Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

ARKADAŞ

Arkadaş; ne hoş geliyor kulağa, kelimeyi telaffuz etmek bile insanın içine bir ferahlık bir sıcaklık veriyor. Yalnız olmadığımızın işareti sanki bu yedi harf. Hani yanlış da diyemeyiz bir arkadaşımız varsa paylaşılmıştır bir şeyler yediğimiz lokma, içtiğimiz su, gündelik hayatta şahit olduğumuz olaylar, aklımıza takılan bir mesele. Ne demiş şair YALNIZLIK PAYLAŞILMAZ PAYLAŞILINCA YALNIZLIK OLMAZVarsa yanımızda bir arkadaş yalnızlık terk eder bizi.
Arkadaş olmak için her konuda aynı fikirde olmakta gerekmez. İki insan iki farklı dünya demek. Önemli olan bu farklılıklar içinde ortak noktayı bulmak. Fikren ayrı dünyalarda olsak da aynı dünya da gelmişsek bir araya vardır bir sebebi mutlaka. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir yaşanan her şeyin bir sebebi vardır. Değimli ki bu yaşadıklarımızdan edindiğimiz kazanımlar olgunluk hanemize artı olarak eklenir. Ve her artıda biz biraz daha hafifler eksilerimizi artıya çevirmenin hazzını yaşarız.
Birlikte bir şeyler üretmek ortaya çıkan yapıtta fikirlerin nasıl ahenkle uyuştuğunu görmek. Seyretmeye doyamamak bu güzellikleri, sohbetlere dalıp başka diyarlara uzanmak, zamanın nasıl geçtiğini fark etmeden bir olmak birlikte olmak. Paylaşmak neşeyi, sevinci, güzellikleri kâh gülüp şen kahkahalarla, kâh çalıp söyleyerek hep birlikte şarkılarla, türkülerle. Acıyı hüznü kederi de paylaşmak yüreğimizin derinliklerinde hissederek en içten en saf duygularla.
Bir su gibi akıp giderken zaman, ne çare ki yol ayırımını, virajı gösteren trafik levhası gibi olacakları önceden haber veren bir sistem yok. Yaşam önümüze neler çıkaracak bilinmez. Ne gelirse gelsin aynı dünyayı paylaştığımız müddetçe sorun yok insanoğlu her şeyin üstesinden gelebilir yeter ki istesin. Değimli ki her sabah doğan güneş yüzlerimizi ısıtıyor geceleri aynı mehtabı seyrediyoruz dert değil araya giren mesafeler geçici ayrılıklar.
Bir gün mutlaka bir yerlerde yolumuz kesişir yine birlikte olur, paylaşarak lokmamızı, sevincimizi, kederimizi yine bir olur birlikte oluruz.

Etiketler:


AŞKIN COĞRAFYASI  | Tarık TORUN
08 Kasım 2007 Perşembe 22:02:15


YALNIZLIK PAYLAŞILMAZ PAYLAŞILINCA YALNIZLIK OLMAZVarsa yanımızda bir arkadaş yalnızlık terk eder bizi.

Arkadaş konusun ele alıp güzel bir deneme yazısı şeklinde akıcı üslunuzla açıklamışsınız.
Zaman zaman şiirsel ifadeler şeklinde güzel ibareler göze çarpmakta olup yazıyı zenginleştirmiştir.
Ayrıca muhtevada zengin,Bence arkadaş arkadaş gibi candan olmalı yapay sanal riyakar kıskanç vs olmamalı,tabiki liyakatlı,edepli ve çalışkan olmasıda artı değer yani bize birşey verebilmeli bir şey götüren türden değil,

tebrik,takdirve selamlarımla nice güzel yazılara...


    [ Cevap yaz ]    

01 Kasım 2007 Perşembe 23:44:58


seni tanımaktan büyük mutluluk duydum arkadaş. bizi tanıştıran ya da tanışmamıza vesile olan arkadaştan Allah razı olsun. bizim paylaştığımız çok güzel şeyler var. sanat adına güzellik adına. ve dahaları da olacaktır eminim. sevgiyle kal arkadaş. çok güzeldi. yine yaz.


    [ Cevap yaz ]    

10 Ekim 2007 Çarşamba 08:02:14


Bir gün mutlaka bir yerlerde yolumuz kesişir yine birlikte olur, paylaşarak lokmamızı, sevincimizi, kederimizi yine bir olur birlikte oluruz.
Kayahan gibi olmus
tebrikler...


    [ Cevap yaz ]    

06 Eylül 2007 Perşembe 15:25:44


güzel bir çalışma tebrikler
saygılar..


    [ Cevap yaz ]    

Olgun Ekinci  | Olgun Ekinci
06 Eylül 2007 Perşembe 14:16:10


GÜZELDİ

ÖTESİ...ÖĞRETİCİ KİMLİKTEYDİ

BAŞARILAR...


    [ Cevap yaz ]    

zehra_in  | eylül işler
05 Eylül 2007 Çarşamba 19:20:49


güzel bir yazı olmuş arkadaşlık adına.

tebrikler.


    [ Cevap yaz ]    
ARKADAŞ başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
05.09.2007 18:23:11
Toplam 6 yorum yapıldı
9046 çoğul gösterim
8027 tekil gösterim

Diğer Makaleleri