Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

BAZI İNSANLAR ONURSUZ DOĞAR

İnsanoğlunun fıtratı birbirinden çok farklıdır.Soya çekiminden tutunda ailesi,çevresi,aldığı eğitim,kültür çevresiyle etkileşimi,siyasi ve dini düşüncesi buna etkendir.
İnsanlar Onursuzluğun kötü olduğunu bildikleri halde nasıl olurda Onursuz yaşamayı kendilerine ilke edinebilirler?Bu sorunun yanıtı çok basittir, çünkü Onursuz yaşamak bedel ödemeyi gerektirmez, aksine hayatı kolaylaştırır.(Yalan sözler-İltifatlar-İşveli gülüşler-Umut vermeler). Onursuzluk insanın hayatını kolaylaştırırken insanı insan yapan tüm değerleri silip götürür, insanın sadece adı insan olarak kalır, insanı insan yapan tüm değerleri aslında çoktan yok olup gitmiştir.Onursuz yaşamayı ilke edinmiş bu zavallı insan müsveddeleri onursuzluğun kolaylığından kendilerini kurtaramadıkları gibi değersiz yaşantılarına değer katabilmek için Onursuzluklarına mutlaka bir kılıf uydururlar.Onlarda bilirler; uydurdukları kılıfların onları insan yapmaya yetmediğini.Bunu bildikleri için kendileri ile baş başa kalma yüreğini de gösteremezler hep kalabalıklarda yaşarlar.Dürüstçe iç muhasebe yapmazlar yapsalar da “sadece ben mi yapıyorum, herkes yapıyor” mantığı ile vicdanlarını temizlemeye çalışırlar.Onursuzluk onların yaşamını o kadar esir almıştır ki çırpınışları da boşunadır.
Onursuz insanlar, Onursuz yaşamlarından dolayı asla utanç duymazlar.Onurlu bir insan Onursuzluğu Yaşamdan Ölüme geçiş kabul ederken Onursuz insan hiç utanıp sıkılmadan bunu nefes alıp vermek kadar basit bir olay gibi görebilmektedir.
Onursuz İnsanlar, Onursuz insanların yanında Onursuz yaşamakta sakınca görmeyip aksine olabildiğince Onursuzluklarını sergileme gayreti gösterirken, Onurlu insanların yanında bambaşka bir hale dönüşme gereği hissederler.Oysa mayası bozuktur, Onursuz insanlar ne kadar uğraşsa da yeniden maya tutmayacaktır.O halde neden Onurlu insanların yanında Onurlu davranmaya çalışırlar.? Onurlu insan zaten sizin Onursuz olduğunuzu saklamaz yüzünüze vurur.Karşıdaki insan sizi zaten Onursuzluğunuza rağmen kabul etmiştir.Size hak etmediğinizin çok üzerinde değer vermiştir.Buna saygı duyacağınız yerde Onurlu insanla kendinizi eş tutmaya kalkıyorsunuz.Tek yapmanız size hak etmediğiniz değeri vermesinden dolayı minnet duymanız ve Onurun ne demek olduğunu, sizin için zorda olsa öğrenmeye çabalamaktır.
Onursuzluğunuzun cezasını, Onurlu insana kesemezsininiz.Sizin kestiğiniz cezayı kabullenen insan zaten Onurlu insan değildir.Onurlu bir insan yalana gerek duymaz.Sadece yalan konusunda bile kendinizi Onurlu insanla kıyaslayacak olsanız yüzünüzün kızarıp insan içine çıkmamanız gerekirken yalanlarınıza bile pembe yalan diyerek kılıf bulma derdindesinizdir.
Kısacası yaşadığınız hayat yalan, sevginiz yalan insanı insan yapan tüm değerleriniz kocaman bir sıfır. Hayatınıza bir tek gerçek – Onurlu insan – girmişken onun değerini bilin. Yada Onursuz yaşamınızı ona benimsetmeye veya kendinizi ona aklatmaya çalışmayın.
ONURLU İNSAN ONURSUZ İNSANLA AYNI TERAZİYE ÇIKMAZ BUNU KENDİNE ZUL ADLEDER:
YİNEDE DİLERİM Kİ ÖMRÜNÜNÜZÜN GERİ KALANI ONURLU YAŞAMI BULMA GAYRETİ İÇİNDE GEÇER.

Etiketler:


13 Mart 2012 Salı 16:02:12


sayın, cicikagan, yazınızı çok beğendim eğer burada anlattığınız gerçek bir insan ise sanırım kişilik bozukluğu (histirionik) olan biri ile karşılaşmışsınız demektir. görüşmek üzere başarılar.


    [ Cevap yaz ]    
BAZI İNSANLAR ONURSUZ DOĞAR başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
27.11.2010 15:30:30
Toplam 1 yorum yapıldı
6408 çoğul gösterim
5868 tekil gösterim