Shiroyasha
4 şiiri ve 1 yazısı kayıtlı Takip Et

AkumaAdak mı adamadık, yüzlük kurbanlar mı kesmedik?
Uzaklaştırması için başımızdan şu salgını

Homeros, İlyada

Şeytanın kasığında ellerini ovuşturarak sigarasını tüttüren insanlığın kamçılı hayvanlarına ve kamçılanmaktan zevk alan mazoşist budalalarına. Siz ağzınızda gevelemeden önce bazı şeyleri dişlerinizi fırçalamayı unutmayın. Çünkü midenizdeki insan etine doymaz canavarların iki yüzlü sıradan ama vahşi kokusu kaplıyor etrafı.

Şu iç organlarıyla yaşayanlar destansı zırvalıkları kendilerinin miş gibi servis edenler. Sözde halk için halktan aldıkları güç ile halkı korumak için halkı katletmeyi süsleyip, sağda solda marjinal ve kutsal yanları ile Bob Marley dinlerken kafa açanlar. No woman No cry eşliğinde evet onun bacaklarının arasındaki şelaleyi içmekten anlamsız zevk alıyorum diyerek girdikleri cümleyi. Kadınlar ahmak varlıklardır gel git hareketleriyle yatakta erkeğin tatmin malzemesi olmak onlar için yeterlidir diyenler.

Durdukları yerde Titanları, Tiranları, Leprikanları yani Tanrıları , Devletleri ve Şirketleri ah bebeğim işte bunlar bizim kanımızı emiyor ve biliyor musun ben bunlara hep karşıyım işte diyerek hayatı geçirdiğini zannedip, Yüzyıllık yalnızlığa sex romanı mottosuyla bakıp sade ile zevke gelenler . Sadece bir gülüşü dahi arsızlığa bağlayan dişli çarklarının arasında geveleyip duranlar

Şovenist serzenişlerini milli olmak olarak sayan ve milletlerine en büyük zararı verenler.

Ah birde devlet var tabi ki hani şu siyasi haritalarda illere ilçelere bölünen fiziki haritalarda dağları tepeleri akarsu ve platoları gösterilen, sıradan böceklerin dahi her yeni hükümette adlarının değiştirildiği. Başı yüz arşın göğe, ayakları bin arşın yerin dibine inen elleri doğu ve batı düzleminde kilometrelerce uzanan. Üzerinde insanların yaşadığı belli sınırlara sahip ve bu sınırları korumak için sadece gariban çocuklarının öldüğü. Yeşil veyahut kırmızı oligarkların ellerinde ayran yahut viski bardaklarıyla yönettiği. Büyük güçlü şefkatli acımasız sert ve sevecen organizma ah bilinç altımıza işlemiş olabilir devlet erkektir.

Ve millet birbirine dil ve kültür birliği ile bağlı olduğu düşünülen belli sınırlara tabi olmayan samimiyetsiz insan gruplarıdır. Milletlerin hepsi ama hepsi istisnasız samimiyetsizdir şu an güçlü sayılan milletlerin hepsi soykırım yapmıştır. Ve soykırıma uğradığını köle haline geldiğini düşünen milletlerde bu ezikliği kendi içlerindeki pisliğe hak gösterecek haldedir.

Şimdi burada neden din yok laga luası yapacaklar için millet olmanın gerekliliği için dine gerek yoktur Yahudi değilseniz tabi. Dünyanın en faşist dini ve milleti olabilirler neyse. Grupları diyorum çünkü bazen öyle milletler oluyor ki soyadları ile bile kendini diğerinden üstün görebiliyor. Mikro milliyetçi mahalle abileri gençlerden daha üstün olduğunu düşünen yetmiş yaşındaki koltuk sevdalıları ve ekmeğe gelen yirmi beş kuruş zam sonrası bayat ekmek almaya başladığı zaman. Devletimiz bizim beyaz ekmeği azaltarak obeziteyi engellemeye çalışıyor diyecek akıl fukaraları.

Aslında geri kalmış toplumlarda devlet bile devlet olmanın gereklerinden yoksun sayılır hükümet değiştikçe bir devletin düşmanları ve planları değişmemeli ya neyse.

Durmadan usul usul gülen İlliminiti haarp edebiyatı peşinde herkes bizi kiskiniyir ya modunda takılıp aslında böyle takılmadığını düşünenler komik olanlardır. İnsanın sevilecek bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Ama insanlığın iyileşebilme ihtimaline inanmak istiyorum. Sağda solda defacto terör organizasyonlarının dili ile ölümleri sahiplenip ben herkesten farklı ve marjinalim peşinde koşup yeri geldiğinde inançlara söverken. Erkin ejükasyon sonrası ortaya saçtığı spermlerin kuyruğuna takılıp bir insanın neden yargılanmadan öldürüldüğünü sorgulamayan sorgulayanı bir yere yaftalayan. Taraf olmayan ama bertaraf da olmak istemeyen her devrin marjinal kedicikleri bile senden daha yürekli.

Bu boku seviyorsan istediğin gibi takıl hayatının orta yerinde halının çizgilerini inceleyerek sade ve sadece sana bağıranların haklı olabileceğini düşünmeye devam et. Senden adam olmaz dediklerinde evet benden adam olmaz diyerek kabul ettiğin bu danışıklı sistemi eleştirmeye hakkın yok be evladım.

Senin herkesten muhteşem olma takıntın ve egonun geldiği noktada taş duvarlardan dahi korkan algı aralığına bakmak isterim ama önce o kafayı bir değiştir. İnsanlığın yapmaya çalıştığı her şey ucube olarak nitelendirilebilir bu kabul. Bu konuya eğilmek için gerekli olan düşün yapısına sahip olduğunda konuşabiliriz ancak seninle. Her şeyin boktan olduğunu zırvalayıp dururken, aynı insanlığın var ettiği hayali kavramlara aşıksın.
Hepimiz kadar insansın ve hepimiz kadar savunmasız sadece bunun farkına varman zor.

Mad Max vari kahramanlığa soyunurken, soyunduğunda ortaya çıkan fikirlerinin sadece ötekileştirme ve kandan beslendiğini göremeyen aklın. Adalete parmak atanlara ses edemezken adaletsizlik var diyenlerin her birini bir yerin adamı olmakla itham edecek kadar kararmış zihnin ürünü bu hal. Üstelik akrabayı kayıranlar üzerinde ense kökün sızlarken belki bizi de bir yere yerleştirirler diye düşünmekten kendini alamıyor musun?

Evet evet sen yani birçok sen milyonlarca milyarlarca sen. Ne ayranım dökülmesin ne …......... diyen sen. Atalarımızın bu konu yüzlerce argo sözü arasından yukarıdaki en uygun olan bence bu konuya. Sen yoluna gidersin, ben yoluma giderim sen elinde yeri gelir yıldızlı bayraklar yeri gelir al bayraklar taşırsın. Şimdi sövdüklerin ülkenin topraklarından geçerken alkış tutarsın bugün lanetlediğinin mektubu tvler de okunurken ses edemezsin. Sen yıllar önce bu dünyaya gözlerini kapamış bir adamı sevenlere laf ederken dahi o adamın cansız suretinden bile korkarsın. Oysa o adamı sevmemek en büyük ortak noktanızdır binlerce insanı öldüren terör örgütleri ile.

Neyse sen şimdi içindeki gök kuşağını sağa sola kus renkleri bile sahiplenenlerin olduğu bu dünyada doğru söyleyen ben değilim, olabilir bunu kabul ederim. Zevk için değil aman ağzımızın tadı kaçmasın diye güçlüye eğilirken. Alma ağzına gezegeni, ekolojiyi, biyolojiyi, hayvan haklarını. Sen kafanı kaldırıp dışarıya adım atamadığın yirmi metrekarede adamsın.

Beğen

Shiroyasha
Kayıt Tarihi:1 Ağustos 2020 Cumartesi 15:07:15

AKUMA YAZISI'NA YORUM YAP
"Akuma" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Den(iz)
1 Ağustos 2020 Cumartesi 19:19:43
Biraz gezegenlerden bahsetmek isterim. GJ 5312b yeni keşfedilen bir gezegen. Aykırı, sıradışı, bugüne dek olagelmiş herşeye kafa tutuyor. Kurallara bağlı olarak varlığını sürdürmüyor.

Buraya kadar herşey çok marjinal görünüyor değil mi ? Yapılan araştırmalar kesin olarak olmasa da gösteriyor ki bu M tipi cüce bir yıldızın yörüngesinde dönüp duran gezegen sadece gazlardan oluşuyor. Bu durumda ne kadar büyük ve gösterişli olduğu bir anlam taşımıyor. O bir cücenin etkisinde dönüp duran bir gaz öbeğinden başka bir şey değil.

Bu bilgiler sana da bazı insanları hatırlatmadı mı ?

:))


Sevgilerimle

Ve çokça

Sevgilerimle

Ve daha çok

Sevgilerimle

:)
1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Shiroyasha Yazının sahibi 1 Ağustos 2020 Cumartesi 19:38:41
Herkes ederi kadar yıldıza sahiptir sonuçta nitelik ve nicelik kavramlarının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz aslında yaşadıkça. Dışından parlak ve harika görünen venüs gezegeninin içerisinin bir cehennem çukuru olması gibi.

Onu bunu boşverde bu bol sevgiler işini sevdim :) benden de sana bol bol sevgi ;)
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.