İnsanlar kötülüğü, arzuları kuvvetli olduğundan dolayı değil, vicdanları zayıf olduğundan dolayı yaparlar. JOHN STUART MiLL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Gam gam Star

Dün Akşam Öğretmenler Günü nedeniyle sendikanın düzenlediği yemeğe gittik
Hasan amca o,yemeklerin en özel,en aranılan insanıdır.Yemeğin başında sessizce oturur,iki kadeh rakıdan sonra ayağa kalkar,ceketini kemerine sokar,başlar kasap havasını oynamaya.sonrada masa masa dolaşır “Haydi arkadaşlar “diyerek herkesi oyuna kaldırır ortam bir anda neşelenir.

Geçen yemekte Hasan Amca yoktu.Eşime sordum”Karısı hastaymış” dedi.
Bu akşam yine yoktu.Öğrendiğime göre eşi onun masa masa dansöz gibi dolaşıp oynamasından rahatsız oluyormuş,o nedenle gelmemişler. Elalem laf söylermiş.Şaşırdım,üzüldüm..Ben Hasan Amcanın oynaması ile ilgili hiç kötü bir şey duymadım.Kadın öyle diyorsa; mutlaka bir bildiği vardır diye düşündüm.Eksikliğini de hissettik.

Yemekte bir ara gam gam star çalmaya başladı.Benim eşim hızla ayağa kalktı.Cemile ‘den kırmızı pullu mendil,Fatma ‘dan sarı pullu mendili alıp,haydi piste.Aman,aman aman bir gam gam star dansı yapmaya başladı ki görülmeye değer.Ne zaman öğrenmiş o dans figürlerini şaşırıp kaldım.Zıp zıp zıplıyor,dönüyor havaya sıçrıyor..Salondakiler el çırparak eşlik ediyor,kimisi dansı telefono kayıt ediyor.You Tube ye koyup tıklanma rekorları kıracakmış bu dans.Bir ara Odam Kireç Tutmuyor onun yanına gidip kulağına bir şey söyledi.(Her yemekte odam kireç tutmuyor türküsünü söylediğinden adı Odam kireç tutmuyor kaldı)Sonra eşim geldi yerine oturdu.”Ne söyledi sana,odam kireç tutmuyor””Diye sordum”Yerine otur nazar deyecek sana” Dedi.Cevap karşısında yanımda oturan arkadaşım”Odam kireç tutmuyor seni kıskanmıştır.bak hepimiz sana maşallah dedik,bu göbekle,bu yaşla helal olsun sana arkadaş.”Dedi..Gülmekten gözlerimizden yaşlar geldi..Dün gece yaşanan başka komik olay ise mezdeke çalarken harmandalı oynayanlardı.Nasıl başardılar bunu sır.

Demek istediğim,insanlar nasıl mutlu ise öyle yaşasınlar.Hasan amca elalem ne der çengeline asılı kaldı ve gelmiyor yemeklere.Karısı elbette haklı değil.Elalem denilenler yaşamak istediklerini yaşamayıp kıskanan ve yaşayanlara çamur atanlar.Eşimin gam gam star oynamasına elalemin ne diyeceği beni hiç ilgilendirmiyor.Bence istediğiniz gibi gönlünüzce yaşayın.Elalemi sallayın gitsin..

Etiketler:


19 Aralık 2012 Çarşamba 10:56:52


Bütün kantarların ölçüsü vardır,ama türlü türlü kantar vardır,insanın kendi doğruları inançlarıdır kendi kantar,ı...

Hem fikiriz yani işte :-)


    [ Cevap yaz ]    

19 Aralık 2012 Çarşamba 10:42:01


Yakışanı ve kendi doğrularını yaşa da gerisi fasa fiso,diyemiyoruz her zaman,ama kantarın topuzuna dikkat yine de,zevkle okudum :-)


    [ Cevap yaz ]    

25 Kasım 2012 Pazar 22:32:42


gangnam style :))

iyi eğlenceler...    [ Cevap yaz ]    

superbaba  | Kadir Tozlu
25 Kasım 2012 Pazar 21:52:28


En büyük hatalarımızdan biridir yaşam düzenimizi "başkası ne der" düşüncesine göre düzenlemek.
Bir arkadaşımın bu durumu şu sözüyle eleştirirdi...
"Başkasıyla bir düğüne bir de bayrama gidilir. Onlar ne derse desin."
Ne kadar güzel öğretmenlerin bir araya gelerek eski dostlukları tazelemeleri.
Bu yazınızdan sizin veya eşinizin (veya her ikinizin) öğretmen olduğu sonucunu çıkarttım.
Sizin de öğretmenler gününüz kutlu olsun...
Eli öpülesi insanlar...


    [ Cevap yaz ]    

25 Kasım 2012 Pazar 20:52:35


ne diyeyim şairim.yazı oldukça güzel ve etkili konuya bakış kişilere göre değişir.
siz düşüncelerinizi yamışsınız.son derce güzel ve saygı duyarım.
ancak başka insanlar için bu durum farklı karşılanırki onların düşüncelerinede saygı duymalıyız.
Bu hayata bakış açılarının zenginliğidir bence.
kişi istediği gibi yaşamalı ve hareket etmeli. kendince uygunsa ve toplumun genel ahlakına ters değilse başkasına bir söz kalmaz.
kaleminize sağlık.


    [ Cevap yaz ]    

bekir odaci  | bekir odacı
25 Kasım 2012 Pazar 18:18:11


efendim ben öğretmen olamadığım için bu gibi eğlencelerden uzağım bende olsaydım bildiğim oyunları oynardım demedende edemedim yazınızı okurken çok güzel eğlenmiş olmanız yazınızada yansımış bu gam gam dansını ben duymadım bilmiyorumda ne biçim dans olduğunu bilmemde o kadar önemli değil önemli olan sizlerin güzel hoş vakit geçirmesi buda olmuş yazıya yansıdığı kadarıyla nezdinizde bütün öğretmenlerin gününü kutlarım aydınlık yarınlar dilerim saygılarımla selamlar


    [ Cevap yaz ]    

AYSE 09  | AYŞE KARAN
25 Kasım 2012 Pazar 16:12:50


evet ne güzel eğlenmişsiniz
nasıl bir dans duymadım ama şimdiki danslar zaten çok kömik geliyor bana bilen bilmeyen depiniyor ya
olsun gönüller hoş olsun
saygım sevgimlesin can


    [ Cevap yaz ]    

25 Kasım 2012 Pazar 13:39:40


Sevgili Suzan

Çok teşekkür ederim sana..ben fotoğrf makinemi ve telefonumu evde unuttuğumdan fotoğraf çekemedim.Arkadaşlar çektiler.Onlarda daha göndermediler.Hem zaten buraya koyamam .Sevgiler saygılar iyi pazarlar..gönül dolusu..


    [ Cevap yaz ]    

suzan çelik  | suzan çelik
25 Kasım 2012 Pazar 11:33:30


SEVGİLİ KARDEŞCAĞIZIM.VALLA SENİN YAZILARINI OKUDUĞUM ZAMAN CANLANIYORUM.ÇOK DA GÜZEL SÖYLEDİN TABİİ KİMSE KİMSENİN ZEVKİNE VE YAPTIKLARINA KARIŞAMAZ.DEĞİLMİ AMA.ELALEMİN DERDİ BİZİMİ GERDİ.....BOŞ VER. YİNE HARİKAYDIN.İNAN EŞİNİN O DANSINI GÖRMEYİ ÇOK İSTERDİM.SELAMLAR.GEÇMİŞ ÖĞRETMENLER GÜNÜN KUTLU OLSUN....


    [ Cevap yaz ]    

suzan çelik  | suzan çelik
25 Kasım 2012 Pazar 11:30:21
    [ Cevap yaz ]    
Gam gam Star başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
25.11.2012 11:16:27
Toplam 10 yorum yapıldı
2663 çoğul gösterim
2367 tekil gösterim