Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Umre Kitabı - Umre Kitapları

Umre konu başlığında toplam 23 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Umre kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
M. Şükran Şafak

Muştu Yayınları

Ne anlatıyor? Canım Peygamberim serisinin yedinci kitabı olarak hazırladığımız Küçük Umreciler kitabımız sizlerle… Sevimli kahramanlarımız Ahmet ve Zeynep, bir umre ziyareti ile çok sevdikleri Peygamber Efendimiz'in huzurundalar. Görsel yönü fotoğraflarla desteklenen kitabımızda çocuklarımız gerçek bir umre ziyareti yapıyor. Aynı zamanda kitabımızda bu ziyaret sırasında küçük umrecilerin günlük..»»
Hatice Güloğlu

Genç Timaş

Elif ve ağabeyi Ahmet, Peygamberimizi çok seven iki kardeş. Peygamberimizin doğduğu yaşadığı yerleri görmeyi çok istediler bunun için çok dua ettiler. Bir gün bu istekleri gerçekleşti ve aileleriyle birlikte umre seyahatine çıktılar. Kimi zaman eğlenceli, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman da heyecanlı maceralara atıldılar. Elif, gittiği yerlerde gördüklerini, duyduklarını bir bir günlüğüne yazdı...»»
Hatice Güloğlu

Timaş Yayınları

Elif ve ağabeyi Ahmet, Peygamberimizi çok seven iki kardeş. Peygamberimizin doğduğu yaşadığı yerleri görmeyi çok istediler bunun için çok dua ettiler. Bir gün bu istekleri gerçekleşti ve aileleriyle birlikte umre seyahatine çıktılar. Kimi zaman eğlenceli, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman da heyecanlı maceralara atıldılar. Elif, gittiği yerlerde gördüklerini, duyduklarını bir bir günlüğüne yazdı. ..»»
Vecdi Akyüz

İz Yayıncılık

Mukayeseli İbadetler İlmihali (İslam Fıkhında İbadetler) adıyla ilk basımı 1995 yılında yapılan bu dizi, içeriğine çok fazla dokunmadan sadece sistematik yapısı gözden geçirelerek yeni bir düzenlemeyle elinizde bulunuyor. Bu düzenlemeye göre, hepsi bir bütünlük içinde, dört ayrı cilt oluşturuldu: 1) Namaz 2) Oruç, Yemin, Adak ve Kefâret, 3) Zekât 4) Hac, Umre, Kurban. Böylece dizi, hem ..»»
Ahmet Özel

Timaş Yayınları

Hac ve umrede bir taraftan dünya gurbetimizin başlangıcına giderek yeryüzündeki yalnızlığımızı iliklerimize dek hissederken diğer taraftan gurbetten sılaya, kendi evimize dönmüş olmanın sevincini duyarız... Gurbet Mevlâmızdan kopmamız, O'nun cennetinden ayrılmamız demek değil miydi? Mekke'de O'nun evindeyiz işte. Elinizdeki kitap Hac ve umreye gidecek olanlar için bir elkitabı niteliğinde hazı..»»
Fikret Karaman

Çelik Yayınları

Dini Vecibeler Uygulama - Organizasyon Kutsal zaman ve mekân inancı, bütün dinlerde ortak bir payda olarak var olmuştur. İslam'da ise bu inanç, hac ibadetiyle ortaya çıkmıştır. Çünkü hac sözlükte; kasıt, yöneliş ve yürüyüş anlamına gelmektedir. Bu duygu, insanın sembolik olarak kutsal mekânlar üzerinden Allah'ın rızasına ulaşma ve O'na yaklaşma arzusunu canlı tutmaktadır. Bu itibarla Kâbe'yi tav..»»
Necdet İçel

Samanyolu Yayıncılık

Dünya kainatının, Mekke dünyanın, Kâbe de Mekkenin kalbidir. Kainatta bulunan bütün cazibe-dafia kanunlarının merkez üssü ***karyelerin anası*** olan Kâbe ile beraber Mekke`dir. Mekke, yeryüzünde Allah`ın matmah-ı nazarıdır. Semadaki Beyt-i ma`mur`un iz düşümüdür. Kâbe; arşı ferşe bağlayan nurani bir direktir. Kainat ve dünya binasının bir nurani sütunudur. Böyle mukaddes ve müb..»»
Nihat Temel

Üsküdar Yayınevi

HACCA GİDEN BİR İNSAN: - Öncelikle tevbe etmelidir. - Zulmen aldığı malları sahiplerine iade etmelidir. - Borçlarını tamamen ödemelidir. - Bakmakla yükümlü olduğu ailesinin nafakasını vermelidir. - Cimrilik etmemek suretiyle gidiş ve gelişine yetecek derecede helal ve temiz maldan beraberinde bulundurmalıdır. - Evinden çıkmadan biraz sadaka vermelidir. - Hac yaparken başka insanların h..»»
Murat Özcan

Delta Yayınevi

Bu rehbere ihtiyaç duymadan önce mutlaka inceleyiniz. 15 ana başlıktan oluşan rehberin her başlığı farklı renklendirilmiştir. İçindekiler bölümü, renkleri ve alt başlıkları ile kullanımını kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz konu ile ilgili önce İçindekiler bölümünden sayfa numarasını bulunuz. Kutsal ..»»
Harun Yıldırım

Mercan Kitap

Allah celle celaluhu şöyle buyurmaktadır: "Gücü yeten için hacca gitmek, insanların üzerindeki Allah'ın bir hakkıdır." (Al-i İmran; 97) Peygamber edendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: "Ey insanlar! Allah, sizin üzerinize hac ibadetini farz kılmıştır. Sizde hac ibadetini yerine getiriniz!" (Hadis-i Şerif) »»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »