Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Seyyid fevzeddin hz kerametleri Kitabı - Seyyid fevzeddin hz kerametleri Kitapları

Seyyid fevzeddin hz kerametleri konu başlığında toplam 16 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Seyyid fevzeddin hz kerametleri kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Fatmanur Altun

İlke Yayıncılık

Bitmek bilmeyen azmi ve güçlü iradesiyle dünya Müslümanlarına örnek olan, hem düşünce hem aksiyon alanında kendisini İslam'a adayan bu güzel insandan öğrenecek çok şeyimiz var. (Tanıtım Yazısından) »»
Mustafa Özdamar

Kırk Kandil Yayınları

Büyük insanlık ailesinin ilim ve irfan babaları olan pirân ve ârifân, insan+Kur'an ve devran gerçeğini usûlünce açıp saçan risâlet vârisleridir. Hak hukuk üstünlüğünün eğitim ve öğretiminde doruğa çıkan bu velâyet elçilerinin ana kaynaktan alıp saldıkları berrak bilgi ve görgü pınarlarından can suyu akar. Bu kâmillerden ilim ve irfan içen ve içtiklerini özümseyerek içine sindiren, iki cih..»»
Nesimi Keçelioğlu

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Nişansızlık nişanımız vardır Dilsizlik dilini biliriz Biziz ki benlikten geçtiğimizden Hayat suyunun serçeşmesiyiz Yaşlılıkta çocuk gibiyiz Gençlik'te de yaşlılar gibiyiz İki cihan padişahıyım buna rağmenki Her an canımızı feda etmekteyiz Ey güzelden ve dinden yana olanlar bana sövmeyin Görmezse gözün beni kör değilse görür beni Bütün herşey bizim emrimizdedir ..»»
Fatih Değirmenli

Işık Yayınları

1929 doğumlu olan Salih Özcan, Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin yaşayan birkaç talebesinden biri ve hayatını İslâm'a adamış bir dava eridir. Doğudan batıya pek çok memlekete yolunu düşürmüş ve Bediüzzaman'ın Hariciye vekili olarak tanınmış bir aksiyon insanıdır.Genç yaşta tanıştığı Üstad Bediüzzaman ile hususi bir yakınlık kurmuş, üniversite yıllarında bütün muhalif şartlara rağmen din..»»
Şevki Koca

Nazenin Yayıncılık

Hu - Dost Söz tesir eder mi kuru cesede? Talkını almalı burada insan. Münkir, Nekir sana sual sormadan, Cevabı vermeli burada insan. Sırat köprüsünü dünyada geçip, Kevser şarabını ali'den içip, Ölmeden evveli, ahrete göçüp, Cennete girmeli burada insan Bugün kör olanlar, yarın da kördür, Hak Muhammed Ali, mana'da birdir. Ukba'da görürüm deme, küfürdür. Allahı görmel..»»
Hasan Almaz

Bizim Büro Basım Yayın

İçindekiler Takdim Önsöz Giriş I. Bölüm: Seyyid Yahyâ Şirvânî'nin Hayatı ve Eserleri A. Hayatı B. Eserleri II. Bölüm: Eserlerinin Türkçe Çevirisi Vrd - i Settâr Keşfu'l - Kulûb Risâle - i Esrâru'l - Vudû' Rumûzu'l - İşârât Menâzilu'l Âşıkîn Şerh - i Meratib - i Esrâru'l - Kulûb Şerh - i Esmâ - i Semâniyye Şerh - i Suâlât - Gülşen - Esrar Etvâru'l Kalb Risâle Fi B..»»
Azmi Bilgin

Kitap Rafı

İnsanlık tarihinde şiir kadar soylu ikinci bir sanat şubesine rastlamak imkanı yoktur ve o tarihe katkıda bulunmuş kültürler içerisinde şiiri en ziyade önemseyen medeniyetler hep şark medeniyetleri olabgelmiştir. Sanat, tarih ve kültürün kesişme noktasında oluşan şablona İslam'ı oturttuğunuzda karşınıza muhteşem bir tasavvuf dünyası çıkacaktır ki bütün İslam medeniyetleri ve coğrafyal..»»
Turan Dertli


EDAM Karakter Okulu Programı, öğrencilerde, sorumluluklarını taşıyabilecekleri makul seçimler yapabilmelerine imkân sağlayacak bilgi, beceri ve yeteneklerin geliştirilmesini hedeflemektedir. İlköğretim kurumlarında uygulanmak üzere geliştirilmiş olan EDAM Karakter Okulu Programı aile, okul ve çevrenin iş birliğini organize ederek hedeflerini gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Değerler eğitimi öğretm..»»
Manzum Eserler

Revak Kitabevi

Seyyid Seyfullah Külliyâtı'nın ilk cildi olan Manzum Eserler, ihlâs, irfân ve aşk ile terennüm edilmiş nutuklardan oluşmaktadır. Son derece akıcı bir üslûpla ve maharetle kaleme alınmış olan Külliyât, okuyucuyu âdeta karşı durulamaz coşkun bir nehir gibi içine çekerek derin bir ummâna sürüklemektedir. Ehlibeyt meveddeti ve vahdet-i vücûd gibi tasavvufun en yüksek seviyedeki konularının işlendiği e..»»
Nizâmoğlu Seyyid Seyfullah Efendi

Revak Kitabevi

Seyyid Seyfullah Külliyâtının ikinci cildi olan Risâleler, modern insanın âşina olmadığı kadim bilgiler, müellifin ledünnî şerhleri ve bizzat tanıdığı zevât hakkındaki hatıraları ile okuyucuyu başka bir dünyanın içine sürükleyecektir. Çalışmada yer alan dört risâleden ilki, Seyyidlik Şerefi adlı risâle olup, seyyidlere ve ümmete nasihatler içermektedir. Eserde, kimi zaman tarihi olaylara, kimi..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »