Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

2011 TEKİRDAĞ ŞAİRLER ŞÖLENİ MUHTEŞEM OLDU../ Hikmet OKUYAR

Tekirdağlı, Edirneli, Kırklarelili, Şairler Şiir Yorumcuları ve Aşıklar topluluğu T e k ş a t mensupları olarak; 47.Tekirdağ Kiraz Festivali etkinliklerine katkıda bulunmak, 3 Kemal’in Tarih Kültür Sanat Şehri Tekirdağ’da yaşanan 2011 Tekirdağ Şairler Şöleni geleneğini yaşatmak ve Tekirdağlılar’ın kültür sanat duyarlılığını paylaşmak için Tekşat Başkanı Hikmet Okuyar’ın ’ ŞAİRLER TEKİRDAĞ’DA BULUŞTULAR’ özdeyişi doğrultusunda tarlalardan bahçelerden harmanlardan parklardan okullardan meydanlardan gelerek Tekirdağ’da buluştular.

Aylar önceden duyurusu yaplılan ve ’ Tekirdağ Şehrengizi’ isimli şaheseriyle 2011 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü kazanan Karamanlı Şair İbrahim Şaşma; Kırklarleli Gazeteciler Cemiyeti mensuplarından ve Tekşat Başdanışmanlarından Kırklarelili Şair Yazar Gazeteci Hatice Opak Bilgin, Kırklarelili Sevda Şairi Aysel Tercan, Şair Fuat Ertuğrul, Eğitimci Şair Radife Şen Kayaoğlu, Edirne Ozan Ağacı Yöneticilerinden Şair Özlem Ağırgan ve Mehmet Ağırgan, Namık Kemal Şiir Grubu Koordinatörü ve İkizler Organizasyon’ un Yöneticisi Sedai Kavrık, Tekirdağ Namık Kemal Lisesi Öğretmenlerinden Şiir Yorumcusu Ebru Sevinç ve Elif Balta,Tekirdağ Namık Kemal Lisesi Şiir Yorumcusu
Öğrencilerinden Öykü Varlı ile Mert Örkmez başta olmak üzere birçok şiir dostu bir şiir sohbeti güzelliğinde bir şiir atölyesi çalışması duyarlılığında Namık Kemal Evi Salonlarında buluştular.

Yine aynı etkinlikte 2011 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü kazanan Sedai - Fedai Kavrık ‘a ve 2011 Hikmet OkuyarJüri Özel Ödülü’ ne layık görülen Ozanağacı Şiir Grubu şairlerinden Edirneli Şair Özlem Ağırgan’ ın ödülleri de kendilerine takdim edildi.

Birçok konu ciddiyetle işlendikten ve ödül töreni gerçekleştirildikten sonra medya ziyaretleri esnaf ziyaretlerini takiben Tekirdağ Belediyesi’nin yeni bir duyarlılıkla festival kapsamında Şairlerin Şiir Sevenlerle Buluşması’na vesile olmak için deniz kıyısında tahsis ettiği stantlarda ŞİİR KİTAPLARI İMZA GÜNÜ için toplanıldı.

Ödül Törenine, Şiir sohbetlerine ve şiir kitapları İmza Günü ile ilgili toplantıya: Namık Kemal Şiir Grubu Koordinatörü ve İkizler Organizasyon’ un Yöneticisi Sedai Kavrık, Tekşat Başkanı Hikmet Okuyar, 2011 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü kazanan Karamanlı Şair İbrahim Şaşma, Kırklarleli Gazeteciler Cemiyeti mensuplarından ve Tekşat Başdanışmanlarından Kırklarelili Şair Yazar Gazeteci Hatice Opak Bilgin, Kırklarelili Sevda Şairi Aysel Tercan, Şair Fuat Ertuğrul, Eğitimci Şair Radife Şen Kayaoğlu, Edirne Ozan Ağacı Yöneticilerinden Şair Özlem Ağırgan ve Mehmet Ağırgan, Şarköylü udi bestekar Fehmi Altunay, Fedai Kavrık, Yücel Coşkun, Celal Çalık, Ümran Özgür Çuhacı, Lüleburgazlı udi bestekar Vildan Alanat, Mükerrem Samalar, Nurgül Karabağ, Nilgün Sedes, Hasan Kubilay, Tekirdağlı halk müziği yorumcusu Gülseren Kaya, Hayri Tunalı, Hüseyin Güler ve çok sayıda aşık ozan şair şiir yorumcusu şiir dostu katıldı.

Tekirdağ Belediyesi adına basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü’ nden Tülin Çifçi, Sait Üner, İbrahim Delmez ve Bahar Göncü de toplantıda hazır bulundular. Sedai Kavrık’ ın organize ettiği Şiir kitapları İmza günü’ nde, Tekirdağ Belediyesi tarafından tahsis edilen mekanlarda hazır bulunan aşık ozan ve şairler bir birleriyle tanıştıktan sonra şiir müzik şarkı türkü yorum üzerine söyleşi yaptılar. Şiir Sevenlerin sorularını yanıtladılar.

Adanalı Harika Şair Harika Ufuk, Adanalı Umut Şair Hatice Umut, Mersinli bestekar Ersin Kayışlı, Kırklarelili şairler Kırkseder Başkanı Erman Ulusoy, Alaeddin İkican, Edirneli şairler Metin Barbaros, Erol Yılmaz, Ankara’ dan Türk Sanat Müziği yorumcusu Ayfer Gürses, Tekirdağlı şairler Aytaç Oy, Sıtkı Karslıoğlu, Belkıs Yıldız Erk, Ozan Beytullah Arabacı (Tekfuri), Onur Çakır, Engin Açık, Süleyman Vardar, İstanbul’ dan Kemani Hasan Gencer, Türk Halk Müziği yorumcusu Mediha Erdoğan, Duygu Hacıosmanoğlu, Hanife Yılman, Çanakkale’ den Hasan Er, Yüksel Arslan, Muğlalı Şair İlknur Mersin başta olmak üzere birçok aşık ozan şair ve şiir yorumcusu Türkiye’nin birçok yerinden telefonla arayarak hem ödül kazananları hem imza günü etkinliklerini hem de Türkiye Sevdası’ nın 355. Tanıtımı etkinliklerini tebrik ettiler.

İmza gününe eserleriyle katılan sanatçılar; Gençlik temsilcilerine, esnaf temsilcilerine halk temsilcilerine şiirlerinden örnekler armağan ettiler.

Tertip komitesi adına etkinlikte hazır bulunan Sedai Kavrık’ı; şiir yüklü duygularla tebrik eden Tekşat Başkanı İlesam Üyesi Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar; Tekirdağ Belediye Başkanı Op.Dr. Adem Dalgıç’ın şahsında; Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nurcan I l d ı z başta olmak üzere belediye yöneticilerine ve çalışanlarına Namık Kemal Derneği yöneticilerine, 3 Kemal’in Tarih Kültür Sanat Şehri Tekirdağ’da; meydanların ve halkın sesi olan aşık ozan şair ve şiir yorumcusu canlara, 2011 Tekirdağ Şairler Şöleni katılımcılarına tüm etkinliklere şiir muhabbetleriyle baktıkları için Teşekkür ederek; , Tekirdağ ilçelerdeki ve merkezdeki şiir sohbetleri şiir dinletileri ve Türkiye Sevdası’ nın 355.Tanıtımı ile birlikte 47. Tekirdağ Kiraz Festivali süresince devam ettiğini bildirdi.


Etiketler:


cemil  | Cemil YILDIZ
26 Haziran 2011 Pazar 19:56:18


Bu törene katılan bir arkadaşımın konu ile ilgili yorum yazısını bekliyorum.
Sevgilerimle.


    [ Cevap yaz ]    
2011 TEKİRDAĞ ŞAİRLER ŞÖLENİ MUHTEŞEM OLDU../ Hikmet OKUYAR başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
20.06.2011 09:03:30
Toplam 1 yorum yapıldı
1129 çoğul gösterim
1050 tekil gösterim