Dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Feride İlgün Sevcan İlköğretim Okulunda

Eğitimci yazar Feride İlgün, dün Gaziantep İli Şahinbey ilçesinde bulunan, Sevcan İlk Öğretim okulunda, öğrencilerle buluştu. Okula girdim ve yerini öğrendim. Baktım ki harika bir öğrenci topluluğunun arasında kalmış görünmüyor. Bu şanslı çocukların adına ne kadar sevindiğimi bilemezsiniz. Ne mutlu onlara ki, çocuk iken bir yazarın elinden imzalı kitap edinmek. Şimdi bu genç yazarı burada sizlerle yakından tanıştırayım dedim. Öz geçmişini beraber okuyalım.

.1973 Yılında Kocaeli’ de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde tamamladı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı alanında eğitim aldı. Sakarya Üniversitesi’nde Halk Bilimi alanında yüksek lisans yaptı. Öğrenciliği sırasında çeşitli yerel televizyonlarda ve radyolarda ‘edebiyat ve şiir’ konulu programlar hazırlayıp sundu. Mezuniyetinin ardından devlet okullarında ve özel eğitim kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yaptı, üniversitede Halk Edebiyatı alanında dersler verdi.

Halk Bilimi alanında akademik çalışmalar hazırladı. Özellikle maniler üzerinde çalışmalar yaptı. Yine halk kültürüne ait çalışmaların derlenmesi ve incelenmesi alanında çalışmalar da bulundu.

İlkokul sıralarında başladığı şiir yazma serüveni, tüm hayatı boyunca devam etti. Ortaokul ve lise döneminde yazdığı pek çok şiiri ödül kazandı. Bu şiirleri bir araya getirerek çocuklar için şiir kitapları oluşturdu. Yine çocuklar için masal ve hikâyeler yazdı.
Yazarın akademik çalışmaları ve çocuklar için kitap çalışmaları hâlen devam etmektedir.Şimdi yayınlanmış eserlerinden 15 tanesinin aşağıya adlarını alıyorum. Bunlar çocuk kitaplarıdır.

Şimarık, Korkak Uçak, Bilmece Kardeşler, Şefkat Perisi, Kardan Baba, Korsan, Avcı Kedi, Keloğlan Masallar, Mavi Dev, Anneme Söz Verdim, Şaşkın Prenses, Sihirli Orman, Kaç Eşek Kaç, Mızıkçı, Sihirli Yolculuk. Ben Gaziantep’ten bu genç yazarımıza başarılar dilerken, benim bu genç yazarla yakından tanışmama yardımcı olan Sevcan Okul idaresine, okul müdürümüz Behzat Kazak başta olmak üzere teşekkürlerimi sunarken, torunlarımın öğretmeni olan Fahri Genç’inde başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Ahmet AYAZ
Etiketler:
Feride İlgün Sevcan İlköğretim Okulunda başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Feride İlgün Sevcan İlköğretim Okulunda başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
12.11.2013 11:02:16
Toplam 0 yorum yapıldı
741 çoğul gösterim
723 tekil gösterim