Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Tarikat isimleri Kitabı - Tarikat isimleri Kitapları

Tarikat isimleri konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Tarikat isimleri kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Aydoğan Vatndaş

Karakutu Yayınları

KIZIL TARIKAT TOKYO-MOSKOVA-WASHINGTON UCGENINDE»»
Hikmet Çetinkaya

Günizi Yayıncılık

Bu kitap, "Türkiye`nin Şeytan Üçgeni" adıyla yayımladığımız "Tarikat/Siyaset/Ticaret" üçlemesinin ikinci kitabıdır.

İslamı siyasete alet ederek iktidar kavgasına girenlerin epey yol aldıkları görülüyor. Şeriatçılık, terörden başlayarak parlamenterizme değin her yöntemi sınıyor. Sözde emperyalizme karşıt görünenle, Amerika`nın şemsiyesi altında ılımlı islamı benimseyerek "kuzu postunda kurt"..»»

Donn Cortez

İnkılap Kitabevi

Polisiye»»
İsmail Saymaz

Kalkedon Yayıncılık

Bir tarikatı soruşturmasıyla başladı her şey... 1998`de Şırnak`ın İdil ilçesinde, dönemin `dokunulmazı` olan Jitem`i soruşturan Başsavcı İlhan Cihaner, 10 yıl sonra bu dönemin `dokunulmazı` haline gelen tarikatları mercek altına aldı. Önce İsmailağa tarikatını, sonra Gülen Cemaati`ni soruşturmaya koyuldu. Erzincan`da, tarikat medresesinden çekilen telefon hattının ucu, İstanbul`da bir i..»»
Sevim Asımgil

Timaş Yayınları

...Büyük ve önemli kültür mirasımıza dikkatle bakılırsa görülür ki, tasavvuf, İslam'ı en güzel, en mükemmel bir şekilde yaşamanın ismidir. İslam'ın diriltici nefesinin her bir kıt'adan gelmeye başladığı bu günlerde, müslümanlar olarak tasavvufun, diğer bir ifadeyle tarikatın dini hayatımızdaki yerini öğrenmek, bilmek mecburiyetindeyiz. (Arka Kapak) »»
Eroğlu Nuri

Alperen Yayınları

"Şeyhi olmayanın dini yoktur, onun rehberi şeytandır." bilinmelidir ki, asıl kâmil mürşid, Kur'ân'ın kendisidir. Amenna ve saddakna. Ancak yine de, Kur'ân'ın iç ve dış terkibini bilmek, Rabb'in emrini ve neyhini anlayıp uygulayabilmek için, bir yol göstericiye ihtiyaç vardır. (Arka Kapak) »»
Karabaş-ı Veli

Alperen Yayınları

Ey derviş, veliler arasında makamını bilmek dilersen nefesine bak! Eğer nefesinde Hakk'ı razı olduğunu sandığın bir hal görürsen, bil ki makamın cehalet makamıdır. Nefesinde, bir hal görürsen, bil ki makamın sülukun makamıdır. Nefesinde hayır ve şerden bir şey bulamazsan bil ki, makamın ulu evliya makamıdır. Nefesinin herhangi halini değil, nefesini dahi bulamazsan, işte bu makam evliya-ı meslub..»»
Veli Sırım

Nesil Yayınları

Günümüzde tarikatlar hakında birbirine zıt birçok düşünce ve kanaatler mevcut. Bir kesim "kötü ve zararlıdır" diyerek aleyhinde bulunurken, diğer kesim de ifrat derecede överek göklere çıkartıyor. Her iki kesim de kendisini haklı çıkartacak delil ve örnekleri sarılıyor. Mesela, aleyhte olanlar sahte şeyhleri ve İslam dışı batıl tarikatları göstererek "Bunlar karanlık odaklardır" diyor ve bütün t..»»
Hikmet Çetinkaya

Cumhuriyet Kitapları

Yakın geçmişin toplumu sarsan olaylarını bir edebiyatçı yetkinliğiyle anlatan Hikmet Çetinkaya, yazdıklarıyla dünü bugüne bağlıyor... Kubilay Olayı ve Tarikat Kampları, gericiliğin Cumhuriyet tarihinin her döneminde nasıl bir tehdit oluşturduğunu adım adım anlatıyor... Ülke sorunlarıyla ilgilenen herkesin ve gazetecilik mesleğini öğrenmek isteyen genç kuşakların yararlanacağı, hatta mutlaka ..»»
Cemaleddin Server Revnakoğlu

Kırkambar Yayınları

Bu kitapta merhum Cemaleddin Server Revnakoğlu'nun tasavvuf ve tarikatlarla iligili yazılarının bir kısmını bir araya getirdik. Çoğu dergi ve gazetelerin sararmış sayfalarında derlenmeyi, kitaplaşmayı bekleyen bu yazıları yayınlamakla Merhum'un bütün yazılarını neşretme düşüncesinin de ilk adımını gerçekleştirmiş bulunuyor... (Sunuş'tan) »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »