlarıı altına alınan Nicole, gorevini katolik cemaatinde çok sevilen Barbe Acarie'nin gözetimi ve dini rehberliği eşliğinde sürdürür. Nicole, Fransa'nın müstakbe..»»
Çağla Meknuze

Yasak Meyve Yayınları

tesellinin böylesi tam azize ölünecek yaşta yaşasa başa bela (Tanıtım Bülteninden) »»
Çağla Meknuze

Yasakmeyve

tesellinin böylesi tam azize ölünecek yaşta yaşasa başa bela  Çağla Meknuze, Özgüle-Kırant soyadını taşıyan şair 1985 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi (2003), Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi (2007) mezunu. 2008-2011 yılları arasında NTV’de muhabir, editör ve prodüktör olar..»»
Cihan Aktaş

Kapı Yayınları

Sadece küçeler bilirdi bazı sorunların cevaplarını; gizli bahçelere açılan dar, serin ve loş küçeler. Hikâyenin has kalemi Cihan Aktaş, zamanın solgun aynasına düşen hayatların dokusuna sinmiş güçlü bir mekân duygusunu sımsıkı tutunulmuş ülkelerin, sokakların, odaların, kalelerin diliyle anlatıyor bu kitabında. İnsan ve zaman terk etse de mekânları sevda türkülerinin bilge sesinin susmayacağını..»»
Cihan Aktaş

İz Yayıncılık

Edebiyatımızın güçlü kalemi Cihan Aktaş, ülkelerin, şehirlerin, sokakların diliyle konuşuyor, mekanlara can veriyor, türkülere ses oluyor, insana olan inanca doğru sürüklüyor hikayesini. ülkelerin kaderleri, insanların kaderlerine benzer. insanların kaderleri, ülkelerin kaderlerine göre şekillenir. Azize'nin Son Günü, güçlü, duygulu ve umuda dair hikâyelerin bir toplamı.»»
Ahmet Kaleli

Serüven Kitap

Yorgunuz biliyorum Azizem.Ettiğimiz dualar, kurduğumuz hayalleri vermedi bize.Yağmur hep hüzünlü duyguları başlattı.Yağmur pişmanlığımızı gözlerimizle aldattı.Sonumuz yakın hissediyorum Azizem.Yürüdüğümüz yollarda kimsemiz yok!Çocukluğumuzda alamadığımız Oyuncakların eksikliğimidir Heyecanlı anlarda bizi böyle kekeme yapan?Ölüyoruz kahroluyorum Azizem.Yaşayan insanlara Sevabı eksik bir tebessümdür..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Çerez Politikamız Kapat