Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Peygamber efendimizin 10 tane mucizeleri Kitabı - Peygamber efendimizin 10 tane mucizeleri Kitapları

Peygamber efendimizin 10 tane mucizeleri konu başlığında toplam 179 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Peygamber efendimizin 10 tane mucizeleri kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Christian Jacq

Arion Yayınevi

Ejiptoloji doktoru olan 1947 doğumlu yazarın birçok kitabı yayınlanmıştır. Ramses Enstitüsü Müdürü Christian Jacq, "Güneş Kraliçesi" ile Tarihi Roman dalında Jeand`heurs Ödülü`ne ve "Büyük Firavunların Mısırı" ile de Fransız Akademisi ödülüne layık bulunmuştur. "Tutankamon Olayı" 1992 yılında Yayınevleri Ödülü`nü almıştır. Eserleri birçok dile çevrilmiş ve son yıllarda en çok okunan kitaplar ar..»»

Muazzez İlmiye Çığ

Kaynak Yayınları

Sumerolog Muazzez İlmiye Çığ, bu kitabında, Tevrat, İncil ve Kur`an`da geçen "İbrahim Peygamber" konusunu ele almaktadır.

Yazar, konuyu arkeolojik buluntular, çiviyazılı kaynaklar ve Mısır-Kumran metinleri ışığında ve birbiriyle karşılaştırarak incelemektedir.

Kitapta yanıt aranan sorulardan bazıları şunlardır

İbrahim Peygamber kimdir?

Neden ve nasıl Yahudilerin, Hıristiyanla..»»

Mustafa Balel

Dünya Kitapları

PEYGAMBER CICEGI»»
Mehmet Murat Somer

Everest Yayınları

Peygamber Cinayetleri "Bir Hop-Çiki-Yaya Polisiyesi"»»
Gershom G. Scholem

Burak Yayınları

Sevi tarihin gidişini etkilemek peşinde değildir. Dış dünyayı dalgalandıran olgu, O`nun iç dünyasını yaratan olgunun bir tür yansımasıdır, ki tam bir yansıması olup olmadığı tartışabilir. O yarattığı hadiselerin kahramanı olmaktan çok kurbanıdır, ve bu nedenle de herkesin önünde kabul ettiğini, Divan huzurunda reddebilecektir. O, kendi ifadesiyle, Rabbinin acılarından çekip çıkardığı, ıstırabın..»»

Ergun Candan

Sınır Ötesi Yayınları

2000 yıldır saklanan "Sırlar Bilgisi" 2000 yıl sonra açılıyor... Şimdiye kadar hiç bir yerde yayınlanmamış çok özel bilgilerin ele alındığı bu kitap; "Dinler Tarihi" nin gizli kalmış önemli bir bölümüne ışık tutacak nitelikte hazırlanmıştır. Son üç dinin bilinmeyen gizli tarihi içinde yolculuk yaparken, o yılları yeniden yaşayacaksınız... 2000 yıldır saklanan "Sırlar Bilgisi" 2000 yıl ..»»
Gerald Messadie

Doğan Kitap

Musa, dünya tarihinin devlerinden biridir. Üç bin yıl önce insanlığa sunduğu tektanrıcı inanç, üç büyük "kitaplı" dinin anası olmuş, böylece, Doğu`nun ve Batı`nın kaderi, bir daha geri dönmemecesine değişmiştir. Kişiliği, Eski Ahit`in ilk beş kitabında anlatıldığı biçimiyle bir efsane yaratmış ve efsane, "insan Musa"yı öylesine sarıp kuşatmıştır ki, bazı tarihçiler onun bir "mit" oldu..»»
Burak Özdemir

Doğumgünü Yayıncılık

Onlar Mehdi’yi yaşlılar yurdunda arıyorlar.. Gerçekte Mehdi, çocuk yuvasında gizli... Yeniyetme elçiler, İndigo Mehdiler... Uslanmaz, Yaşlanmaz, Sonsuza kadar hep Çocuk, Peygamberler... Onlara dikkatli bakın. Yakında onlar dünyayı değiştirecekler. Bugün büyük gün. Bugün Peygamber Çocukların doğum günü... Tüm İslam alemine, insanlığa ve canlılığa hayırlı olsun. ..»»
Tahsin YıldırımMehmet Kuzu

Nesil Yayınları

Üç kıtada hakimiyet kuran Osmanlı`yı 600 yıl ayakta tutan sır neydi?

Belki onlarca, belki yüzlerce sebep sayılabilir.

Osmanlı, her şeyden önce Allah`a aşıktı. O aşk ve muhabbetle aşılmazları aştı, erişilmezlere erişti. Osmanlı bu aşkı bütün unsurlarıyla yaşadı. Köylüsünden padişahına kadar herkesin gönlünde Allah aşkı vardı. Ve bu tarif edilmez aşk, Habibullah`ta, yani Allah`ın Habibi..»»

Tarık Ramazan

Doğan Kitap

Hz. Muhammed`in manevi ve ahlaki öğretisine ışık tutan harikulade bir biyografi

"Time" dergisi tarafından yüzyılın en büyük yüz yenilikçisinden biri olarak nitelenen Tarık Ramazan özellikle Amerikalı ve Avrupalı genç Müslümanlar arasında çok sayıda takipçisi olan önemli bir Müslüman araştırmacı. Tarık Ramazan, Hz. Muhammed`in olaylarla dolu, yoğun ve sürükleyici yaşamına yeni ve derinlikli..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »