Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ayrılık Kitabı - Ayrılık Kitapları

Ayrılık konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ayrılık kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ömer Uluçay

Gözde Yayınevi

Amacımız, ne yergi ve ne de övgüdür. Ancak amacımız; hoşgörü içinde farklılıkları görmek, açıklamak, hak vermek ve birlikte yaşayıp-gelişmenin ortamına katkıda bulunmak, inancı konusunda tartışmayı bilgiye dayalı, ilmi yöntemlerle islami-insani ortama düzeye taşımak, getirmektir... Tüm çabalar; birlik, dirlik, eşitlik, özgürlük içindir. Hoşgörü ortamında, sevgi bahçesinde, her çiçe..»»
İnan Keser

Karahan Kitabevi

NUSAYRILIK ARAP ALEVILERI»»
Ömer Uluçay

Karahan Kitabevi

NUSAYRILIK INANC ESASLARI-TENASUH (REENKARNASYON)»»
Hüseyin Türk

Kaknüs Yayınları

NUSAYRILIK INANC SISTEMLERI VE KULTUREL OZELLIKLER»»
Mehmet Karasu

Karahan Kitabevi

Akdeniz'in doğusunda, Torosların uzantısı Amanos ile Habib Neccar Dağları'nın önündeki Amik Ovası'nda kurulmuş olan Antakya, en az 4 - 5 bin yıllık, belki de 10 bin yıllık kent geçmişi olan Roma döneminde de Dünya'nın üç dört büyük kentinden biri idi. "Doğunun incisi, "Doğunun Kraliçesi" v.b adlarla anıla gelen Antakya, İsa'nın havarisi Petrus'un ilk kiliseyi kurduğu ve ilk ayini yaptığı yer ol..»»
Hüseyin Türk

Ütopya Yayınevi

NUSAYRILIK(ARAP ALEVILIGI) VE NUSAYRILERDE HIZIR»»
Ali Sinan Bilgili

Gazi Üniversitesi Yayınları

İnançlarımız, varlık nedenlerimiz arasında önemli bir yere sahiptir. Bunlar, bizi biz yapan, bir diğerimizle aramızda ortak bağlar oluşturan unsurlardandır. Türkiye'de kendilerini Nusayri olarak tanımlayan kimselerin, diğer inanç ve anlayışlarla ortaklıklarının yanında, farklı uygulamalara da sahip oldukları gizlenmektedir. Temelde İslam inancına bağlı olan bu anlayışın tanımlanmas..»»
Ömer Uluçay

Gözde

TARIHTE NUSAYRILIK»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.