Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

GEÇMİŞE ÖZLEM

GEÇMİŞE ÖZLEM

Özlemlerini duyduğumuz çok şeyler var yerinde durmayan zaman geçtikçe.Mesela..Ah! Nerede o eski bayramlar, nerede o eski ramazanlar, o eski aşklar, eski şarkılar, diye, söze başladığımız çoktur. Her insanın, özlediği bir eskisi vardır, yaşı ne olursa olsun. Eskiye özlem duymak, kaybedilene özlem duymak gibidir, eskide yaşamak değil. Ne eskiyi bu güne getirebilirsiniz, ne de, eski ye gidebilirsiniz. Keşke, zamanda seyahat etme fantezisi gerçek olsaydı. İnanıyorum ki, geçmişe gidenler daha çok olurdu. Gelecek, bilinmeyendir. Kimse bilinmeyene gitmek istemez.Yaşanan hayal kırıklarının dışında,mutlu anlara dönmek..ne güzel olurdu zamanı durdurabilseydik.
.Garip bir çelişki işte....geleceği ümitle beklerken,durmaksızın geçmişi özlemle anmak,..Şimdi ki hayat yorgunluklarında,yol yordam bilmeden genede inadına,hasretle geleceği beklemek..Olmuyor işte; bir türlü terazinin topuzunun ayarını tutturamıyoruz .
Bugünde geçiyor...Bugünde geçmişe eklenecek ve...bugünde belki özlemlerle dolu olacak gelecekte.Özlemler ,hep sevgileri beslermiş..Beslenen sevgimle tüm dostlarıma güzel bir hafta diliyorum..Hoş kalınız..EDA

Etiketler:


Kemnur  | kemal paracikoglu
30 Temmuz 2012 Pazartesi 08:13:53


Eskimek bir tabiat kanunudur. Gerçi bazı eski şeyler, yenisinden daha değerlidir; ama yine de bir işe yaramaz, süs veya zevk için saklanır. Oysa insanlar bir şeyin daima yenisini isterler.
Atalarımız ne demiş: "Eskiye rağbet olsaydı, bit pazarına nur yağardı!" Selamlar, saygılar...    [ Cevap yaz ]    

AYSE 09  | AYŞE KARAN
30 Temmuz 2012 Pazartesi 03:10:15


çok güzel anlatımdı edacığım harikasın sen
saygım ve sevgimlesin güzel bir hafta dileğimle saygım ve dualarımla


    [ Cevap yaz ]    
GEÇMİŞE ÖZLEM başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
30.07.2012 00:06:00
Toplam 2 yorum yapıldı
2817 çoğul gösterim
2673 tekil gösterim