Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Avunmak Kitabı - Avunmak Kitapları

Avunmak konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Avunmak kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Cevdet Akçalı

Yeni İnsan Yayınevi

Avrupalı, Türkiye hakkında peşin hükümlü. Aleyhinde söylenen her şeyi kabul etmeye ve her şeye inanmaya hazır. Onu nasıl yazılanların, söylenenlerin doğru olmadığına inandıracaksınız? Fakat bunlar asıl güçlük değildir. Asıl güçlük, Türkiye'nin bazı gerçeklerini uluslar arası kuruluşlarda hatta Türkiye dışında söyleyememekten gelmektedir. Herkesin bildiği bazı gerçekleri söyleyemezsiniz. Si..»»
Kolektif

Metis Yayıncılık

Kürt sorununda çatışmayla geçen otuz küsur yıldan sonra ilan edilen Çözüm/Barış Süreci, bugün belirsiz bir dönemeçte. Henüz hangi adımların atıldığını, neyin neden ters gittiğini doğru dürüst anlayamadan çatışma günlerine dönüleceği korkusu yaşıyoruz. Türkiye'de ve komşu ülkelerde olup bitenleri anlama, sürecin olanak ve zorlukları üzerine bilgilenme ihtiyacı kendini her zamankinden fazla hissetti..»»
Abdullah Öcalan

Çetin

BIR HALKI SAVUNMAK»»
Abdullah Öcalan

Çetin Basın Yayın

Pozitif hukukun ölçüleri göz önünde bulundurduğunda, haklarımın ciddiyetle irdeleneceğine pek ihtimal vermiyorum. Ayrıca davanın altındaki politik - ekonomik zemin ve komplo gerçeğinin üstündedir. Kaldı ki hukukun kendisi uzun vadeli kural ve kurumlara bağlanmış siyasetten başka bir şey değildir. AİHM için de bu husus geçerlidir. Ama yine de savunma hakkını kullanmak ahlaki, siyasi v..»»
Bertan Onaran

Diğer

Kolektif

Nota Bene Yayınları

2000'li yıllar ile birlikte "mekân"ülkenin temel ekonomi-politikalarının merkezine yerleşti. Mekân aracılığıyla sermaye biriktiren, eşitsizlik üreten, kriz ertelemeye çalışan bu ekonomi-politika, kır/kent ayırt etmeksizin mekânı metalaştıran ve piyasalaştıran bir sonuç üretti. Artık, evimiz, sokağımız, okulumuz, hastanemiz, mahallemiz, kentimiz, köyümüz, derelerimiz, ormanlarımız birer yaşam ala..»»
Gabriel Garcia Marquez

Kalkedon Yayıncılık

Küba`yı Savunmak " Ya da Bir Sokağın Köşesinde Dikilmek "»»
Johan Norberg

Liberte Yayınları

KURESEL KAPITALIZMI SAVUNMAK»»
Yusuf Köse

El Yayınları

Marksizm, Marksist teorinin ***geliştirilmesi*** adına, küçük burjuva oportünizmine ya da onun eklektik argümanlarına teslim edildi. İşçi sınıfının bilimsel dünya görüşünün revize edilmesi, ileriye dönük gelişme olarak algılanır oldu. Oportünist teorilere yaklaşım, devrimci teorinin eleştirel yönteminden çıkarılıp, oportünizmle uzlaşma anlayışına vardırıldı. Buna karşı çıkmak ise, ***ortodoks mark..»»
Demir Küçükaydın

Köksüz Yayıncılık

Marksizmin Marksist Eleştirisi, Marksizmin özeleştirisinden ve kendini geliştirmesinden başka bir anlama gelmez. Marksizm, Tarihsel Maddeciliğin yani Diyalektik Sosyolojinin kısa adı olduğuna göre, Marksizmin özeleştirisi, aslında Diyalektik Sosyolojinin kendi gelişiminden başka bir şey değildir. Ve tıpkı Fizik veya Biyoloji'nin gelişimi gibi bir binayı yıkıp yenisini kurmaz, eski kav..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.