Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Simyâ Kitabı - Simyâ Kitapları

Simyâ konu başlığında toplam 41 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Simyâ kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Adnan Kurtosmanoğlu

Altın Kitaplar Yayınevi

Bir yatırımcının haksızlıklara karşı ne kadar duyarlı ve araştırmacı olabileceğini, son zamanlarda gazete manşetlerine de yansıyan manipülasasyon olgusuna karşı nasıl savaş açabileceğini gösteren bir örnek "Finansal Simya". Kendi kurdukları tezgahlarla çalışmadan para kazanmayı iş edinenler, borsanın Türkiye`de de kurulmasını fırsat bildiler. Önce batan aracı kurumlarda parasını kaptırdı yatırımcı..»»
Baron Rudolf von Sebottendorf

Hermes Kitap

Doğu Masonları kimdir? Batı Masonluğun kayıp sırlarını halen korudukları doğru mu? Batı Masonlarının sadece birkaçının bildikleri ve tanıtım işaretleri olarak kullandıkları gizli işaretleri, Doğu Masonları "majikal operasyon" olarak ne şekilde kullanıyorlar? Anahtar Kardeşliği ve sırları nedir? Gülhaç sırları ile aynı oldukları doğru mu? Kurandaki surelerin başındaki ..»»
Titus Burckhardt

Verka Yayınları

Bu çalışma, Philosophia Perennis anlayışının büyük temsilcilerinden biri olan Titus Burckhardt'ın, yüzyıllar boyunca yanlış anlaşılmış iki Hermesçi bilimi, asli görünümüne uyun olarak ortaya koyduğu iki kitabından oluşmaktadır. Birisi, kurşun gibi değersiz metalleri altına dönüştürme sanatı olarak bilinen ve daima büyücülük töhmeti ve batıl inanç karalamasıyla mahkum edilen simya, diğ..»»
Sean Martin

Kalkedon Yayıncılık

''Simya, yazılı tarihin ilk dönemlerinden beri yaşadığımız hayatın içinde olmuştur. Lao Tzu'nun hükümranlığındaki Çin'den Mısır Krallığı'na, Büyük İskender'in Yunan İmparatorluğu'ndan İslami fetih çağına, Endonezya Takımadaları'ndan Viktoryen okültizminin karanlık çağını yaşadığı dönemlere ka..»»
Archibald Cockren

Mitra Yayınları

Simya öğrencileri ve uygulamacılarına göre bedenin hayati Enerjisi yani Beşinci Element en saf ve kullanılabilir haliyle minerallerden ve metallerden elde edilebilir. Cockren herkesin anlayabileceği gündelik bir dille bu kadim sanatın çeşitli kullanımlarını ve ruhani fiziksel ve tıbbi tezahürlerini açıklamaktadır. »»
R. Alipieva Zankova

Mavi Kalem Yayınevi

Kadının içgüdüsel doğası, vahşi ilkel doğası, mistisizmin kapısına dayanmadan rahat edemez. Ve bu kapının en kolayca açıldığı anahtarlardan biri de cinsel eylemdir. İki çok etkili taklit vardır: İlki küçük çocukları taklit etmek (şamanik dans, nefes, meditasyon, yoga v.s.), ikincisi de cinsel birliktelikteki hareketleri taklit etmek. İlkinde t..»»
Kubilay Aktaş

Elest Yayınları

Varlığı yorumlama anlamında en büyük simyacılar peygamberler ve ariflerdir. Onlar insanın büyük dönüşümü için, yani altın kalbin keşfi için, başımıza "bilinçli-maceralar" açan ve yol gösteren üstad-rehberlerdir. Onlar bu sonsuzluk filmi içinde hem yazarlar, hem yönetirler, hem de oyunun kurallarını öğretirler. Onlar simyagerdir. İnsandaki halifelik sırrını anlarlar ve bunu inşâ ederler. Onlar nas..»»
Sean Martin

Kalkedon Yayıncılık

Simya yazılı tarihin ilk dönemlerinden beri yaşadığımız hayatın içinde olmuştur. Lao Tzu'nun hükümranlığındaki Çin'den, Mısır Krallığı'na; Büyük İskender'in Yunan İmparatorluğu'ndan, İslami fetih çağına, Endonezya Takımadaları'ndan, Viktoryen okültizminin karanlık çağını yaşadığı dönemlere kadar hemen he..»»
Rosemary Ellen Guiley

Alfa Yayınları

Simya Tarotu sadece bir fal değildir. Simya, ikibin yıldan daha eski bir geçmişi bulunan bir fal değildir. Simya, ikibin yıldan daha eski bir geçmişi bulunan bir sanattır. Bu madenlerin gizemiyle ilgilidir. Simya Tarotunda da yine madenlerin inanılmaz etkilerinden ve sayıların sihirinden faydalanılmıştır. Bu kitaptan yararlanarak Tarot falına bakabilirsiniz. Üstelik Tarot kar..»»
Paulo Coelho

Can Yayınları

Simyacı, Brezilyalı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho`nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir `fenomen` olarak değerlendirilen üçüncü romanı. Simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel Garcia Marquez`den bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir `klasik` kimliği kazan..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »