İnsanlar kötülüğü, arzuları kuvvetli olduğundan dolayı değil, vicdanları zayıf olduğundan dolayı yaparlar. JOHN STUART MiLL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

CANIM KARDEŞİM

Umutsuz olmaya gelmez bir bir daha iki,bilirsin ki emek sarfedersen yaratacaksın çoğulu.Ve yar boynuna sarılır gibi ve hasretten bağrı yarılır gibi dört elle sarılacaksın bu yaşantıya.Ve herzamankinden daha onurlu.Bırak acısı olsun o kadar.
Canım kardeşim
Haberim var durur muyum?Tadı bir başkadır kolkola yaşamanın.Aç yaranı,göster bana.Ben kendi yüreğimde ve ben kendi ellerimle ahlarına yer bulurum.Derdine ortak olurum.Ve ben vurulacaksam şayet,yeşilin kir tutmadığı bir dünyaya değer.Parça parça,dirhem dirhem toplar iken güzellikleri işbaşında vurulurum.
Canım kardeşim
Zorluk dediğin nedir?Yeter ki inancın olsun.Görüyorsun,demir bile eritilmiştir.Öyle ezik,öyle mahzun,öyle sefil uzak durma.Duymuşsundur,söylemiştim.Alkış yok.Bu mücadele tarih arenasında seyircisizdir.Saf tutarsın hepsi o.Ya bu taraf ya o taraf.İyisimi sen yerini gözden geçir.

Ali efter ökdemir

Etiketler:
CANIM KARDEŞİM başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

CANIM KARDEŞİM başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
19.06.2010 07:44:44
Toplam 0 yorum yapıldı
2224 çoğul gösterim
2008 tekil gösterim