Düşmanlarınızı daima bağışlayın, hiçbir şey onların bu derece canını sıkmaz. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Auschwitz Kitabı - Auschwitz Kitapları

Auschwitz konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Auschwitz kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Annette Wieviorka

İletişim Yayınları

Politika»»
Miklos Nyiszli

Gözlem Gazetecilik Basın Ve Yayın A.Ş

Naziler 1944 yılında Macaristan'a saldırdıklarında, orada yaşayan hemen hemen tüm Yahudileri Auschwitz'e gönderdiler. Yahudi bir tıp doktoru olan mahkûm Dr. Miklos Nyiszli ölümden kurtulmayı başarsa da, daha korkunç bir yazgının eline düştü: ismi "Ölüm Meleği"ne çıkan Dr. Josef Mengele'nin emrinde, kamptaki diğer mahkûmlara "bilimsel araştırmalar" yapmakla görevlendirildi ve kitabında bu dehşet ve..»»
Heather Morris

Pegasus Yayınları

Heather Morris

Pegasus Yayınları

Antonio Gonzalez Iturbe

Pegasus Yayınları

Malka Adler

Dost Kitabevi

Giysileri yığınlara ayırdım. Erkeklerin kıyafetleri sağa. Kadın elbiseleri, etekler ve bluzlar sola. Ceketler sağda ayrı bir yere. Çocuk giysileri, arkamda. En güzeli çocukların giysilerine dokunmaktı. Lekeli ve kenarları aşınmış. Bazen bir yama ya da küçük bir cep ve esnediği için şekli bozulmuş başka bir cep, bazen parlak iplikle işlenmiş bir nakış, bir çiçek. Kelebek. Palyaço. Ah. Giysilerde dü..»»
Giorgio Agamben

Kitle Yayıncılık

''Batının siyasal modeli Şehir değil Toplama Kampı'dır: Atina değil Auschwitz'dir.'' Bugüne dek Auschwitz hakkında çok şey söylendi, birçok çalışma yapıldı. Ama tarihsel bir perspektiften anlaşılır kabul edilen pek çok şey, felsefi açıdan mutlaklığını hala koruyor. Yapılan çalışmalar Yahudilerin imhasının gerçekleştiği tarihsel, yasal, bürokratik koşulların belli yönlerine ışık tutuyo..»»
Günter Grass

Ketebe Yayınları

“... bazı vakanüvislerin Alman tarihinin şu sözümona talihsiz safhasına tarihi bir değer isnat etmek için benzer hadiselere atıfta bulunmaya dair tüm çabalarına rağmen, tıpkı bu konuşmada da olduğu gibi neler kabul, nelerden şikayet edilirse edilsin, bilmem ne gibi suçluluk itirafları gelirse gelsin, Auschwitz dedikleri cesamet, bir emsali daha olmadığı, zemini tarihi hiçbir malzemeyle beslenemedi..»»
Tadeusz Borowski

Alakarga Sanat Yayınları

“Bak, nasıl da özgün bir dünyada yaşıyoruz: Avrupa’da insan öldürmemiş ne kadar az insan var! Ve diğer insanların öldürmeyi arzu etmediği ne kadar az insan! Biz ise bir diğer insana duyulan sevginin, insanlardan arınmış bir huzurun ve içgüdülerden arınmış bir dinginliğin var olduğu bir dünyanın özlemini çekiyoruz. Sevginin ve gençliğin yasası böyle anlaşılan. Tadeusz Borowski’nin olağanüstü yet..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.