Gerçeği bilenler ile onu sevenler hiçbir zaman eşit değildirler. Confucius [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ajax Kitabı - Ajax Kitapları

Ajax konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ajax kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Rıza Çelik

Seçkin Yayıncılık

AJAX, modern web tasarımı ve sunumu kavramlarına neden olan bir yaklaşımdır. JavaScript dilinin nesne yönelimli bir ara yüzüdür. Klasik web sunumlarının dinamik içerik olarak yeniden yapılandırmasından sorumlu olan bu yeni metot, javascript dilini basit animasyon yapan bir dilden daha öteye taşımıştır. Kitap Javascript dilini W3C standartlarına göre yeniden ele alarak dinamik web sunumlarının yap..»»
SEO (Optimizasyon)

Seçkin Yayıncılık

A'dan Z'ye PHP kitabı, PHP Programlama dilini öğrenmek isteyen okuyuculara, başlangıç ,orta ve ileri düzeyde bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Kitap baştan sona teorik ve pratik bilgileri ekran görüntüleri ile birlikte bir arada vermektedir. Kitabın ilk bölümleri başlangıç düzeyindeki okuyuculara temel ve öz bilgiler verecek şekilde ele alınmıştır. Başlangıç düzeyi konularının devamında orta ve ..»»
Hollandalılar ve Savaş

İthaki Yayınları

Hollandalılar ve Savaş, her şeyden önce dramatik, hüzün verici bir kitap. İnsanın nasıl da alabildiğine acımasız, bencil ayrımcı ve korkakça davranabildiğini, gençliğin taşınması güç ağırlığıyla ortaya koyuyor. Kuper`in kitabıyla, futbol tutkumuz, varoluşumuza sorgulamamıza dek varacak uzun soluklu bir hesaplaşmanın aracı olabilir.»»
Selçuk Özdemir

Nirvana Yayınları

Zengin Web sayfaları oluşturmayı hepimiz isteriz. Bu kitap, Ajax’ı sizlere anlatarak zengin içerikli web sayfaları hazırlamanızı mümkün kılacaktır. Kitap, başlangıç olarak Ajax’ı ve Ajax kontrollerini kavratıp daha sonra son bölümünde kendi Ajax kontrolünüzü nasıl oluşturacağınızı gösterecektir.»»
Jeremy Keith

Açık Akademi Yayınları

Ajax veya tamamı yenilenmeden güncellenebilen web sayfaları oluşturma teknolojisi, web siteleri tasarımındaki son modadır. Ancak web programcıları çekirdek (kernel) programcıları gibi çok sıkı yazılımcı olmadığından Ajax kullanmak çok tehlikeli olabilir. Tehlikenin yanında oluşturulan web sayfalarına tüm kullanıcıların erişebilmesi de ayrıca bir sorun. Jeremy Keith, Sağlamlığı Kan..»»
F. BarendV. H. Dorp

İthaki Yayınları

Futbol Kültürü»»
Simon Kuper

İthaki Yayınları

Hollandalılar ve Savaş, her şeyden önce dramatik, hüzün verici bir kitap. İnsanın nasıl da alabildiğine acımasız, bencil ayrımcı ve korkakça davranabildiğini, gençliğin taşınması güç ağırlığıyla ortaya koyuyor. Kuper´in kitabıyla, futbol tutkumuz, varoluşumuza sorgulamamıza dek varacak uzun soluklu bir hesaplaşmanın aracı olabilir.  »»
Daron Yöndem

Pusula Yayıncılık

Web 2.0 yaklaşımı yazılacak tüm uygulamaların sadece işlevsel olarak değil, estetik ve pratik olarak da hem verimli, hem de kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutacak şekilde tasarlanmasını ve yazılmasını gerektiriyor. AJAX bu bahsettiğimiz özellikleri projelerimizde gerçek hayata taşıyabilmemiz için çok önemli bir araç. AJAX web uygulama mantığını sunucudan istemciye taşıdığı için, yazıl..»»
Burak Batur Mehmet Nuri Çankaya - Ömer Çelik -

Seçkin Yayıncılık

Önsözden Bu kitap bilgi paylaşıldıkça artar vizyonu çerçevesinde bir ekip çalışması sonucunda ortaya çıkmıştır. Amacımız Türkiye'nin bilişimle kalkınan bir ülke olabilmesi için en güncel teknolojileri sizlere Türkçe olarak aktarabilmektir. ASP.NET AJAX; günümüzün Web 2.0 dünyası için çok önemli bir teknoloji olduğu için bu kitapta olabildiğince detaylı olarak konuyu sizlerle paylaşmak istedik. Umu..»»
Haydar Tuna

Seçkin Yayıncılık

Ajax şu anda Yahoo, Facebook, Hotmail ve Google gibi büyük servisler tarafından kullanılan ve web isteklerinin JavaScript üzerinden gönderilip yine aynı yoldan alınması esasına dayanan bir teknolojidir. Kitapta bu teknolojinin PHP ile birlikte kullanılması anlatılmıştır. Bunun için öncelikle PHP dilinin temellerinden bahsedilmiş daha sonra ise Ajax metodlarını çagırabilmek için gerekli JavaScript ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.