Alçak ruhlu olanlar para arar, yüksek ruhlu olanlar ise saadet arar. OSTROVSKi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sivas numune hastanesi semt poliklinigi Kitabı - Sivas numune hastanesi semt poliklinigi Kitapları

Sivas numune hastanesi semt poliklinigi konu başlığında toplam 35 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sivas numune hastanesi semt poliklinigi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Haydar Gölbaşı

Ant Yayınları

... Sivas olaylarını Aziz Nesin`in bilinen kişiliğine ve olaylardan önce yaptığı konuşmanın "tahrik" unsuru oluşturduğuna bağlamak, olayların gerçek nedenlerini görmemizi engellediği gibi, bazı gerçeklerinde örtbas edilmek istendiği izlenimini yaratmaktadır. Elinizdeki çalışmada; Sivas olaylarının gerçek nedenleri belli sınırlar içerisinde Türkiye genelinde yayın yapan gazeteler ve Sivas yerel bas..»»
Salahaddin Bekki

Kitap Yayınevi

"Baş yastıkta göz yolda" dizesinin Sivas türkülerine kattığı anlamı hiçbir zaman unutmadan, Salahaddin Bekki`nin kitabıyla açıyoruz kapıyı. İncelemesi, tasnifi, notları, açıklama ve dizinleriyle bir halk edebiyatı araştırmacısının kaleminden güç alan Sivas türküleri bu güldeste ile biraraya getirilmiş bulunuyor.

Ey okur, ister yüzünden oku bu türküleri, ister sözle ezginin ortak kıyılarınd..»»

Ayşe Benek Kaya

Kitap Yayınevi

HAS BAHCENIN GULLERI SIVAS KITAPLIGI-2»»
Ahme Gökbel

Kitap Yayınevi

INANC TARIHI ACISINDAN SIVAS SIVAS KITAPLIGI 3»»
Salahaddin Bekki

Kitap Yayınevi

"Baş yastıkta göz yolda" dizesinin Sivas türkülerine kattığı anlamı hiçbir zaman utumadan, Salahaddin Bekki`nin kitabıyla açıyoruz kapıyı. İncelemesi, tasnifi, notları, açıklama ve dizinleriyle bir halk edebiyatı araştırmacısının kaleminden güç alan Sivas türküleri bu güldeste ile bir araya getirilmiş bulunuyor. Ey okur, ister yüzünden oku bu türküleri, ister sözlü ezginin ortak kıyılarında cevela..»»
Orhan Çekiç

Cumhuriyet Kitapları

Erzurum ve Sivas yaparak ulusal direnişi örgütlemek için ulustan yetki alan Mustafa Kemal, bir avuç ülküdaşıyla birlikte yollara düşmüştü. Sivas`tan 18 Aralık 1919`da yola çıktılar, kışın tam ortasında, üstü açık üç araba ile dağları aşarak, Ankara`ya ulaşmaya çalıştılar. Sonunda hedeflerine vardılar.

Mustafa Kemal önce TBMM`yi, sonra da ordularını kurdu. Bu ordu, Afyon Ovası`nı sel gibi a..»»

Kutlu Özen

Kitabevi Yayınları

Sivas Yöresi Geleneksel El Sanatları sınırları içinde pek çok kültürel zenginliğe ve tarihi esere ev sahipliği yapan Sivas il merkeziyle ilçe köylerinde çoğu artık unutulmuş ya da biçim ve içerik değiştirilmiş el sanatlarını ele alan birbirinden bağımsız ve uzun yıllara yayılmış araştırmalardan oluşan bir kitaptır.

"Ayakkabıcılık", "Dokumacılık", "Madeni Eşya", "Diğer El Sanatları", "Tar..»»

Hüseyin Karababa

İlkim Basım Yayım Dağıtım

2 Temmuz 1993’de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan Ozanlar Heykeli’nin açılışına katılmak ve Pir Sultan Abdal’ı anmak üzere Sivas’a giden 33 can yakılarak katledil-miştir. Geride kalanlar için bu yangın 15 yıldır devam etmektedir. Özellikle katliamın yapıldığı otelin “utanç müzesine” dönüştürülmesi talepleri için resmi kurumlarca bulunan bahaneler ade-ta bu yangına benzin taşımak..»»

II

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bu kitapta Erzurum kongresinin halka ve hukuk zeminine dayanan meşruluğunun, Sivas Kongresiyle Misak-ı Milli sınırları çerçevesinde nasıl ulusal bir nitelik kazandığını mercek altına alıyor.»»

Öner Yağcı

Cumhuriyet Kitapları

Sivas’ı unutma hakkımız var mı? Bence yok. Eğer unutmazsak yaşamı hak ederiz. Unutma diyor haritalardan Sivas. Unutma diyor mezarlıklar, çocuklar, bebelerimiz; geleceğimiz. Unutmayın ve anlatın diyorlar. Ben de anlattım, yazdım dilimin döndüğünce, yüreğim elverdiğince, bilincimle ve duyarlılığımla. Sivas’ı Unutmak, toplumsal, siyasal ve kültürel tarihimizin en önemli olaylarından biri o..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »