Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Türk Eğitim Sisteminde Denetim

Türk Eğitim Sisteminde, Denetimin Öğretmenler Üzerinde Kaygı Uyandırmasının Sebepleri Nelerdir?
Bu durumun ilk sebebi, hocaların sınıfta düzeni ve disiplini sağlayamamasıdır. Öğrenciler hocayı mülayim ve sakin bulduklarında devamlı konuşma eğilimi gösteriyorlar.
Bazense öğretmenler, öğrencilere konuları öğretemedikleri için, müfettişin başarısız öğrencilere soru sormasından endişeleniyorlar. Çünkü sınıflar çok kalabalık oluyor ve her bir öğrenciyle bire bir ilgilenme fırsatı olmuyor. Zaman zamansa çekingen öğrenciler anlayamadıkları konularda soru sormaya cesaret edemiyorlar.
Gelişmiş illerdeki öğretmenlerin milli eğitim kitaplarından değil, başka kitaplardan ders işlemeleri de kaygıya neden oluyor. Çünkü milli eğitim kitapları yetersiz kalabiliyor. Bazense öğretmenler öğretim programını yetiştiremiyorlar. Programı takip edemiyorlar.
Öğrencilerin okul kurallarına uygun giyinmemesi ve okulun pis, bakımsız olması da okul yöneticilerini ve öğretmenleri, müfettiş geldiği zaman endişelendiriyor. Okullar bazen maddi imkanların yetersiz olması nedeniyle bakımsız olabiliyor. Veya bazen maddi imkanlar yerinde kullanılmıyor.
Dershaneler sigortasız personel çalıştırıyorlar. Öğretmenleri değil de, henüz diploma almamış öğrencileri düşük ücretle çalıştırıyorlar. Müfettiş geldiği zaman bu öğrencileri o anlık dershaneden gönderiyorlar.
Müfettişlerin hissi davranması da öğretmenler üzerinde kaygı oluşturuyor.

Etiketler: sayfam ,
Türk Eğitim Sisteminde Denetim başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Türk Eğitim Sisteminde Denetim başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
13.9.2017 23:06:26
Toplam 0 yorum yapıldı
798 çoğul gösterim
472 tekil gösterim