İnsanlar kötülüğü, arzuları kuvvetli olduğundan dolayı değil, vicdanları zayıf olduğundan dolayı yaparlar. JOHN STUART MiLL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

AÇILMAMIŞ AYRILIK MEKTUPLARI-2-(YAKMAK ZAMANI)

AÇILMAMIŞ AYRILIK MEKTUPLARI-2-(YAKMAK ZAMANI)


Sen nasıl görünmüşsün.Ne kadar da büyük,ne kadara da kocaman gözlüklerim varmış meğer.Nasıl da büyütmüşüm gönlümde seni.
Dev sandığım bir cüceymiş yüreğin oysa.Küçük gelirim derken sığmamışım.Hani hep bir kaybeden muhasebesi yapılır .Ben pek hazetmem bilirsin.Ya da bilmem bilirmisin.Ama şöyle bir düşündüm de benden ne esirgediysen sen iki katını kaybetmişsin.Çünkü ben senin tam iki katınmışım.Yüreğim yüreğinin,cesaretim cesaretinin tam iki katı.Öyleymiş yani.Şöyle bir çekilip beş adım geriden baktınmı meğer ortadaymış manzara.

Sen esirgediklerinle kalakaldın.Günaydın.Benimleyken devdin sen .Yüreğimdeyken koskoca bir devdin.İlizyonmuşsun oysa.Sihir bendeymiş.Çözdüm sonunda ve üzüldüm adına.Çünkü gördüm ki - hani şu beş adım mesafeden -seni kimse yüreğinde böyle devleştiremez. Artık ebediyen cücesin ve inan kimi inandırmaya çalışsan aksine beni koyacaklar aklına.

Göreceksin, bir gün göreceksin.Birgün sen de manzarayı beş adım geriden izlemeyi öğrenecek ve beni göreceksin.Ozaman bütün boşvermişliklerin çıkacak karşına .Sonra kırılmış umutlarım ve elimde büyük bir çakmak.Senden bile büyük.Sen tam da görebilmişken yüreğimin hacmini ve almak isteyecekken tam da eski yerini ateşe vereceğim bütün resmi.Beni,seni,diğer görüntüleri ne varsa tertemiz edeceğim. Geriye bomboş bir çerçeve kalacak tablodan ve fırçalar benim elimde...Sence tekrar çizsem nereye koyardım seni yüreğimde?Ya da çizermiydim tekrar seni?

İşte en son bu sorunun cevabını aradım ve en son bunları düşündüm.

Son olmasını umduğum bir karar aşamasında şimdi seni tanıyan,bilen,seni düşünen,senle yaşamış bütün organlarım,somut ve soyut herşeyim karar aşamasında...Sanırım yakmak zamanı artık ve sanırım sorumun cevabı.....Hiç sanmam!

"BİRİCİK SIRDAŞIM FATMAM NAMINA
ACİZANE BİR HİS TERCÜMESİ VE DOĞUM
GÜNÜ HEDİYESİ"

Etiketler:


ferromuratti  | muratti ferrro
07 Ekim 2010 Perşembe 19:50:50


:))))))))


    [ Cevap yaz ]    

deniz_tayanç  | Deniz TAYANÇ
23 Ekim 2008 Perşembe 17:45:20


Küçülüyorsa giden senden, daima senindir.
Senden gidenin küçülmesi küçük olduğuna delalet etmez.
Aşkın ona ne kadar uyduğunu ve Onun da aşka ne kadar uygun olduğuna delalet eder. Geldiğinde de aynı gittiğinde de aynı olan kişinin kalbimizde yeri olmaz zaten. Ve ne güzel sizi kaybettiğinde herşeyini kaybetmiş adam.
Güzeldi, anlamlıydı. Tebrikler.


    [ Cevap yaz ]    

Olgun Ekinci  | Olgun Ekinci
02 Kasım 2007 Cuma 14:26:55


Sence tekrar çizsem nereye koyardım seni yüreğimde?Ya da çizermiydim tekrar seni?

ÇİZERSİNİZ..ÇİZİLİR..ÇİZMEYE DEĞERDİR ÇÜNKÜ.

İÇSELDİ KEYİF VERDİ..

SEVGİYLE..


    [ Cevap yaz ]    
AÇILMAMIŞ AYRILIK MEKTUPLARI-2-(YAKMAK ZAMANI) başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
01.11.2007 15:21:24
Toplam 3 yorum yapıldı
92619 çoğul gösterim
90755 tekil gösterim