ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır. SHAKESPEARE Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA
48.132 terim terim kayıtlı.

Yalan ve iftira

Yalan ve iftira sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Yalan ve iftira terimi mbçetin tarafından 01.09.2016 tarihinde ekledi.
Yalan ve iftira şiirleri Yalan ve iftira kitabı

Yorumlar

mbçetin 08 Eylül 2017 Cuma  00:43:27

Her Türlü Yalan ve İftirayı Söylemek
Yalan, aldatmak ereğiyle ve gerçeğe aykırı olarak söylenen söz. Doğru, gerçek olmayan, uydurma, asılsız ifadedir. Yalan, gerçeğin ve hakikatin aksini söylemeye denmektedir.
Yalan, doğru olmadığı bilindiği halde, niyetle söylenmiş yanlış sözdür. Yalan, hata ve yanlış sözden ayrı, kandırma içeren bir eylemdir. Karşıdakini kandırmak amaçlı söylenmiş yanlış ifadedir.
İftira, bir kimseye gerçek olmayan, olumsuz bir durumu, bir suçu, amaçlı olarak, bilerek yükleme, kara çalma. İftira, yapmadığı halde kötü bir işi birisine yükleme, yalan yere birisine suç isnat etme gösterme.
İftira, bir kişiye haksız yere yapmadığı halde suçu onun üzerine atmaktır. Yalan söylemek, uydurmak ve asılsız konular üzerinde başkasını suçlayarak onu zan altında bırakmaktır.
mbçetin 12 Temmuz 2017 Çarşamba  23:02:42

Yalan, aldatmak ereğiyle ve gerçeğe aykırı olarak söylenen söz. Doğru, gerçek olmayan, uydurma, asılsız ifadedir. Yalan, gerçeğin ve hakikatin aksini söylemeye yalan denmektedir.
İftira, bir kimseye gerçek olmayan, olumsuz bir durumu, bir suçu, amaçlı olarak, bilerek yükleme, kara çalma. İftira, yapmadığı halde kötü bir işi birisine yükleme, yalan yere birisine suç isnat etme gösterme.
mbçetin 19 Haziran 2017 Pazartesi  06:09:12

Yalan: doğru olmadığı bilindiği halde, niyetle söylenmiş yanlış sözdür. Her yanlış söz yalan değildir.
Yalan: hata ve yanlış sözden ayrı, kandırma içeren bir eylemdir. Karşıdakini kandırmak amaçlı söylenmiş yanlış ifadedir.
İftira: bir kişiye haksız yere yapmadığı halde suçu onun üzerine atmaktır. Yalan söylemek, uydurmak ve asılsız konular üzerinde başkasını suçlayarak onu zan altında bırakmaktır.
mbçetin 21 Ocak 2017 Cumartesi  16:05:52

Yalan, gerçeğin ve hakikatin aksini söylemeye yalan denmektedir. Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan (söz, haber vb.).
İftira, yapmadığı halde kötü bir işi birisine yükleme, yalan yere birisine suç isnat etme gösterme.
mbçetin 18 Eylül 2016 Pazar  21:45:11

Yalan, aldatmak ereğiyle ve gerçeğe aykırı olarak söylenen söz. Doğru, gerçek olmayan, uydurma, asılsız (söz, haber vb.). Yanıltmak amacı güdülerek yapılan doğru olmayan herhangi bir ifadedir.
İftira, bir kimseye gerçek olmayan, olumsuz bir durumu, bir suçu, amaçlı olarak, bilerek yükleme, kara çalma.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.