Şerefle bitirilmesi icap eden en ağır vazife hayattır. -- Toegueville [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Anlatmak Kitabı - Anlatmak Kitapları

Anlatmak konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Anlatmak kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Feridun Andaç

Eksik Parça

Günümüz okurunun yazmak eylemini bir uğraşa dönüştürme çabası yazınsal türleri anlama/öğrenmenin de önünü açmıştır. Öyle ki; okuyan okurluktan yazan okurluğa geçiş yapmak isteyen, bir konuyu/temayı hangi türde yazabileceği sorusunu da getiriyor ister istemez. Elinizdeki Öykü Yazmak Hikâye Anlatmak, işte bu türden sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir kitap. Hem edebî o..»»
Oya Adalı

Pan Yayıncılık

"Anlamak ve Anlatmak", genelde okuma yazma uğraşı içindeki tüm okurlara, özelde de yüksek öğretimde Türk Dili öğrenimi gören, Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrencilere ve eğitimin her düzeyinde Türkçe-kompozisyon dersi okutan eğitimcilere yardımcı olmak için hazırlandı. Kitabın amacı, düşünsel metinleri okuyup doğru ve eksiksiz olarak anlayabilme, düşünsel bir meti..»»
Oya Adalı

Pan Yayıncılık

"Anlamak ve Anlatmak", genelde okuma yazma uğraşı içindeki tüm okurlara, özelde de yüksek öğretimde Türk Dili öğrenimi gören, Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrencilere ve eğitimin her düzeyinde Türkçe - kompozisyon dersi okutan eğitimcilere yardımcı olmak için hazırlandı. Kitabın amacı, düşünsel metinleri okuyup doğru ve eksiksiz olarak anlayabilme, düşünsel bir me..»»
Lisa Gardner

Martı Kitabevi

Hayatta Kalan Tek Kişi O! Ve Size Gerçekleri Anlatmak İçin Yaşadı! Boston bölgesinde peşi sıra gerçekleştirilen iki ailenin esrarengiz katliamı, tecrübeli dedektif Warrenı harekete geçirir. Aklında tek bir soru vardır: Aynı trajediyi paylaşan birbirinden bağımsız iki aile arasında ortak bir nokta olup olmadığı... Danielle, yaklaş..»»
Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

Gabriel Garcia Marquez çarpında bir yazarın anılarını yalnızca hayranları değil., tüm bir edebiyat dünyası nicedir bekliyordu. 20. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran büyülü gerçekliğinin büyük ustası, Yaprak Fırtınası`ndan Yüzyıllık Yalnızlık`a, Kolera Günlerinde Aşk`tan Benim Hüzünlü Orospularım`a, esin kaynaklarını hep kendi yaşamında, yakın çevresindeki insanlarda aramıştı. O yüzden, yapıtlarıy..»»
Ahmet Yeşil

Yirmidört Yayınevi

Çağdaş Türk resminin önemli ressamlarından Ahmet Yeşil'i, özellikle son dönemde yoğunlaştığı minimal çalışmaları odağında inceleyen büyük boyutlu kitap-katalog , ***Mutluson*** yayınları arasında çıktı. Kitabın metin yazarlığını, günümüz şiirinin öne çıkan adlarından Celâl Soycan yaptı. Ressamın kişisel öyküsüne yaslanmadan doğrudan yapıta yönelerek yapılan çözümleme, post-yapı..»»
Eşref Bolukçu

Kutlu Yayınevi

Bu kitap, ergenlik dönemi öncesi çocukları olan anne ve babalar ile eğitimcilere rehber olması için yazılmıştır. Allah, çocuklara niçin anlatılmalıdır? Allah, çocuklara nasıl anlatılmalıdır? Manevi eğitim, neden çocuklara zorunlu olarak verilmelidir? Din eğitim ve öğretim dili nasıl olmalıdır? Çocukluk döneminde din gelişimi nasıl olmaktadır? Ölüm ve ahiret hayatı çocuklara nasıl..»»
Chantal Jaquet

Doruk Yayınları

Görünüşte hikaye anlatmaktan daha kolay bir şey yoktur. Dünyaya dair sayısız hikaye vardır ve bunlara her toplumda, her dönemde rastlarız. Gerçek olduğu iddia edilen tarihi anlatıların aksine bunlar daha önce gerçekleşmemiş, uydurma hikayelerse bunlara kurmaca denir. Fakat ister kurmaca ister geçmişte yaşanmış hikayeler olsun bunların ortak noktası anlatma eylemidir. Aynı şekilde geçmişte gerçekle..»»
Demet Gürüz

Nobel Kitabevi

Anlamak için de anlatmak için de anlaşmak için de vazgeçemediğimiz bir şey iletişim... Anladıklarımızı, anlattıklarımızı, anlaşmalarımızı sürdüren ve yanıtlayan kaçamadığımız bir döngü... Bizden bize, bizden size, sizden bize, kısaca insandan insana sürekli giden ve gelen bir yürüyen merdiven... Yaşamın temel bir taşı iletiş..»»
Hamdi Öztürk

Altınpost Yayınları

Yazar Hamdi Öztürk; Denizli, Çivril, Çötel Köyünde doğmuş; İlkokulu köyünde bitirmiş, Ortaokul, Lise ve Yüksek öğrenimini ve memuriyet yaşamını da Ankara'da tamamlamıştır. 2013 yılında ilk şiir kitabı "Hayal" 2014 yılında ise ikinci şiir ve öykü kitabı "Boşluktaki Umut ve Aranan Mutluluk" kitabı yayınlanmıştır.»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.