Ödünç alınan son kuruşla ödenen ilk kuruş arasında tabii muazzam bir fark vardır. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Www.sadikuygun.com.tr Kitabı - Www.sadikuygun.com.tr Kitapları

Www.sadikuygun.com.tr konu başlığında toplam 712 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Www.sadikuygun.com.tr kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Cami Baykurt

Ark Kitapları

Trablusgarb vilayeti ve Fizan, Osmanlı'nın son zamanlarında neredeyse tamamen bir sürgün yeri olarak kabul ediliyordu. Elinizdeki kitap okuyucularını, bugün Libya toprakları içinde yer alan Trablus ile daha güneydeki Fizan'ı ve aradaki çöl yollarını göstermek ve tanıtmak üzere uzun ve takat kesici bir sahra yolculuğuna çıkarıyor. Birkaç Osmanlı sancağının en son merkezi olan Trab..»»
Mehmed Nuri

Tarihçi Kitabevi

Trablusgarp Osmanlı Devleti'nin Kuzey Afrika'daki son kalesi. 1911 yılında İtalyan saldırısına maruz kaldı ve işgal edildi. Atalarımızın Trablusgarp ile ilgili hatıraları hâlâ zihinlerimizde taptaze durmaktadır. Ancak İtalyan işgalinden tam yüzyıl sonra 2011'de eski Trablusgarp'ın (bugün Libya'nın) yaşadığı olaylar bu hatıralarımızı yeniden canlandırmıştır. Peki 400 yıla yakın Osmanlı..»»
H. C. Seppings-Wright

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Osmanlı İmparatorluğu Birinci Dünya Savaşı'ndan önce, birbirinden binlerce kilometre uzaklıkta ve farklı iklim şartlarına sahip iki bölgede peş peşe savaşmak zorunda kalmıştı: Trablusgarp ve Balkanlar. Yenilgilerle sonuçlanan bu iki savaşı Batı dünyası da büyük bir ilgiyle takip eder. Avrupa gazeteleri cephelerin her iki tarafındaki muhabirlerin sıcağı sıcağına yolladığı haberler, fotoğraflar ve ..»»
Giovanni Giolitti

DBY Yayınları

Osmanlı Devletinin son yıllarında topraklarından pay kapmak isteyen ülkeler arasına İtalya da dahil olmuştur. Bu amacın bir tecellisi olarak da Trablusgarpa saldırarak burayı ilhak etmek istemiş ve amacına ulaşmıştır. Osmanlı Devletinin mağlubiyetiyle sonuçlanan Trablusgarp Harbi, onun Afrika kıtasından çıkmasına ve beraberinde de ülke içinde önemli kırılmaların yaşanmasına neden olmuştur. Bu süre..»»
Mahmud Naci

Tarihçi Kitabevi

Trablusgarp Osmanlı Devleti'nin Kuzey Afrika'daki son kalesi. 1911 yılında İtalyan saldırısına maruz kaldı ve işgal edildi. Atalarımızın Trablusgarp ile ilgili hatıraları hâlâ zihinlerimizde taptaze durmaktadır. Ancak İtalyan işgalinden tam yüzyıl sonra 2011'de eski Trablusgarp'ın (bugün Libya'nın) yaşadığı olaylar bu hatıralarımızı yeniden canlandırmıştır..»»
Harun Çelik

Anekdot Yayınevi

Türkiye`de İlk Kez Bir Takımı Taraftarı Anlatıyor. "Gün ışığı, en doğudan merhaba der memlekete. Trabzon şehri de, ilk selamlananlardandır Karadeniz’de… Aldığı erken selamın hakkını verir ele avuca sığmayan Trabzonlu… Yurduna, bambaşka ilkler armağan eder her alanda. Futbol, belki en göze çarpanıdır… 1800’lerde Trabzon’da futbol turnuvaları düzenlenirken, tarih 1922’yi gösterdiğinde A..»»
Mediha Kayra

Dünya Kitapları

HOSCA KAL TRABZON BIR KIZ COCUGUNUN GUNLUGUNDEN BI»»
Mahmut Goloğlu

Serander Yayınları

`Trabzon Tarihi` adlı kitap, Goloğlu`nun 1934 yılında Trabzon Halkevi `Tarih` kolunda görevli iken özellikle kentte yeralan kitabe ve mezar taşları üzerinde yaptığı titiz ve yorucu çalışmanın üzerine kurulmuş özgün bir çalışmadır. Trabzon`un fethinden başlayarak Rus işgalinden 1918 yılındaki kurtuluşa kadar geniş bir dönemin incelendiği kitap, Trabzon tarihi hakkında yazılmış olanların en kapsamlı..»»
Yücel Dağlı (Hazırlayan)Seyit Ali Kahraman (Hazırlayan)

Yapı Kredi Yayınları

Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi`nin ikinci cildi, İstanbul`dan Mudanya`ya çok güzel hikaye edilmiş bir deniz yolculuğuyla başlıyor. Derken yol Bursa`dan Bolu ve Trabzon`a; Erzurum`dan İran, Kafkasya, Kırım ve Girit`e dek uzanıyor. Özellikle Kafkas şehirleri ve halklarıyla ilgili ilginç tespitlerin bulunduğu seyahatte, Evliya Çelebi`nin fırtınalı hayatından da kesitler yer alıyor..»»

Çiğdem Sezer

Heyamola Yayınları

Kentlerin insana verdikleri kadar, veremedikleri de etkili olur yaşantı üzerinde.Hatta kentin verdiklerinden çok, veremedikleridir belirleyici olan.İstemeyi, ummayı, hayal etmeyi, hayallerin ardından gitmeyi öğretir insana yokluklar, yoksunluklar...Trabzon bana, dünyaya dair ilk ipuçlarını veren kent oldu:Eşsiz doğası ve yağmuru ile bereketi, Dik yamaçları ile direnci,Türküleri ile şiiri, Deniz..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »