Arkadaş, sizin hoşlanmadığınız kimselerden hoşlanmayan bir insandır. --Anonim [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

SÜMÜKLÜ KIZ

SÜMÜKLÜ KIZ


Küçükken çirkinin, pasaklının, sakarın biriydi. Burnunu kollarına siler, sümüğünü de içine çekerdi.Gördükçe iğrenirdim. Şimdi öyle bir güzelleşmiş ki, yıllar sonra karşımda görünce tanıyamadım. ’Murat ağabey, nasılsın?’ dedi gülerek. Baktım, baktım, bu bizim sümüklü kız, gözlerinden tanıdım. ’Kız, sümüklü kız.Sen, sen ha... hem de sen. Gözlerime inanamıyorum, ne vakit büyüdün, buldun mu kız kendine koca?’ dedim. Utandı biraz.’Evde kaldım ağabey’ dedi. Ulan dedim içimden, ağabeyine de sana da başlatma, nerelerdeydin daha önce? Kabahat sende kızım, bekle dersen beklerdim, ama o vakit ben evde kalırdım. Ah bi de şu sümüğün olmasaydı hayallerim de yarım kalmazdı diyecektim.

Mesela bu sümüklü kızı değil rüyalarımda görmeyi, bir kez bile hayal bile etmedim. Nereden bilebilirdim ki, büyüyecek, serpilecek, güzelleşecek, hep aynı kalmayacak ya. Eşek kadar kız olmuş diyecektim, değiştireyim ifademi, manken gibi kız olmuş, ince belli, uzun saçlı,Afrodit’in Türkiye şubesi gibi sevimli mi sevimli fıstık gibi bir kız çıktı karşıma.Hani bir zaman tüneli olsa gerisin geri işleyen. Girsek bu tünelin içine bu sümüklü kızla. O şimdiki yaşında kalsa, ben onun yaşında olsam. Vayyy be, düşünmesi bile ne güzel.

İyi ki insanın düşündüklerini muhatapları veya diğer insanlar bilemiyor. Düşünsenize bir, o anda neler neler geçirmişim kafamdan.Valla kan gövdeyi götürür,iç savaş filan çıkardı.Japonlar yarın buna da el atarlar.Ne düşünmüşsen, karşı taraf sana anında cevap bile verecek. Aman Allah’ım düşünmesi bile ne korkunç.

Sümüklü kız ’ağabey’ dedi ya, ben oraya takıldım. Buna da şükür, bazıları amca, dayı diyor. Malum havalar soğuk. Sarıp sarmalanıyorum, şapka, atkı filan da olunca, suratımı seçemiyorlar. Bu kadar sarıp sarmalandığına göre olsa olsa ’ amca ’ dır diyorlar. Geçenlerde anam yaşında biri, ’ bakar mısın amca? ’ dedi. İçimden, yuh dedim ya, çıkar nüfus cüzdanını, koyalım yan yana benden büyük çıkmazsa yaşın,ben de amcan değilim diyecektim. Bir de bu sümüklü kız çıktı başıma. Git kızım başımdan dedim, rüyalarıma da sakın gireyim deme, ben ağabeyin filan değilim,amcan hiç olamam.


Vecdi Murat SOYDAN
(Yaşanmamış Aşkların Şairi)
11/01/2018, Isparta


Etiketler: sayfam ,


13 Mart 2018 Salı 20:54:43


sümüklü kız :)


    [ Cevap yaz ]    

30 Ocak 2018 Salı 03:25:43


Gece gece tebessümle okudum yazınızı.

keyifliydii.. :))


    [ Cevap yaz ]    

23 Ocak 2018 Salı 17:49:11


Çok haklısınız. Hadi "abi" bir yere kadar idare ediyor da; bu "amca - dayı" işin içine girince insanın acayip morali bozuluyor. :)))

Güzeldi, elinize sağlık!


    [ Cevap yaz ]    

13 Ocak 2018 Cumartesi 15:45:19


Simdi dūşūncelerinizi herkez biliyor
Bir ic savaşa hazır olun.
Yine gūldūrdūnūz ustam.
Acı bir gūlūmsemede olsa eyvallah.
Keşke sūmūge bu kadar takılmasaydınız.
Keşkeler,dil yorar, kalem yazar...


    [ Cevap yaz ]    

13 Ocak 2018 Cumartesi 15:03:16


Hocam youtube da bir video vardı hani
Sevdiğim kız bana " abi " diyince ağlıyordu çocuk :))
O geldi bir an aklıma ..

E dünün küçüğü de büyüyor ve ne olacağı belli de olmuyor tabi ki :)

Güzeldi..

Sevgiler


    [ Cevap yaz ]    
SÜMÜKLÜ KIZ başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
13.1.2018 02:30:20
Toplam 5 yorum yapıldı
265 çoğul gösterim
225 tekil gösterim