Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar
asi

Asi Kitabı - Asi Kitapları

Asi konu başlığında toplam 1853 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Asi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ümit Kardaş

Hayykitap

Bu kitap, otorite karşısında vicdanını hapsetmekten yorulanlar, "artık itaat etmeyeceğim" diyenler için bir rehber niteliğinde. Bahsedilen bu itaatsizlik "sivil" ve şiddet barındırmıyor . Toplumun vicdanının meşru ve haklı gördüğü istemler için barışçıl yöntemle örgütlenerek şiddete başvurmadan harekete geçmeyi öngörüyor.

Bu "sivil itaatsizlik" demokrasi istiyor. Kürt sorununu çözmeyi, dünya..»»

Sol Üzerine Bir Değerlendirme***

Versus Kitap

Modern Türkiye`de Siyasi Düşünce - Sol Üzerine Bir Değerlendirme

"Sol Hakkında Her Şey" mi?, bir polemik-eleştiri kitabı. Konusu, Modern Türkiye`de Siyasi Düşünce dizisinin 8. cildi olan Sol derlemesi.

Bu çalışma, Sol derlemesinde yer alan bir dizi yazıyı, Türkiye solu ve entelektüel ortamında neredeyse unutulmuş olan polemik tartışma geleneği temelinde eleştiriyor. Bu çerçevede eski ..»»

Alwyn Hamilton

DEX

Çöllerin Asisi, İslami, Hindu, Kızılderili mitolojilerinden Binbir Gece Masalları’na, Vahşi Batı mekânlarından sonsuz çöllere, Tolkien’den Rowling’in dünyasına kadar, sıradışı yaratıcılıkta bir hikâyeye açılıyor. Yeni bir şafak. Yeni bir çöl. Amani bir çöl kızı... Mavi Gözlü Haydut... Ya da kaderini ellerine almak isteyen cesur bir çocuk... Eniştesinin onunla evleneceği..»»
Alwyn Hamilton

DEX

Yeni bir şafak. Yeni bir çöl. Bir kadının gücünde saklı. Amani ürkek bir çöl kızından, kaderini ellerine almak isteyen Mavi Gözlü Haydut’a dönüştü önce, sonra Cindölü olduğunu keşfetti... Şimdi Sultan’ın sarayında. Geçmişinin hayaletleri ve çölün bahşettiği yetenekleri ona hayatta kalma gücü veriyor. Amani’nin, Sultan’ın oğulları Jin ve Ahmed ile ateşlediği isyan, büyük ..»»
Barış Erdoğan

Pusula Yayıncılık

Yeni programlamaya başlayan bir kişinin programlama dillerini ve bu dillere ait kavramları anlaması zor olabilir. Ancak Small Basic, programlamayı son derece kolay ve eğlenceli hale getiren bir programlama dilidir. Yeni başlayanlar bile programlamayı hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Small Basic, programlamayı kolay, anlaşılır ve eğlenceli hale getirmek u?zere tasarlan..»»
Mustafa Erdoğan

Siyasal Kitabevi

Mustafa Erdoğan son otuz yılda anayasa teorisi ve hukuku, insan hakları, hukuk ve siyaset teorisi alanlarında çok sayıda eser verdi. Türkiye Bilimler Akademisi aslî üyesi de olan Erdoğan’ın başlıca eserleri şunlardır: İnsan Hakları: Teorisi ve Hukuku (5. b., 2018), Türk Anayasa Hukuku (2018), Hukuk ve Adalet (2017), Anayasa Hukukuna Giriş (2017), Anayasal Demokrasi (13. ..»»
Ömer Seyfettin

Beyan Yayıncılık

Üç Nasihat     »»
Kolektif

Bahçeşehir Yayınları

1. Sınıf Türkçe Set (3 Fasikül Takım) »»
Kolektif

İKSV

3-5 Kasım 1997 Tarihlerinde Düzenlenen I. Ulusal Kültür Kongresi: Demokrasi Kültürü ve Globalleşme Başlığı Altında Bildiri Sununlar: Nermin Abadan Unat - Oğuz Adanır - Semra Akdemir - Yaşar Aksoy - Ekrem Akurgal - Cemal Arkon - Mehmet S. Aydın - Nuri Bilgin - Aydın Boysan - Demirtaş Ceyhun - Cevat Çapan - Oktay Ekinci - Necat Erder - Uçkun Geray - Melek Göregenli - Gülseren Güçhan..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.